Vožnja na Sljeme

komentirajte, dogovarajte i planirajte vožnje...

Re: Vožnja na Sljeme

PostPostao/la ja1ric1 dana 18. 04. 2019. (12:04)

dernek420 je napisao/la:Nema mi većega gušta nego kad izletim iz busa pa se odmah sjurim niz Leustekovu stazu.

Leustek je dosadan. Bikča je bolja! Pogotovo vikendom!
ja1ric1

Reputation point: 11

PostPostao/la dijagonala dana 18. 04. 2019. (13:46)

samo cesta,gore i dole u krivom smjeru!
nisam bob ali dylan
dijagonala

Reputation point: 21

PostPostao/la Vuco dana 18. 04. 2019. (14:56)

Zaboravio spomenuti i novu 9tku koja izlazi na Krvariću. Ima jaki uspon od 30 sekundi, ali je staza kao mali Enduro, samo manje strma. Broj zavoja je ogroman, dugo se vozi u svakom slučaju! No obzirom da je nova, šanse da je se nađe iz prve su minimalne. Treba ići sa nekime tko zna gdje je.

Time se totalno miče sa 9tke koja je vikendom puna.
Vuco

Reputation point: 82

PostPostao/la Toninho dana 18. 04. 2019. (14:58)

#samonizbrdo
Toninho

Reputation point: 6

PostPostao/la Notos dana 18. 04. 2019. (19:47)

Vuco je napisao/la:Zaboravio spomenuti i novu 9tku koja izlazi na Krvariću. Ima jaki uspon od 30 sekundi, ali je staza kao mali Enduro, samo manje strma. Broj zavoja je ogroman, dugo se vozi u svakom slučaju! No obzirom da je nova, šanse da je se nađe iz prve su minimalne. Treba ići sa nekime tko zna gdje je.

Jel ima neki gpx za udijelit napaćenom narodu?
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

Reputation point: 2

PostPostao/la Vuco dana 19. 04. 2019. (08:12)

Imam, samo ne znam koliko ćeš uspjeti pohvatati 2 skretanja:
https://www.bikemap.net/en/r/4867586/#/ ... 34/terrain

Ulaz je blizu ulaza u staru devetku, sa makadama tipa 10-20m devetke (ak se ide gore, onda je nakon ulaska u 9tku, odnosno onaj široki put). Prati devetku pošteno, na jedno 20-30m se vraćaš na devetku u onda prije dropa od pol metra ideš desno, kak se nekad išlo na 10tku. Ali ne ideš na nju, nego ćeš vidjeti off camber put uzbrdo, treba stisnut zube i otpedalirati. Gore se spaja na stazu za Krvarić i dalje samo po njoj.
Vuco

PostPostao/la dijagonala dana 19. 04. 2019. (08:46)

Pa i nije to nešto posebno novi dio,barem koliko znam od prije,makar nisam stvarno dugo tamo vozio jer je bilo poprilično neodržavano a i sam kraj staze je bio veliki krš do prije koju godinu nakon nevremena(a od tad je nastalo hrpa novih staza pa je malo i palo u zaborav)...tako da u subotu nakon ručka u inspekciju oko 15h pa ako ima voljnih...
Mala napomena za spust sa zelene(ili ako dolazite sa Ponikvi) na Bizek,bolje ulaziti na prvi ulaz od Glavice(markirana staza) nego na onaj malo više gdje počinje Veprov spust jer naime je izrovan totalno od divljih svinja...baš su svinje!
Danas poslijepodne možda istražimo u kakvom je stanju staza br.4 za spust u Vrapče ako se odlučimo za to a ne na Bizek...
nisam bob ali dylan
dijagonala

PostPostao/la Vuco dana 19. 04. 2019. (09:36)

Ima par dionica starih staza (kanal pored 9tke npr.), ali je puno više toga zapravo novoga napravljeno. Sam GPS je takav kakav je, kad ga gledam čini mi se kao da se po 9tki vozim stalno...
Vuco

PostPostao/la Notos dana 20. 04. 2019. (22:15)

Vuco je napisao/la:Imam, samo ne znam koliko ćeš uspjeti pohvatati 2 skretanja:
https://www.bikemap.net/en/r/4867586/#/ ... 34/terrain

Ulaz je blizu ulaza u staru devetku, sa makadama tipa 10-20m devetke (ak se ide gore, onda je nakon ulaska u 9tku, odnosno onaj široki put). Prati devetku pošteno, na jedno 20-30m se vraćaš na devetku u onda prije dropa od pol metra ideš desno, kak se nekad išlo na 10tku. Ali ne ideš na nju, nego ćeš vidjeti off camber put uzbrdo, treba stisnut zube i otpedalirati. Gore se spaja na stazu za Krvarić i dalje samo po njoj.

Odlično. dobro si objasnio tako da mislim da ću se snaći ;)
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la dijagonala dana 22. 04. 2019. (09:02)

Vuco je napisao/la:Zaboravio spomenuti i novu 9tku koja izlazi na Krvariću. Ima jaki uspon od 30 sekundi, ali je staza kao mali Enduro, samo manje strma. Broj zavoja je ogroman, dugo se vozi u svakom slučaju! No obzirom da je nova, šanse da je se nađe iz prve su minimalne. Treba ići sa nekime tko zna gdje je.

predobar dio,stvarno lijep duuuug spust,samo što ima onih prokletih žutih bobica po stazi koje bi volio da netko objasni ako zna šta su i od kuda su jer su prokletije od ljepila,idu teško sa garderobe za popi..it,inače da ponovim super spust... i najbolje od svega nema ljudi...
nisam bob ali dylan
dijagonala

PostPostao/la hostler dana 22. 04. 2019. (12:08)

Ima nektko sa zapadnog dijela grada, da odradimo koji treningic preko tjedna?...popnemo se do risnjaka pa dole "novom" 9-tkom ?...
hostler

Reputation point: 4

PostPostao/la Nik dana 25. 04. 2019. (21:02)

Moram podijeliti s Vama danasnji dogadjaj, jer ovo nije normalno. Do sada sam na Sljemenu naisao na svakakve pacijente, ali da me netko gadja iz zasjede to jos nisam.

Daklem, na spustu niz Markusevecku Enduro stazu 3 (ako nisam fulao broj, to je ona sa dosta skokica preko panjeva i kompresijama kroz kanale, a zavrsava preko Markuseveckog potoka), odmah nakon sto se presjece makadam i obrusi dolje lijevo recimo na pol tog poteza me udari nesto u ruksak.
Stanem, jer znam da me tamo nema sto udariti, gledam preko ramena u nazad, miran sam i slusam zvukove, sve mirno, niti vidim sto niti cujem. Nastavim skenirati pogledom s lijeva na desno, i kad sam vec skroz okrenuo glavu desno, perifernim vidom uocim leteci "bumerang" u vidu grane velicine i debljine prave muske podlaktice kako mi dolijece u glavu.
U zadnji tren sam uspio malo uvuci glavu izmedju ramena i ta grana me okrznula po vrhu kacige.

Znaci neki kreten je dobro skriven u sumi, ceka na uzvisini i gadja bicikliste. Nisam uspio vidjeti tko je, ali samo odrasla osoba moze zavitlati takvu granu takvom jacinom.
Da me to pogodilo u glavu, samo bi pitao tko je ugasio svjetlo. Ne znam kaj bi rekao i mislio o ovom dogadjaju, da li bi se smijao ili plakao. Zalosno.
Posto sam bio u takticki nepovoljnom polozaju, a nisam uspio vidjeti tko je, i da li je sam ili nije, sjeo sam na bajk i gas nizbrdo, a dalje kako i prilici po kickerima i kompresijama.

Staza je u super stanju, spust prva liga i nema nikakvih dodatnih zamki po stazama...ali evo, cisto da upozorim na ovaj danasnji i vise nego cudan moment...i jedna prigodna ;)

https://www.youtube.com/watch?v=plV9SO9nr8Q
Nik

PostPostao/la vjeran dana 25. 04. 2019. (21:17)

Kako bi jedan kolega po pedali reko ima nas 7 i po milijardi na ovo svijetu velka je vjerovatnost da ce se tu nac par stotina tisuca budala. Nazalost imao si nesrecu naletit na jednu. Evo ono kaj sam slao fotke s dima koji se dizao u nedelju na istocnoj strani Medvednice neka budala je potpaljivala sumu na samom pocetku 25ice. Jucer sam tam prozujo nisam ni skuzio, no kolega je danas usliko jer je nanjusio paljevinu. Obilujemo kretenima ocito. No sva sreca za tog lika da ga nisi dohvatio. He he
Kad zločin postane zakon, otpor postaje dužnost.
vjeran

Reputation point: 10

PostPostao/la shoshy dana 25. 04. 2019. (21:20)

Trebao si samnom na 9tku ;)

Vuco je napisao/la:Ima par dionica starih staza (kanal pored 9tke npr.), ali je puno više toga zapravo novoga napravljeno. Sam GPS je takav kakav je, kad ga gledam čini mi se kao da se po 9tki vozim stalno...

Odvozio sam danas taj cijeli odvojak i baš je osvježavajuće ponovo takve staze voziti :D Sve je dosada već viđeno, ali ovaj Krvarić mi je novost. Očekivao sam neš slično stazi koju smo prije x godina vozili, ovo je baš novo.
Trebao sam pametnije birati skretanja jedino na kraju. Kada izađem na branu, krenuti desno i loviti još spusta jer vidim da izlazi put na Kustošiji. Ovako sam otišao lijevo i penjao se preko Galovića skroz do Mikulića i onda prema dolje. Bzvz skroz...
Rune & Mary
The better you get, the more fun it is.
- Cam Zink
shoshy

Reputation point: 31

PostPostao/la dijagonala dana 26. 04. 2019. (07:08)

Nik je napisao/la:Moram podijeliti s Vama danasnji dogadjaj, jer ovo nije normalno. Do sada sam na Sljemenu naisao na svakakve pacijente, ali da me netko gadja iz zasjede to jos nisam.

Daklem, na spustu niz Markusevecku Enduro stazu 3 (ako nisam fulao broj, to je ona sa dosta skokica preko panjeva i kompresijama kroz kanale, a zavrsava preko Markuseveckog potoka), odmah nakon sto se presjece makadam i obrusi dolje lijevo recimo na pol tog poteza me udari nesto u ruksak.
Stanem, jer znam da me tamo nema sto udariti, gledam preko ramena u nazad, miran sam i slusam zvukove, sve mirno, niti vidim sto niti cujem. Nastavim skenirati pogledom s lijeva na desno, i kad sam vec skroz okrenuo glavu desno, perifernim vidom uocim leteci "bumerang" u vidu grane velicine i debljine prave muske podlaktice kako mi dolijece u glavu.
U zadnji tren sam uspio malo uvuci glavu izmedju ramena i ta grana me okrznula po vrhu kacige.

Znaci neki kreten je dobro skriven u sumi, ceka na uzvisini i gadja bicikliste. Nisam uspio vidjeti tko je, ali samo odrasla osoba moze zavitlati takvu granu takvom jacinom.
Da me to pogodilo u glavu, samo bi pitao tko je ugasio svjetlo. Ne znam kaj bi rekao i mislio o ovom dogadjaju, da li bi se smijao ili plakao. Zalosno.
Posto sam bio u takticki nepovoljnom polozaju, a nisam uspio vidjeti tko je, i da li je sam ili nije, sjeo sam na bajk i gas nizbrdo, a dalje kako i prilici po kickerima i kompresijama.

Staza je u super stanju, spust prva liga i nema nikakvih dodatnih zamki po stazama...ali evo, cisto da upozorim na ovaj danasnji i vise nego cudan moment...i jedna prigodna ;)

https://www.youtube.com/watch?v=plV9SO9nr8Q

Jedini logični razlog za taj događaj je zato što je Cannondale izbacio DH bajk sa dva shock-a i sad svi ogorčeni hejteri protestiraju...a ti se se eto baš našao na tapeti... najbolje da se pritajiš malo dok se strasti ne smire ili bar da voziš samo po noći :P
nisam bob ali dylan
dijagonala

PostPostao/la bbd dana 26. 04. 2019. (09:10)

Hej Nik, kada je to bilo i gdje točno? jučer oko 19h na početku 3ojke gdje nakon prvih 100-150m kreće lagano uzbrdo, pa je desni oštri zavoj natrag osjetio sam jaki udar u kacigu. Pomislio sam da sam zapeo za granu, ali nije mi izgledalo da drvo koje sam prošao ima tako jaku granu. Sad mi to sve ima više smisla, neko me je očigledno pogodio u vugla. Katastrofa..
bbd

Reputation point: 0

PostPostao/la SpacePig dana 26. 04. 2019. (09:50)

Zato je bitna kaciga :lol:
SpacePig

PostPostao/la Nik dana 26. 04. 2019. (10:11)

bbd je napisao/la:Hej Nik, kada je to bilo i gdje točno? jučer oko 19h na početku 3ojke gdje nakon prvih 100-150m kreće lagano uzbrdo, pa je desni oštri zavoj natrag osjetio sam jaki udar u kacigu. Pomislio sam da sam zapeo za granu, ali nije mi izgledalo da drvo koje sam prošao ima tako jaku granu. Sad mi to sve ima više smisla, neko me je očigledno pogodio u vugla. Katastrofa..

To ti je to, isto mjesto, taman prije tog zavoja dolijecu projektili s ledja i s visine tamo negdje malo ispod makadama i blize ulasku na stazu.
Odokativno vrijeme je bilo 18-19h. Kao sto sam pretpostavio, tko je da je, cuci skriven i ceka bicikliste.
Nik

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vožnje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.