UST = uradi sam tubeless

pitanja, odgovori, savjeti i trikovi kako vratiti stvari u prvobitno stanje...

Re: UST = uradi sam tubeless

PostPostao/la biskaha dana 24. 09. 2017. (08:45)

jednom mjesečno ili? ako vozim svaki dan?
biskaha

Reputation point: 9

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 24. 09. 2017. (12:08)

Kod mene izdrži 2-3 mjeseca. Ovisno o temperaturi
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la Wajs dana 24. 09. 2017. (14:36)

biskaha je napisao/la:e sad..ne bih rekao da je normalno, jer sam na istim obručima vozio RaceKing, ne Protection verziju, dakle ne TLR gume..i to se nije događalo..
Probaj sjesti 95kg na tlak od 2bara recimo, pa pogledaj kako guma izgleda..Meni paše 3,5 sve dok Sljeme ne vozim..
Nije u tome bit, već zašto gube tlak..Gube ga i kada su na 2,5..doslovno idu do 1 ispuhanosti..
Ne mislim na normalno gubljenje tlaka u tjedan dana, nego ovako u 5-6 sati.

Imam crossmax kotace i conti protection race king i x-king. Race king je na 26psi a x-king je na 23psi. Nakon dan dva psi mi padne za 1-2.
Stavljam joes no flat super sealant.
Imam 90kg, i gume mi ne izgledaju cudno [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
Wajs

Reputation point: 5

PostPostao/la biskaha dana 24. 09. 2017. (15:38)

nista..ocito cu morati pumpati u psima, a ne u barima..
vozis na 1,58 bara..zanimljivo..
biskaha

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 24. 09. 2017. (16:06)

ja imam 98 kg.. sa opremom preko 100. Na manje od 2,5 bara osjetim svaki kamen na makadamu
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la Wajs dana 24. 09. 2017. (17:04)

Prije dok sam vozio staru 26" univegu, imao sam michelin wild grip sprida i zadi 2.25. Njih sam drzao na 28/25psi. Continentalke sad drzim na manje, iako onaj "osjecaj" pod rukom mi je jos uvik tvrdji nego sto su bile michelinke pod vecim tlakom.
Ali nemam problema sa gubitkom tlaka, osim ovog sto mislim da je normalno.

Wajs

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 24. 09. 2017. (17:54)

Kako možeš voziti te tlakove.
Meni NN 29x2.6 na 1.1 bar naprid, 1.2-1.3 nazad i još se guma čini tvrda :D
RiderOfTheStorm

Reputation point: 10

PostPostao/la Wajs dana 24. 09. 2017. (18:43)

Sa tim tlakom i priko puževa pi priša a da mu dlaka sa glave ne bi falila.

Wajs

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 24. 09. 2017. (19:46)

Ma mislim na Biskahu....
Naravno da je tlak ovisan o volumenu gume, ali recimo baš sam prije 2 dana bija do Top Sport dućana kod Marka Fržopa i on i kolega su ovako odokativno opipali gume i rekli to ti je puno napumpano da bi onda provjerili s pumpom i ispalo je 1.1 naprid i 1.3 bara nazad i bili su u čudu kad sam im reka da je toliko prije nego smo provjerili, a čovik stvarno ima iskustva i dosta je zagrižen za biciklizam te uvik minja opremu tako da nije neki "tutle" koji vozi istu stvar već 100g i ne zna ništa van toga.

On na XC bajku vozi 1.4-1.6, a to su 2.2 gume i ima skoro 90kg.

Kažem vam, ništa ne dobijete s tim velikim tlakovima osim toga da ti se guma odbija od svega i ne drži. Brzina na asfaltu? Nema apsolutno nikakve veze jer sam to i na svom primjeru dokaza da čak i na puno manjim gumama (28-30mm) razlika između 4 ili 6-7 bara je nebitna za brzinu.
Ja na ovom svom vozim skoro 30km/h po ravnom na NN na 1.1-1.3 bara po asfaltu bez puno muke na FS bicikli sa dosta uspravnim položajem tijela i otključanom suspenzijom :D

Viši tlak bi mi napravija samo to da bi mi se centralne ripne prije potrošile.
RiderOfTheStorm

PostPostao/la Raxik dana 24. 09. 2017. (22:42)

biskaha je napisao/la:Achtung needed!
Naime, pušta mi tubeless..nikako da izdrzi na 3,5 bara vise od dva dana..A tragova mlijeka nema nigdje.

Jedina situacija di sam u takvom vremenskom okviru gubio tlak u TL setupu je kad nisam dobro promiša mliko pa je malo latexa, a dosta rijetke tekućine bilo unutra... ili ako ti TL ventil nije dobro zabrtvio (a može ti i bruč biti krekan, a da nisi ni vidio, i puštat tu lagano tlak [i to ne iz vana, nego u unutarnjoj stijenci, u gumi, di nasjeda kockica ventila], s obzirom na koliko duvaš te jadne gume).

Dalje, neki od vas moraju razumit da prvi udar bike dobiva kroz gumu, i da ogroman tlak nije riješenje, jer nema te suspenzije koja će kompenzirat te vibracije i udare na pretvrdu gumu (a ni prenizak nije rješenje). Moraš nac svoj sweet spot. Ja vozim naprid Magic Mary (super gravity verziju) koja je tvrda toliko da kad je i prazna ne leži pod težinom bajka, pa nju pumpam na nekih 1.7 bara, ali iza ni u pekaru ne idem bez minimalno 2.1 (Highroller 2, 2.4). Dobro, imam oko 90 kg... ali u tom setupu gume su mi preživile neke od najgorih kamenjara koje se mogu vozit kod nas dole... a prvo bužanje /paranje u 2 godine imao sam neki dan na Sljemenu na relativno pitomom terenu za nas iz Dalmacije, i to zato jer sam naivno doša s mekanom gumom iza, vjerovatno na nekih 1.5 bara, kad sam proletija kroz neki rootgarden odma sam zna da će bit game over, ali ko ga #prosto#.

Brate, kad bi radija turu po recimo Velebitu s tlakom u gumama 1.1 - 1,3 vjerovatno bi nakon 3 kilometra bacija bike niz liticu okrenija se i otšeta kući, stoga svaka čast. :mrgreen:
Raxik

Reputation point: 16

PostPostao/la biskaha dana 25. 09. 2017. (08:01)

@ RiderOfTheStorm
...pitanje za tebe?
da sad ideš na utrku na sv. Juru sa svojim Pivotom, XL veličina, bicikl nekih 12,9kg, kako kažeš otključane suspenzije, sa ruksakom na leđima, 2.2 gume, 32km asfalta na 1762m nadmorske sa nule,
na koliko bara bi napumpao gume ako želiš doći prvi?
biskaha

PostPostao/la Emge dana 25. 09. 2017. (09:26)

Vjerovatno na sto manje bara. Sto tvrdja guma (govorim za gumu ripnjacu) to si sporiji. Bilo cesta, bilo asfalt. Jedino ako imas slick guma za cestu onda priznajem nesto veci tlak.

Michelin wild griper 2.25 balonka:
-odvozio sam s njima skoro identicno vrijeme na ceneru sa mega niskim tlakom i drugi put na 5bara. Tim da imam osjecaj da sam se vise patio na 5bara.

Tlak u gumama ne mjerim. Odokativno prema feelingu. Uvijek pumpam na granici tako da u zavojima ne bi osjetio da se guma cupa van. Naravno ovisi i o konfiguraciji terena. Al uvijek odokativno.
Emge

Reputation point: 11

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 25. 09. 2017. (15:53)

biskaha je napisao/la:@ RiderOfTheStorm
...pitanje za tebe?
da sad ideš na utrku na sv. Juru sa svojim Pivotom, XL veličina, bicikl nekih 12,9kg, kako kažeš otključane suspenzije, sa ruksakom na leđima, 2.2 gume, 32km asfalta na 1762m nadmorske sa nule,
na koliko bara bi napumpao gume ako želiš doći prvi?

Ja sam govorija za 2.6 gume, manja guma = veći tlak ali ne toliko razlike.
Ova 29x2.6 je stvarno "prasica" i ima zraka toliko da nećeš lako snakebiteat ili udariti felgu ako se voziš na 1.2 osim ako nisi sivonja i ideš "glavom kroz zid" bez ikakve finese.

Za takve trke bi uzea neku gumu sa što manjim otporom kotrljanja, odjeba ruksak (ja sam anti-ruksak tip jer smatram da je to totalno sranje koje je nepotrebno i sve stvari koje bi stavio u ruksak bez problema mogu ići u torbicu/e, na okvir ili u džepove), jedino ako si bio "genijalan" pa uzeo biciklu bez nosača bidona, ali i onda se može nešto iskemijati.

Ako hoću doći prvi onda bi uzeo Ebike :mrgreen:
RiderOfTheStorm

PostPostao/la Alien_RI dana 27. 11. 2017. (21:09)

Pitanje...
Da li se može koristiti vanjske gume koje nisu deklarirane kao tubeless gume?
Primjerice Maxxis gume koje nemaju TR oznaku na sebi?
Koje su moguće posljedice korištenja takvog setup-a?
Samo techno :)
Alien_RI

Reputation point: 0

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 27. 11. 2017. (21:38)

Alien_RI je napisao/la:Pitanje...
Da li se može koristiti vanjske gume koje nisu deklarirane kao tubeless gume?
Primjerice Maxxis gume koje nemaju TR oznaku na sebi?
Koje su moguće posljedice korištenja takvog setup-a?

Ovisi o gumi često.
Generalno da, pogotovo ako su ti obruči tubeless.

Ovdje mislim na MTB ne cestu naravno. Ja sam jedno vrime vozija Nobby Nic Performance koje nisu bile TL i radilo je ok ali bi bilo još bolje s malo masivnijim gumama (čisto radi bušenja i tanašnosti tih guma).
Naravno, treba paziti da se ne vozi na preniskom tlaku ukoliko guma ne sjeda čvrsto na obruč.
RiderOfTheStorm

PostPostao/la Alien_RI dana 27. 11. 2017. (21:58)

Da. Tubeless obruči su, tubeless je složen i obruči nisu za WT gume.
Ma gledam neku gumu za naprijed, a da nije 3C ili ST.
Sad imam 27.5x2.4" HR2 MaxxPro TR/EXO. Odlična! Samo je to gume koja je došla sa bajkom.
Postoji HR2 2.3 verzija TR/EXO ili HR2 2.4 EXO.
Ili pak se ''zaigrati'' pa uzet DHF 27.5x2,6 TR/EXO/Dual ;)

Uglavnom, zanimalo me da li sam ograničen izborom na isključivo TR gume ili nisam.
Hvala na odgovoru.
Samo techno :)
Alien_RI

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 27. 11. 2017. (22:09)

Ma siguran sam da su ti generalno sve novije njihove TR tako da nemaš problema s tim.
Eventualno da uzimaš neke stare ili vrlo jeftine, možda s žicom itd ali ostalo je sve TR.
RiderOfTheStorm

PostPostao/la mrbdangl dana 30. 01. 2018. (21:09)

-dominic- je napisao/la:Ako si je razderao da crv ne pomaže, grunut će i od zračnice prije ili kasnije.

Presaviješ Dobrilu ili Jelačića i staviš novčanicu na mjesto gdje si poderao vanjsku gumu, ubaciš unutarnju i vozi. Fora je u tome što je papir novčanica izdržljiv.
https://www.rei.com/blog/wp-content/upl ... l-flat.jpg
mrbdangl

PrethodnaSljedeća

Natrag na Radionica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.