Private Bike Workshop

pitanja, odgovori, savjeti i trikovi kako vratiti stvari u prvobitno stanje...

Private Bike Workshop

PostPostao/la marca dana 15. 01. 2015. (23:32)

Sigurno svatko ima neki svoj mali raj gdje drži alat i popravlja svoje slitinaste ljubimce. Naravno za veci užitak, taj kutak treba biti uredan i funkcionalan.
Uglavnom slažem si neki "samo moj" kutak pa želim vidjeti kako su to forumaši sredili. Ima puno slika po netu ali zanimaju me slike iz našeg podneblja.
Ajde da vas vidim :)

btw. Nisam nigdje našao slicnu temu,a i neznam gdje bi ju smjestio, pa nek moderatori obave svoje po potrebi.
moje bicikleto za točkaranje :D >>> viewtopic.php?f=29&t=60888
marca

Reputation point: 0

Re: Private Bike Workshop

PostPostao/la Fila2mad dana 15. 01. 2015. (23:55)

Na zalost, meni je radionica samo mokri san. Zivim u stanu i nemam garazu. Fak!
Ne znaš kuda sa sobom??? Pridruži nam se!!!
Fila2mad

Reputation point: 20

PostPostao/la CipexBa dana 16. 01. 2015. (02:39)

živim sa majkom i bratom u dvosobnom stanu sa 2 balkona , malo teža fin.situacija
ali sam zaplijenio jedan balkon kao radionicu ahaahah
i tu i servisiram tuđa bicikla , i svoje ...
CipexBa

Reputation point: 0

PostPostao/la Kaki dana 16. 01. 2015. (07:12)

Fila2mad je napisao/la:Na zalost, meni je radionica samo mokri san. Zivim u stanu i nemam garazu. Fak!

Ostavu u podrumu nemaš ?
Ja sam nju (tj.ta 2 kvadrata) pretvorio u radionicu... Mogu odradit bicikle bez problema, čak sam jedno vrijeme popravljao i Tomos mopede unutra.
slika
Always wear a helmet when riding.It will not make you deathproof,but will increase your chances to avoid serious injury if you crash (and you WILL crash).
Kaki

Reputation point: 2

PostPostao/la Fila2mad dana 16. 01. 2015. (08:17)

Ostava u podrumu puna...
Jbg, mali stan od 76m2 pa ne stane sve u njega....
Fila2mad

PostPostao/la crocus dana 16. 01. 2015. (11:13)

Kao i vecina, sanjarim o nekom "servisnom kutku", trenutno sam u stanu i to nije moguce no planiram preseljenje u kucu pa se nadam da cu tamo nesto sloziti. Za sada radim na gomilanju alata :)
No na stranu sada to, mozda je nekome promaklo ali Bikerumor trenutno ima seriju clanaka na ovu temu pa mislim da je prigodno zalijepiti ih ovdje.

http://www.bikerumor.com/2014/12/22/home-workshop-series-part-1-how-to-build-a-home-workshop-to-match-your-skills/
http://www.bikerumor.com/2014/12/30/home-workshop-series-part-2-lighting-tool-storage-and-stands/
http://www.bikerumor.com/2015/01/07/home-workshop-series-part-3-basic-tools-kits-to-start-working-on-your-bike/
crocus

Reputation point: 13

PostPostao/la marionh dana 16. 01. 2015. (11:22)

i ja na zalost zivim u stanu tako da nemam neku posebnu ''radionicu'' u kojoj bi mogao normalno servisirati bajk ali imam dvoriste pa se u slucaju potrebe to obavi vani ako je ok vrijeme a ako nije imam sobu :D
marionh

Reputation point: -1

PostPostao/la Fila2mad dana 16. 01. 2015. (11:30)

Marionh, i ja obavljam servis u dnevnom boravku. Ne moram ti ni opisati neopisivu radost zene kad upeljam bajk u boravak.

Izuzetak je kad slazem njezin bajk. Kao npr neki dan kad sam joj stavio "novu" Rebu na bajk.
Bajk je morao stajati cijelu vecer na sred boravka kako bi ga gledala.
I, da, opet je tariguz imao posla.... :mrgreen:
Cisto da vidi kako ce stajati bijeli detalji.
A kako je docarala crvene pedale? Stavila crvene carape na njih! Lol!
Nije mi dala slikati inace bi vec slike bile na vicevima...
Fila2mad

PostPostao/la adaksinjo dana 16. 01. 2015. (11:33)

vrlo lijepe ideje na ova 3 linka, ali ako je to iskljucivo za osobne potrebe i tu i tamo neki mali popravak kojem frendu/prabaki, po meni preskupo i nepotrebno.

u alatnici umjesto TVa trebaju visjeti kobasice i spek, lidlov stalak je i vise nego dobar, a sav alat se moze vrlo jeftino nabaviti na ebayu, superstaru i na cestim popustima na discountu/componentsu.

prepospremljena i preuredna radiona mi takoder izgleda neprivlacno, ko da unutra zene peku kolace. treba se vidjeti da masni muzjaci unutra prljaju ruke :D
ChILd_ReBoRn je napisao/la:36/40 gear ratio je 1,00
adaksinjo

Reputation point: 94

PostPostao/la Cosmo dana 16. 01. 2015. (11:41)

Zaboravio si i gajbu.......pa treba zalijevati dok radiš, ko je vidio majstora bez pive u ruci, pih :-).

Inače, mi smo isto u stanu, ali imam sreću kaj imam garažu od 16 kvadrata, pa sam si složio police za alat, čak sam si nedavno nabavio i mali škripac, tak da kaj god da trebam, bike na stalak, auto izbacim van i sam čekam da se žena spusti po mene u garažu i krene propovjedat kad mislim doć doma :-).
Cosmo

Reputation point: 8

PostPostao/la MrBrownstone dana 16. 01. 2015. (11:45)

Mislim da je vlastita radionica postala gotovo obaveza svakog ozbiljnijeg biciklista. Ja osobno imam 2 XC/trail bicikla i ne znam gdje bi bio da sam morao svaku glupost voziti na servis. Vjerovatno bi bankrotirao (a i ovako sam blizu toga koliko trošim za ovaj skupi hobi :oops: ). Napravio sam si u garaži svoj mali raj za šarafanje :) . Lidlov stalak je akvizicija koja se stvarno isplatila i mislim da nema potrebe za stalkom od 1000+ kn. Alat sam polako nabavljao i imam ga dosta, ali je nevjerovatno kako uvijek treba nešto novo, tim više ako imaš 2 ili više bicikla sa različitim specifikacijama, prihvatima i markama pojedinih dijelova (npr Avid i Shimano kočnice = 2 seta za odzračivanje).
Nažalost odselio sam se zbog posla u drugi i daleki grad od kuće gdje sam podstanar i nemam gdje ni pošteno oprati bajkm, a kamoli šta drugo. Vrh mi je očistiti lanac :cry:
MrBrownstone

Reputation point: 2

PostPostao/la Mitsuoka dana 16. 01. 2015. (12:04)

Ja imam veliku garažu, u njoj jedan veliki prethistorijski tokarski stroj za kamen kojim je dida prehranio moju obitelj, radionicu od 20ak kvadrata s malim tokarskim strojem i hrpom alata za sve i svašta, konobu s alatom, stolom i moršom, te pušnicu s adaxovim prijeko potrebnim suhomesnatim proizvodima. Na kraju bike servisiram u dnevnom boravku i svaki put plačem kad mi imbus padne na parket.

Baš se pripremam večeras zamijenit ležajeve u dnevnom boravku, samo još moram smislit čime curu zaokupit jer ionako stalno govori da se više brinem za bike nego za nju :mrgreen:
Mitsuoka

Reputation point: 14

PostPostao/la adaksinjo dana 16. 01. 2015. (12:15)

ponudi joj kobasicu.

naravno ako ste stigli do te faze u vezi da dijelite suhomesnate proizvode.
ChILd_ReBoRn je napisao/la:36/40 gear ratio je 1,00
adaksinjo

Reputation point: 94

PostPostao/la Mitsuoka dana 16. 01. 2015. (12:20)

A ne voli baš osušeno meso, više je za kranjsku kobasicu, ali ako nju ponudim onda teško da išta od izbijanja ležajeva.
Mitsuoka

Reputation point: 14

PostPostao/la Fila2mad dana 16. 01. 2015. (12:28)

Jbg, Mitsuoka, vrijeme je da se ozenis. Onda te vise nebu tlacila za kranjsku kobasu.
Fila2mad

PostPostao/la iceman dana 16. 01. 2015. (12:53)

živim sam u maloj kući/kolibi turopoljski stil 30kvadrata

tako da imam servis u dnevnom boravku rasprostrem komad linoleuma (lako se rasprostire i posprema a i lako se pere) a alat se nalazi po velikm kovčezima od peveca :)

recimo da je kod mene kao u prvom dijelu filma Taxi (francuske verzije) :)
I have no idols
I admire work, dedication and competence
Ayrton Senna

Respect your efforts, respect yourself.
Self-respect leads to self-discipline.
When you have both firmly under your belt, that's real power."
Clint Eastwood
iceman

Reputation point: 11

PostPostao/la andjelkoasa dana 16. 01. 2015. (14:18)

Živim u kući, na periferiji - mi to zovemo predgrađe Ljubljane :D
Imam neku polu šupu, polu radionu za svakakove radove. Budući da sam dosta davno bio ponosni vlasnik Zastave 750 a nakon toga i R-4 a sada i R-5 kod mene se prikupila prilična količina svakakovog alata, što ručnog, što električnog. Kad je nabavljen bicikl pribavljeno je i nešto specifičnog alata tako da manje zahvate na biciklu obavim sam kod kuće. Nije da ne volim šarafiti.
Pravi radni kutak za bicikl još nemam ali sam baš ovih dana pribavio nekakav rabljeni 'bank' sa dvije ladice i čvrstom radnom pločom pa će to u najskorije vrijeme biti u funkciji.
Lidlov stalak je glavni ukras.
Kobasice i špek vise, jedino je gajba puna mineralne jer se kod nas iz sjeverozapadne Hrvatske ipak radije piju gemišti ;)
Afrički reverb se ne spušta. Asa!
Sickboy je napisao/la: IMAMO I MI DIGITRON.
andjelkoasa

Reputation point: 8

PostPostao/la zmijoljubac dana 16. 01. 2015. (15:45)

adaksinjo je napisao/la:
prepospremljena i preuredna radiona mi takoder izgleda neprivlacno, ko da unutra zene peku kolace. treba se vidjeti da masni muzjaci unutra prljaju ruke :D

Potpisujem :D

Lako izvana srediti bajk... Ali moramo i na sebe misliti :lol:
slika

Dok se čeka na servis ne poslužuje se plata več pol kile špeka i kao oslonac kanta Jupola :mrgreen:
slika

Više glava je bolje... Kako izbleedati AviD ? Hmmm, Heinekenom? :mrgreen:
slika
slika

Nočne volonterske učionice :lol: Đek uči Sileta kak se bleedaju bremze ( nemaju pojma ni jedan ni drugi :D ) Zlayo i Lovro škicaju...
slika

:mrgreen:
zmijoljubac

Reputation point: 83

Sljedeća

Natrag na Radionica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.