Skidanje boje,bojanje rame,zastita rame- komplet

pitanja, odgovori, savjeti i trikovi kako vratiti stvari u prvobitno stanje...

Skidanje boje,bojanje rame,zastita rame- komplet

PostPostao/la DAVID12345 dana 20. 04. 2015. (06:26)

Pozdrav,vidio sam u podforumu ponuda dijelova da kolega manekiludak prodaje XC ramu Kreidler.Odmah mi se dopala boja,bas prebrutalno izgleda.Vec godinu dana zelim obojati svoju ramu koja je vec presla tisuce i tisuce kilometara a boja je ionako kaput.Rama je KTM Chicago 2009 godina ,tako nesto.Citao sam dosta kako sve zapoceti.Za skidanje boje sam nasao dvije solucije.Pjeskarenje (gdje sam citao da stijenke oslabe i da se skine dio materijala i da moze doci do pucanja) ,a druga solucija je kombinacija ili samog brus papira ili desola i brus papira ,pa me zanima vase misljenje koja je solucija bolja ili imate mozda neki drugi prijedlog?Za boju sam odlucio vec da ce biti dezen isti kao ovaj ovdje https://www.google.hr/search?q=kreidler ... 1024%3B768 samo sto se nemrem odluciti hoce li biti boja zelena ili baby blue umjesto zelene.Takoder sam citao za tvrtke koje bojaju rame ovdje u ZG i naisao samo na jednu koja je aktivna a to je ona na drugom kraju grada ,na Novoj Branimirovoj.Jos bi u skladu sa ramom obojao i vilicu tj samo noge.Boja mora biti savrsena tj kao na autu kada ga se oboja .Kakve preporuke mi mozete preporuciti a da su blizu Preckog? Naravno zanima me i cijena takvog pothvata otprilike?Ako ima netko na forumu da bi to napravio isto bih molio da mi se javi.Jos sam procitao u vezi zastite boje da se moze koristiti helikopter traka a to ne znam ni koliko dode ni gdje se moze kupiti pa ako imate kakvo saznanje takoder je dobrodoslo.PS ako pothvat bude preskup odustati cu u startu.Svake primjedbe i prijedlozi su dobrodosli,hvala
uvijek nesto lose se dogodi nikad nije to to =(
DAVID12345

Reputation point: 3

Re: Skidanje boje,bojanje rame,zastita rame- komplet

PostPostao/la Fifty7 dana 23. 07. 2015. (11:59)

Dakle ako ides pjeskarit racunaj da ce ostetit ramu. To je obicno problem samo na jako tankim race ramama, ali desi se da pukne nakon pjeska u nekim slucajevima.

Desol moze skinut boju, ali ako je nesto jako zilavo, mora se do 10 premaza radit, a izmedju svakog prat sve dolje pod tlakom. Dakle potrosit ces vremena i vremena.
Smirgl ce napravit istu stvar kao i pijesak. Uz to ce trajat gro vremena i neces sve uspjet skinut.

Sto se boje tice, lakiranje auto lakom je najgori moguci izbor. Ljustit ce se cim ga pogledas, unatoc tome sto te "majstor" uvjerava. Uz to, da ti ispadne kao ovo na slici trebat ces jedno 2 soma kuna laka i pripreme.
Jedina trajna varijanta je plastifikacija, tj powder coat a to se moze samo u jednoj boji radit. Eventualno preko toga neki lak jos stavit ali to ce se opet pocet jako brzo ljustit. Mozda vinil naljepnice ili nesto.

Sto se vilice tice, ako ides plastificirat racunaj da moras apsolutno sve povadit iz nje, sto znaci i bushingse i brtve. I to jednom kad izidje mora se stavit novo jer dok se izbija se i unisti.

Sretno.
Fifty7

Reputation point: 4

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 09. 09. 2015. (07:41)

Blizi se zima (recimo), vidim da je tema stara..pa me zanima kako je to proslo?

Moja rama isto zudi za malo ljubavi, jer ju stari vlasnik nije nimalo pazio. Ima dosta rubbinga i ostecenja od chainringa ili cega vec. E sad, s obzirom da je rijec i dirt rami, mislim da ima dosta mesa za pijesak, ili desol...ili fen za skidanje boje? Jel probao tko fenom skidati?

Tko radi plastifikaciju? Samo u ZG? Koliko je to love?

Zasto ne auto lak? Ako se stavi primer ili spric kit? Cincanne karoserije se bojaju bez frke..a moj auto nakon 9 god jos ne gubi boju :). To mi izgleda ko prihvatljiva opcija....

Zenin bic sam prebojao u 3 nijanse sa obicnim sprejom i drzi svuda osim rubbing pointova....
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la andjelkoasa dana 09. 09. 2015. (09:33)

Kad bi u profil stavio lokaciju možda bi ti netko iz tvoje blizine mogao preporučiti kakvog majstora ;)

Lakiranje kod pravog auto-lakirera u komori i sa više slojeva košta poprilično da bi ispalo kako treba.

Za sam svoj majstor lakiranje pogledaj kako je to filip00 napravio sa repapiranim biciklom, postupak je skoro pa identičan.
Negdje od treće stranice počinju lakirerski radovi.
viewtopic.php?f=14&t=97379
Prvo grublje šmirglanje onda fino onda 'vodeno'. Nakon toga temeljna boja ili 'grund' pa nekoliko slojeva laka. Ne moraš stari lak (ukoliko je lak) skinuti do kraja ako se ne ljušti sam. Jedino trebaš eventualne rupe i neravnine pokitati auto kitom i ošmirglati. Još jedan bitan moment kod toga je temperatura prostora u kojem se radi. Što bliže idealnih 25C, rezultat je kvalitetniji.

Najlakša po tebe je varijanta plastifikacije. U ZG taj postupak nije pretjerano skup a ima majstora koji to rade po cijelom gradu i okolici, od Ježdovca do Dugog Sela.
Kod pjeskarenja Al rame je jedini problem što bi majstor trebao imati skroz sitni pijesak ili stakleni prah kako bi oštećenja rame bila što manja.

I na kraju, ova plastifikacija i sam svoj majstor sprejanje nisu tako kvalitetni kao majstor auto-lakirer koji ima komoru i vrhunske materijale ali s obzirom na cijenu su ipak prilično povoljnije varijante.
andjelkoasa

Reputation point: 8

PostPostao/la Bagalood dana 15. 11. 2016. (10:32)

Nakon plastifikacije dviju rama uvidjeh da je "majstor" plastificirao i ulaze za BB te dio spomenutih navoja. Da li će desol odnosno njegova Hempel jača inačica riješiti problem ili imate neki drugi savjet?

...o m m p...
"... Qui non deficere..."
Bagalood

Reputation point: 2

PostPostao/la zmijoljubac dana 15. 11. 2016. (21:35)

Odnesi u neki servis da ti pročiste navoj na bb-u sa alatom tj ureznicama... Ako si sa istočnog dijela grada možeš i do mene...
zmijoljubac

Reputation point: 83

PostPostao/la Dobryla dana 15. 11. 2016. (21:50)

Naftas je napisao/la:Nakon plastifikacije dviju rama uvidjeh da je "majstor" plastificirao i ulaze za BB te dio spomenutih navoja. Da li će desol odnosno njegova Hempel jača inačica riješiti problem ili imate neki drugi savjet?

...o m m p...

To je zato što mu "majstor" koji mu je donio ramu nije zaštitio navoje koji su mu bitni a nije ni napomenuo da bi navoje trebalo zaštititi. Par pitanja o postupku i molba da se to napravi bi bili dovoljni, brijem.
Dobryla

Reputation point: 37

PostPostao/la Bagalood dana 16. 11. 2016. (10:16)

Naravno da je bilo napomenuto i zaštićeno. Pjeskar je stvar napravio vrhunski, dok je farbač stavio premalo pik trake. Bolje bi bilo da je ostavio krpe koje su bile unutra za pjeskarenja.

Onda? Jel imaš kakav savjet ili ćeš i dalje brijat?

...o m m p...
Bagalood

PostPostao/la f_ante dana 16. 11. 2016. (12:20)

Post iznad Dobryl-inog imaš odgovor. ;)
f_ante

Reputation point: 16

PostPostao/la Bagalood dana 16. 11. 2016. (12:54)

Huh... Sad sam tek vidio. Hvala f_ante. Zmijoljupče šaljem pm radi dogovora.

...o m m p...
Bagalood

Natrag na Radionica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: bAc1 i 2 gostiju.