Smart trenažer

nema veze s body buildingom...

Re: Smart trenažer

PostPostao/la zvonkec dana 08. 01. 2017. (18:31)

pozdrav,
pitanjce glasi da li mogu koristiti tacx vortex smart sa elite my e trening aplikacijom na kompu?
-trebalo bi sve normalno raditi ako je protokol fe-c...

ako netko ima kakvo inskustvo iz prve ruke neka se izjasni..
lp
zvonkec

Reputation point: 11

PostPostao/la kolo1989 dana 08. 03. 2017. (20:53)

Pozdrav ekipa,

Nisam imao dosad doticaja sa trenazerima pa bih vas molio za par informacija. Konkretno naletio sam na keindlu na tacx vortex smart trenazer koji je na popustu pa me sad zanima da li on radi sa aplikacijom zwift? Da li je potrebno jos neki smart update sta sam citao ili jos nesto kupiti dodatno? Da li mu radi otpor automatski preko aplikacije i sta jos sve od dodatne opreme treba za trenazer?

Hvala unaprijed. LP

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
kolo1989

Reputation point: 0

PostPostao/la Eugen dana 08. 03. 2017. (21:21)

Vortex će ti raditi sa zwiftom. Ja imam tacx flow (jeftiniji model) i ne mogu dovoljno nahvaliti osjećaj koji pruža kad mjenja otpor ovisno o nagibu. Pošto su i vortex i flow relativno jeftini smart trenažeri, nemaju sve funkcije i ograničeni su max snagom i postotkom uspona koji simuliraju. Ali jako rijetko će ti trebati više od 950w koliko vortex službeno može podnijeti.
E sad za pokrenuti zwift: ja ga koristim na iphone-u pa samo moram spojiti mobitel sa trenažerom i sve radi kako treba. Imaš očitanje snage, brzine i kadence (koja je malo manje precizna ali iskoristiva).
Ako ćeš ga spajati sa laptopom/kompom onda moraš ili imati ant+ stick spojen na komp ili mobitel spojiti sa trenažerom preko zwift mobile link aplikacije i kompjuter spojiti opet sa mobitelom (bluetooth i mislim da može wifi)
Sa trenažerom dobiješ podložak za prednji kotač, a dodaci o kojima možeš razmisliti je sweat catcher (ili staviš ručnik na top tube), podložak za trenažer (jer se znojiš ko svinja, najbolje obični yoga madrac) i svakako ventilator koji bi puhao u tebe i hladio te.
Još update trenažera, samo skineš tacx utility app (besplatno), spojiš mob sa trenažerom i on ti ga ažurira u par sekundi (ako je uopće potrebno)
Ako te išta zanima samo pitaj :)
Eugen

PostPostao/la helingen dana 08. 03. 2017. (21:38)

Eugen je napisao/la:Ako ćeš ga spajati sa laptopom/kompom onda moraš ili imati ant+ stick spojen na komp

Ako ćeš ovu kombinaciju, pazi da ant+ stick bude USB 2.0, garminov je 1.0 i ne radi sa Zwiftom.
Ova 2 provjereno rade - suunto i bkool:
https://www.bike24.de/1.php?content=8;product=22039;menu=1001,1005,1010,1021
https://www.bike24.de/1.php?content=8;product=107314;menu=1000,5,69
+ za svaki slučaj produžni usb kabel da stick bude bliže trenažeru jer mnogima veza puca kad je PC malo dalje.
https://www.links.hr/hr/kabel-delock-usb-2-0-usb-a-m-na-usb-a-z-produzni-3m-201200064
helingen

Reputation point: 23

PostPostao/la kolo1989 dana 09. 03. 2017. (07:34)

Hvala ekipa jako detaljno odlicno. Jer sam ja shvatio ako bi ga spajao na pc da trebam od tacxa kupit smart nadogradnju koja kosta 1000 kuna otprilike. A ako nije potrebno onda definitivno uzimam vortexa. Da li ima kakve naznake kad ce izaci za android posto imam tablet androidov?

kolo1989

PostPostao/la helingen dana 09. 03. 2017. (08:48)

kolo1989 je napisao/la:Hvala ekipa jako detaljno odlicno. Jer sam ja shvatio ako bi ga spajao na pc da trebam od tacxa kupit smart nadogradnju koja kosta 1000 kuna otprilike. A ako nije potrebno onda definitivno uzimam vortexa. Da li ima kakve naznake kad ce izaci za android posto imam tablet androidov?

Ako je "Tacx Vortex Smart" nema nadogradnje, mora raditi odmah, kao i moj Bushido Smart, u biti isti trenažer samo bez vanjskog napajanja!
Čitaj malo na DCRainmakera, ima negdje i Vortex review:
https://www.dcrainmaker.com/2015/06/trainer-profile-zwifttrainerroadkinomap.html
Tacx has a number of trainers that support resistance control, but only some of them do so electronically. And a further subset are labeled ‘Smart’ trainers, which means they have dual protocol support. The trainers that support ANT+ FE-C (trainer control) are:
A) Tacx Bushido Smart Trainer
B) Tacx Vortex Smart Trainer

Why not other trainers? Well, Tacx has said that their other electronic trainers (such as their Genius and non-Smart series) don’t have enough channels on the older ANT+ chips within them to enable control. Similarly, for cheaper trainers such as their Tacx Satori Smart, that doesn’t support automated (computerized) control, since it has a cable control mechanism – so that’s not supported either.
To summarize, the following trainers are not supported:
A) Tacx Satori Smart (physically cable-controlled)
B) Tacx Genius series (older non-Smart unit, they haven’t released a ‘Genius Smart’ model)
C) Tacx Bushido (non-Smart)
D) Tacx Vortex (non-Smart)
E) Anything else that’s not in the section previous to this

Android verzija Zwifta, koliko pratim, još nije u planu niti skoro...

helingen

Reputation point: 23

PostPostao/la keke dana 16. 10. 2017. (14:46)

Pozdrav kolege!

Bliže nam se zimski kratki dani, kiša, bura, hladnoća i ostale zimske radosti, pa sam odlučio investirati u smart trenažer i Zwift.
Dvoumim se između tacx vortex smarta i ellite qubo digital b+ smarta. Tu su negdje po cijeni i koliko sam skužio vortex se lakše kalibrira, a qubo ima bolji "road feel". Molio bih kolege koji imaju ove trenažere da podijele svoja iskustva iz stvarnog života :D. Trenutno nekako više naginjem qubou zbog boljeg "road feela", jedino me malo muči problem kalibracije, iako vidim da je izašla nova aplikacija od ellita za kalibraciju, pa je možda i taj problem riješen?
Inače trening sprava će biti tvrdoguzi 26" mtb sa tacxovom tenažer gumom, a sve bih smjestio u garažu (monitor, ventilator itd) tako da ne smetam ženi i klincima tj. oni meni :mrgreen:

Hvala na pomoći!
I try to take one day at a time -- but sometimes several days attack me at once
Kenjac
keke

Reputation point: 2

PostPostao/la zvonkec dana 17. 10. 2017. (12:01)

Pozdrav, ja sam prošlu zimu nabavio vortex smart i nisam imao nikakvih problema.....
Spojio sam ga također sa Zwiftom i radio je super i bez poteškoća.
Također sam bio u dvojbi koji uzeti vortex-a ili qubo digital b+

Na internetu sam pronašao dosta loših inskustva u vezi spajanja qubo digital i zwifta, jedna od poteškoča je bilo to da qubo digital prikazuje pogrešnu snagu a zwift preračunava snagu u brzinu pa shodno s time si "prebrz" za ostale pa nije zanimljivo.
Možda su i to sada riješili.

Na android smartphone sam instaslirao tacx trening aplikaciju i sa njome je bilo poteškoča, stalno je štekala, nije prepoznavala trenažer i rušila se, pa se nisam poslije previše igrao, možda su sada riješili i to.

Jedino što bi još ja htio napraviti, je da uspijem pravilno povezati vortex-a sa elite trening aplikacijom...

Mobitel mi podržava ant+ protokol i imam usb ant+ stick ali nemam ideju kako podesiti elite aplikaciju da prepozna tzrenažer na pravilan način.
Elite aplikacija ima neke funkcije koje mi se strašno sviđaju, probat ču prije nego se zalijepim na trenažer još malo istražiti.
zvonkec

Reputation point: 11

PostPostao/la keke dana 18. 10. 2017. (08:11)

Hvala na odgovoru, izgleda da će biti vortex. Sinoć sam malo istraživao qubo i vidim da ima dosta problema sa kalibracijom, a iskreno neda mi se gubiti vrijeme na nešto, šta kod drugih radi "out of the box", ako ima neki vlasnik quboa da me demantira, samo naprijed ;)
I try to take one day at a time -- but sometimes several days attack me at once
Kenjac
keke

Reputation point: 2

Prethodna

Natrag na Fitness, trening i zdravlje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.