ozljede/oporavak - objašnjenja

nema veze s body buildingom...

Re: ozljede/oporavak - objašnjenja

PostPostao/la stjepanz dana 28. 03. 2017. (12:44)

Ja sam slomio ulnu u samom laktu prije godinu ipo dana. Makli su mi dio hrskavice koji nisu mogli spasiti i stavili mi plocicu i vide. Ruku sam razgibao bolje na bicikli nego na fizikalnoj, ali nisam vozio prva 4 tjedna.
Jos ne mogu puno sa rukom, mogu je okretati u svim smjerovima, ali krene me lakat boliti nakon 2-3 skleka (udebljao sam se poslje prve operacije 20kg), ali opet idem na dropove do 1.5m, ne usudim se nista vece :)

http://image.prntscr.com/image/0d930492 ... a19834.jpg
stjepanz

Reputation point: 0

PostPostao/la meshin dana 29. 03. 2017. (09:08)

znaci nakon gispa maksimalno vježbe i otprilike mjesec dana bez težeg bicikliranja, a možda i dva
inace slomio se na enduro stazi, novom dijelu i onom kamenom dropu. fraktura radiusa i vrha ulne s dislokacijom, bez operacije
meshin

Reputation point: 1

PostPostao/la Krokinjo dana 01. 04. 2017. (18:42)

meshin je napisao/la:Itko slomio zglob ruke, palčanu kost i ulnu da podjeli iskustva?
Već dva tjedna sam u gipsu i još cu ga dva tjedna imati. Zanima me nakon skidanja gipsa kak ce to izgledati i koliko će vremena trebati uz maksimalno vježbanje do potpune snage u ruci za spuštat po sljemenu

Uf...

Ja sam ti u 09/2014 podrobio čitvi lakat. Lom ulne,pomak čitave kost,pomak u zglobu. Rupa u laktu nakon pada bila za čep od boce. Pločica ,7 šerafa i veselje.
3,5 mjeseci bez bajka, 80 terpija i j....a volja.
S rukom mogu apsolutno sve osim 100 % ju ispružiti. Nekave bolove,škljocanja(stalno nešto krcka) osjetim i danas ali zanemarivo. Malo sam i ja to bio nakon nekog vremena zanemario ali s obzirom na ozljedu i kakve su mi bile prognoze, aleluja.
Doktor koji me primio na hitnoj imao je isto lom lakta(Sljeme bicikl :D ) ali bez operacije i kaže da je nakon nekog vremen sve bilo ok.
Ako nisi imao operaciju mislim da ćeš se brzo oporaviti ali polako i budi uporan. Jedino su mi nakon vađenja pločica rekli da cce 1-2 mjeseca izbjegavam neka DH sranja( što i ne radim s obzirom na god. proizvodnje). kako bi rupe zarasle i kost ojačala.
Čuj i danas kad se spustam Sljemenom malo me je frka i uvijek je neka kočnica u glavi.

slika
Čovjek koji više nije dijete, ne može osjetiti više nikakvo zadovoljstvo u životu.
Krokinjo

PostPostao/la Krokinjo dana 01. 04. 2017. (20:26)

:oops: sorry, nisam vidio da nisi imao operaciju.. Ma pis of kejk :D
Čovjek koji više nije dijete, ne može osjetiti više nikakvo zadovoljstvo u životu.
Krokinjo

PostPostao/la ožujak dana 25. 05. 2017. (10:37)

Krokinjo je napisao/la:Čuj i danas kad se spustam Sljemenom malo me je frka i uvijek je neka kočnica u glavi.

Znam taj feeling, jednom kad se jače polomiš, teško se otarasiti tog "što ako"
ožujak

PostPostao/la maucina dana 16. 12. 2017. (18:21)

Pozdrav
Pretpostavljam da ovdje dosta ljudi ima iskustva sa iscasenim ramenom. Pred 2 godine sam ga prvi put iscasio i u bolnici su mi ga dosta tesko vratili uz dosta bolova i sad mi je opet "lagano" iskocilo pod malo vecim opterecenjem u krivom polozaju. Nije me bolilo i nakon sta sam ga malo pomaknuo se samo vratilo. Taj dan me nije jako bolilo ali sam ga imobilizirao i sad me vec boli na pokrete. Zanima me dali da odmah pocnem lagano razgibavat ili da ga pustim neko vrijeme imobilizirano
maucina

Reputation point: 2

PostPostao/la nooboard dana 19. 12. 2017. (15:47)

vjerojatno bi trebao na stabilizaciju ramena - rutinska operacija, laparoskopski se obavi, samo se dosta čeka, jer ovisno o ozljedi imaš prije toga za obavit rendgen, ultrazvuk i magnet
Eat Dirt
nooboard

Reputation point: 15

PostPostao/la ožujak dana 20. 12. 2017. (15:11)

Nijedna ozljeda nije lagana i zanemariva ako se oporavak ne napravi kako treba. Znam ljude koji su rekli "ma bit ce to dobro, nije problem" i prebrzo i prejako krenuli sa aktivnostima, napravili jos goru stetu. Samo strpljenja i volje
ožujak

PostPostao/la dijagonala dana 12. 10. 2018. (06:50)

Pozdrav ljudi,eto i ja naletio na jednu bolest simpatičnog imena DVT(duboka venska tromboza) u desnoj potkoljenici.
Ukratko,bio par dana u bolnici,dobio pilseve za razrjeđivanje krvi(3-6 mjeseci konzumiranje) i zasad bolovanje i mirovanje. Pa me interesira da li netko ima iskustva sa tim,koliko mu je trajao oporavak,kad je ponovo počeo vozit bajk(tu ne brojim do dućana ili birtije),kad je počeo sa nekim oblikom vježbanja i kojim,uglavnom svaki koristan savjet i iskustvo je dobrodošlo.
Unaprijed hvala
nisam bob ali dylan
dijagonala

Reputation point: 21

PostPostao/la Moshus dana 12. 10. 2018. (07:56)

nije da te plašim ali ovo mirovanje shvati ozbiljno. moja šogorica je imala trombozu u nozi nakon poroda, to sranje joj se odvojilo i otišlo u pluća (to se sve dogodilo u bolnici jer su je panjevi tjerali da mora hodat). posljedica toga je embolija pluća i jedva je živa ostala.
vjerujem da tvoj slučaj nije toliko ozbiljan, ali oprez ne može naštetiti. postoji nekakva čarapa koja se fura na nozi da to sve stisne da se ugrušci ne odvoje.
al posavjetuj se još s nekim ko ima iskustva iz prve ruke, ja to ovako iz druge znam (zapravo opće ne znam jel ovo tvoje isti tip tromboze kakav je ona imala).
slika
Moshus

Reputation point: 5

PostPostao/la dijagonala dana 12. 10. 2018. (10:35)

Ma mene ovo iz vedra neba streslo. Obično bude tromboza kao posljedica traume,udarca,operacije,trudnoće,puno sjedenja i ostali faktori ali meni stvarno samo tako uletila,blago šokiran ostao.
Da,dobio sam tu kompresijsku čarapu,bolje reći halter jer je ona najduža skroz do prepone i sa seksi zakopčavanjem. Sve preglede šta sam obavio svi su super osim eto tromboza.
znam da moram mirovat barem do slj. doplera,gdje će se vidjet napredak topljenja tromba,samo me zanimalo da li se netko od biciklista tu susreo sa tim pa da udjeli par savjeta ili slično...
Umirem doma od dosade,blago ću se udebljat što i nije problem nego i atrofirat,već se sad osjećam za k.. a kamoli za dva-tri mjeseca...
nisam bob ali dylan
dijagonala

Reputation point: 21

PostPostao/la SuperFocus dana 17. 10. 2018. (07:17)

Ja sam imao DVT, dva puta. Obje u potkoljenici, svaka na drugoj nozi. Nisam imao nikakvih trauma ili rizičnih faktora. Evo ti nekoliko mojih savjeta.
Čim nema jasnih uzroka tromboze, traži obavezno genetske nalaze. Prošao sam dvije bolnice s tim sranjem i uvijek sam se morao u dobroj mjeri sam brinuti o liječenju (pogotovo prvi put u Vinogradskoj). Mogao bi pisati konkretne primjere nesposobnosti/nezainteresiranosti liječnika, ali bi onda ovaj post bio puno predugačak.

Prvi genetski nalazi su mi bili relativno ok (heterozigot = malo povećani rizik). Nakon druge epizode sam opet napravio te nalaze, ali ovaj put su bili malo prošireni. Zaključak je da nemam najgore mutacije (homozigot), ali imam neku nezgodnu kombinaciju mutacija koje pojedinačno nisu opasne, ali u kombinaciji nisu neka sreća. Epilog, do kraja života ću biti na antikoagulantnoj terapiji (martefarinu).

Što se tiče kompresijske čarape... Ovo je moje mišljenje koje svakako uzmi s trunkom soli. Ja mislim da je meni napravila više štete nego koristi. Čim imaš tu usranu čarapu, ona radi ono što bi trebali raditi tvoji mišići. Pošto to radi čarapa, mišići prestaju raditi. Posljedica je oticanje nogu što mi se prije nije nikad događalo, stvaranje proširenih vena, a čak sam popušio i površinsku trombozu. Nakon druge tromboze na drugoj potkoljenici nisam nosio čarapu (iako su mi rekli da ju nosim) i rezultat je da na toj nozi uopće ne bi rekao da sam imao probleme. Na prvoj imam varikozitete i na prvu se vidi da je sj... Puno sam čitao o toj čarapi u medicinskim člancima i moj zaključak je sljedeći. Ona ima smisla u starijoj i prilično nepokretnoj populaciji kakva je obično i pogođena ovom bolešću. Relativno mladim i aktivnim ljudima je ona kontraproduktivna.

Što se tiče oporavka. Ako si izašao iz bolnice, znači da je opasnost od otkidanja tromba u najvećoj mjeri prošla. Definitivno nemoj ko sivonja navaliti na nikakve prevelike akcije. Glavne vene u potkoljenici ti imaju u nekoj mjeri i dalje blokadu koja će tu ostati. U kojoj mjeri, znati ćeš nakon kontrolnog dopplera. Funkciju glavnih vena će ti preuzeti ostale vene, a za to treba vremena. Ako se požuriš, imati ćeš proširene vene koje će ti dati još problema. Svakako nemoj niti mirovati. Probaj što više hodati, lagane šetnje (stvarno lagane). Puls nizak, bez nekog naprezanja. Slobodno neka traju dugo. Brda neka pričekaju dva-tri mjeseca.

Dugoročno gledano, ja radim sve kao i prije (uz malo više opreza). Ti ćeš možda nakon pola godine do godinu prestati s martefarinskom terapijom i zaboraviti da si ikada to imao. Pošto nemaš jasnog povoda DVT-a, možda nemaš sreće u genetskoj lutriji kao i ja. Dok si god na martefarinskoj terapiji moraš biti svjestan da su ti krvarenja jako opasna. Ako se porežeš neće se ništa spektakularno dogoditi. Problem je ako dobiš neko jače unutarnje krvarenje ili moraš na hitnu operaciju. Tako nešto te može doći glave. To je rizik s kojim se moraš pomiriti. Ja vozim mtb i cestovnjak. Svaki pad mi je puno rizičniji nego većini drugih. Imam to u vidu i ne radim pizdarije. Isto tako ćeš biti podložniji hematomima. U početku ne toliko, ali budeš. Opet, i s tim se da živjeti.

Zaključak, nije kraj svijeta. Budi discipliniran. Mirovanje (sjedenje) je loše, divljanje je loše, lagano i dugo hodanje je lijek. Čarapa je loša (opet, moje mišljenje). Nakon kontrolnog dopplera ćeš biti pametniji. Obavezno traži genetske nalaze ako već nisu u postupku.
Ako te zanima još nešto, slobodno reci. Možda najbolje na PM da ne davim ostale.
SuperFocus

Reputation point: 2

PostPostao/la Totoro dana 23. 08. 2019. (12:08)

Iščašio sam skočni zglob,oteklina je prošla nakon par dana i sad mi je kost zgloba duplo veća nego na drugoj nozi.Mirujem maximalno,hladio sam,Burov gel,normalno hodam,ne boli.
Da li je netko imao sličnu povredu?
Totoro

Prethodna

Natrag na Fitness, trening i zdravlje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.