Brzopotezna pitanja

lake teme za male mozgove i sve one koji se takvima osjećaju

Re: Brzopotezna pitanja

PostPostao/la drznedaj dana 03. 09. 2018. (07:07)

Ja ne skidam kazetu. Procjenim od oka. Znaci osovinu userafis sa vanjske samo 10 mm, koliko je duzina navoja u dropu. Onda bacis pogleda od iza kotaca. Gledas da pravac osovine u dropu bude paralelan sa osovinom nabe. Ak osovina u dropu gleda dolje znaci moras pigat kontra (gore) i obratno. Onda bacis pogled okomito iznad kotaca. Provjeris jeli spigan naprijed-nazad, isto podesis. Pazi sa piganjem dropa jer ne dopusta puno ispravaka. Nakon par piganja amo-tamo pukne. Zato uvijek po malo u jednom pravcu. Jer ak prepigas u kontru onda moras vracati i tu postoji mogucnost za lom. U 90% slucajeva treba podesiti samo pravac gore-dolje. Tak da malo savij kontra, smontiraj mjenjac i probaj shiftati. Nekada mjenjac radi ok i kada drop nije 100% ravan. Jer zna biti ludih kombinacija. Kod udarca spiga se i mjenjac, tak da na jednu stranu malo skrivljen drop kompenzira skrivljenost kaveza itd. Ugl vidio sam svakakvih kombinacija.
drznedaj

Reputation point: 13

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 03. 09. 2018. (07:16)

Karbonski je frame, malo frkovito za piganje.. Al probat cu
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la drznedaj dana 03. 09. 2018. (07:48)

To se nemoj zezat. Skini drop i ravnaj u skripcu. Prvo provjeris paralelnos dok je na bajku pa skines/poravnas, vratis/provjeris i tak par puta ak treba.
Kad ga stezes u skripac neka je u stegnut samo na pola svoje duzine ili pozeljno sto manje, tak da ti ostane sto vise dijela na kojem se savija (ravna). Obrati malo pozornost na oblik dropouta, pa vidi di i kak stegnuti, jer znaju biti raznolikih nepravilnih oblika nepogodnih za stezanje u skripac.
drznedaj

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 03. 09. 2018. (10:37)

slika

ovaj je upravo takav...
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la drznedaj dana 03. 09. 2018. (12:04)

Ouch! Recept za katastrofu :D

1. Pronadji di ima za kupit zamjenski
2. Ako tek slazes ramu i imas vremena cekati dok stigne zamjenski riskiraj sa ravnanjem. Ak uspijes poravnati bar ti ostane novi u rezervi.

ili
3. Dok cekas novi vozi sa iskrivljenim. Imat ces brzinu manje ali ionak nikada ne vozis na 11T osim nizbrdo. Pretpostavljam da je to neki cestovnjak.
drznedaj

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 03. 09. 2018. (12:35)

ne.. cannondale flash 29. nije moj.. burazov je.. :) mislim da ce naruciti novi dropout.. ako vec nije...
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la mmoskon dana 09. 09. 2018. (14:33)

SaleFFS je napisao/la:Da li se susreo netko sa ovim setom da kaže koju pametnu? Čini mi se solidan deal s obzirom na cijenu.

https://www.aliexpress.com/item/BIKEIN- ... autifyAB=0

Jesi mozda narucio ovo? Ja isto gledam, cini mi se dobar deal.
mmoskon

Reputation point: 0

PostPostao/la SaleFFS dana 09. 09. 2018. (16:23)

Nisam još ali vjerujem da ću kroz mjesec dva jer mi nije hitno trenutno.
SaleFFS

Reputation point: 1

PostPostao/la brlj4 dana 10. 09. 2018. (12:38)

E momci, ne znam jeste vidjeli prije, ali već dugo vremena neki lik na njušci prodaje Azonic Predator lulice besramno ispod cijene. Evo ga ovdje

https://www.njuskalo.hr/rame-vilice/lul ... s-25960141

Sad gledam na bike24, cijena je 60 ojra. Tj. 3 puta viša za crvenu. Neko zna nešto o tome, je li legit ili patkica?
brlj4

PostPostao/la Todoooo dana 15. 09. 2018. (09:15)

Pozdrav,molim vas za pomoć.
Imam dvojbu između dva bicikla jedan je ktm
A drugi bulls cross.
Ktm: deore xt nazad, naprijed deore, sifteri deore,hidraulika,vilica dart 3,bicikl je 2014.

https://www.olx.ba/artikal/30750123/ktm ... tra-limit/

Bulls: alivo, kocnice tektro.2016 god.

https://www.olx.ba/artikal/30878031/bicikl-bulls/
Mnogo bi mi značila koja preporuka da odlučim.
P. S. Oba su oko 600 KM
Todoooo

PostPostao/la thezero dana 15. 09. 2018. (11:25)

Onaj koji ti odgovara velicinom i stilom voznje...
Jedan je mtb i L velicina, drugi je trekking i XXL...
Life is short, trails are even shorter.
thezero

Reputation point: 21

PostPostao/la jaksic dana 25. 09. 2018. (05:43)

Todoooo je napisao/la:Pozdrav,molim vas za pomoć.
Imam dvojbu između dva bicikla jedan je ktm
A drugi bulls cross.

Ako vozis samo i isključivo po gradu i asfaltu onda Bulls, ako mislis povremeno skrenuti sa asfalta onda ktm, pazi sa veličinama, ovo su dosta veliki bicikli, to je za nekoga tko je 185+ rekao bih
jaksic

PostPostao/la SaleFFS dana 13. 10. 2018. (17:10)

Nedavno sam frendu ugradio nove kočnice M6000. Odvozio je dosta kilometara i kaze da je prezadovoljan, no neki dan mu je počeo strugati disk o jednu paknu. Skužio sam da je vanjski klip više vani nego unutarnji i gap je puno manji nego prije između diska i pakni. Probao sam izvaditi pakne van i resetirati klipove ali i dalje vanjski klip puno više izađe van nego unutarnji. Ponovno sam resetirao klipove ali ovaj puta sam blokirao vanjski klip i stisnuo ručicu da unutarnji izađe van. Koliko vidim on radi ali kada god resetiram klipove nakon par stiskanja ručice opet je vanjski klip više vani. Uspio sam sada dobiti bez obzira na taj problem da disk ne struže o pakne ali mi se čini da je gap ipak premaleni. U takvoj situaciji se vidi da oba klipa imaju isti pomak dok se koči i oba se vračaju ali je uvijek vanjski klip više vani i zbog toga su klijesta maksimalno izvučena van kako ne bi disk strugao o pakne. Kočnice su stare svega 2 mjeseca. Da li bi ozračivanje riješilo problem?
SaleFFS

PostPostao/la Vuco dana 13. 10. 2018. (18:32)

Ako neki zrak u pozadini tog klipa, onda bude. Kod odzračivanja okreći čeljust, lupkaj i slično da ga istjeraš van.

Jesi očistio klipove kad su ih malo izvadio van ? Đaba "resetiranje" ako jedan klip teže izlazi van. Ja to radim sa vatom za uši i mineralno ulje na to, pa malo očistim kad je klipovi izvučeni malo više van.
Vuco

Reputation point: 81

PostPostao/la SaleFFS dana 13. 10. 2018. (18:48)

Nisam ništa išao u detalje, probao na brzinu da vidim u čemu je problem. Sutra ću se malo svakako pograti detaljnije, očistiti klipove i ozračiti sa novim uljem kako spada. U međuvremenu sam čitao forume i vidim da shimano sa ovim svim novijim kočnicama ima često out of the box takvih problema da klipovi neravnomjerno izlaze van. Anyway hvala na savjetima, valjda bude sutra riješeno :mrgreen:
SaleFFS

PostPostao/la SaleFFS dana 14. 10. 2018. (09:58)

Očistio klipove i razrađivao jedan po jedan i ponovno ozračio. Oba klipa izlaze van dobro i lagano kada držim kontru tako da nisu zaglavljeni ali bez obzira na sve opet se pozicioniraju kao na slici. Vanjski bude više vani a unutarnji malo viri. U takvoj poziciji oba imaju isti hod kada se koči i kada se uvlače no problem ih je namjestiti jer zbog asimetrične pozicije klipova više nemam lufta na ovalnim rupama na kliještima pa je dosta na knap za centirati da ne riba o disk. Kočnice stare 2 mjeseca. Da li je moguće da su došle sa nekom tvorničkom greškom?

slika
SaleFFS

PostPostao/la drznedaj dana 14. 10. 2018. (10:36)

Uvijek jedank klip malo 'steka'. Rijesi to ovako. Makni kotac i pakne. Ovaj klip sto je izletio vrati skroz unutra. Posto ce vjerovatno taj isti opet prvi izaci malo ga zadrzi. Znaci pumpaj rucicu i istovremeno zadrzavaj klip koji prvi izlazi. Ja to obicno radim plasticnom polugicom za skidanje guma. Malo je nespretno ali se moze izvesti. Nakon sto je klip koji je glavio izasao za milimetar-dva makni polugicu i pumpaj dalje dok se oba klipa ne poravnaju. Klip uvijek najvise steka na samom pocetku, znaci prvi milimetar dok ne izadje iz celjusti. Tak da se malo poigraj. Napravi neki balans. Ako ih ne mozes dobiti savrseno, onda klip koji steka uvijek pustis da je malo vise vani od onoga sto ide lakse. Cilj ih je dobiti da budu jednako vani jer ces trako najlakse pocentrirati celjust u odnosu na disk.
drznedaj

PostPostao/la SaleFFS dana 14. 10. 2018. (12:19)

Držao sam i ja taj klip koji uvijek ide van sa polugicom i pustio da suprotni malo izađe, samo što ih nisam tako ostavio nego bi ih uvijek resetirao prije stavljanja pakni. Misliš da bi uspjelo da ih ostavim tako kada su oba mrvu vani pa onda bez resetiranja samo pakne ubacim?
SaleFFS

PrethodnaSljedeća

Natrag na Početnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.