trekking bike

cestovnjaci, vel'ki 29 colni frajeri, touring, monocikli...

trekking bike

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 24. 06. 2015. (20:26)

dakle.. imam nakamuru higlandera... vele da je to trekking bicikl. Ok.. dakle asfalt i skrenut na zemlju makaadam po potrebi. E sad.. gore su neke RST gume pise traveller cross all season compound.

Recimo, sto se moze apgrejdat na tom biciklu da mozda.. neznam.. postane bolji.. da mozda.. lakse pojede doskok sa rubnjaka i tak to.. neznam... ono.. nije da imam novaca pa da kupim neku bjesnu pilu.. ili da uzmem burazu ltd pro.. vec ono.. sto da napravim od svoje nakamure da ne potrosim more novaca i da mozda poboljsam performanse.

Zamijenio sam original pedale, sa original pedalama sa cubea ( buraz donirao) ni jedne nisu bog zna kaj.. al njegove su bar cijele metalne :)
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

Re: trekking bike

PostPostao/la Clio dana 24. 06. 2015. (21:20)

Ovisi koliki ti je budžet za upgradenje. I ovisi kaj hoćeš s tim biciklom postići, koliko ćeš se vozit i kuda ćeš se vozit.

Za prvu ruku, u slučaju da si zadovoljan s pogonom, mjenjačima, kočnicama, promjeni prvo kotače. Možda je ta prva investicija najskuplja, ali se najčešće i najviše osjeti. Naravno ako kupiš lakše kotače od sadašnjih. Pa vidi dalje...

Slabo si nam informacija dao.
Clio

Reputation point: 3

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 25. 06. 2015. (09:12)

A u vezi informacija.. neznam sto trebam dati :)

Vecina ceste mi bude asfalt, ali se ne sramim skrenut na makadam i poljske puteve.... imam cca 190/95 kg.. tak da nisam perolak.. a volim i poskociti na bilo kakvom pametnom hupseru... Ne mislim sad na 5 metarske skokove.. ali bunny jumps i tako to.. dapace....

primjer prosle voznje.. kisa... uphill po asfaltu.. spustanje po nekom traktorskom tragu kroz sumu, pa makadamski uphill, pa downhill. pa beskrajan uphill i po asfaltu doma :)

nacelno staza kud se brat sa svojim cubeom vozi.. j ai vrend sa trekkinzima za njim :), al ovo je bilo izvanredno.. nacelno... vise pucam na teren ko i moderni SUV terenci... nemam novaca za lada niva bicikl :)
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la Tadija dana 26. 06. 2015. (11:29)

Šire gume s više ripni su ono što tebi treba. Bolje će ići po terenu i barem malo ublažiti doskoke, ali će ići teže po asfaltu zato, pa sad vagni šta ti je bitnije.
Tadija

Reputation point: 6

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 26. 06. 2015. (14:13)

ovo je najslicnije profilu koji sad imam.. uz tu razliku da ja po sredini imam sitne tockice

slika

koju gumu i kojih dimenzija preporucujete?
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la Tadija dana 26. 06. 2015. (15:01)

Možda ovako nešto? (ova šira - 1.6 inča odnosno 42 mm)
http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... uct=101211

Ne vozim trekking pa ne znam kakva je ta varijanta, ali mtb varijantom sam bio zadovoljan, dobro se rola po asfaltu i dobra je na terenu.

Za još bolje performanse na terenu možda širu 1.75 varijantu
http://www.bike24.com/1.php?content=8;n ... uct=101220

Tu moram napomenuti da nikad nisam imao trekking bicikl pa ne znam do koje max širine guma može stati u okvir, pa bih molio nekog iskusnijeg da se javi. U svakom slučaju za ovo što si napisao, što šira guma to bolje, ali treba paziti da nije preširoka da ne zapinje za ramu.
Tadija

Reputation point: 6

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 26. 06. 2015. (15:55)

hvala.. prošvrljat ću malo..
ChILd_ReBoRn

Natrag na Ostalo

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.