AnalogniObjekti!

pravite se važni svojim bajkom, komentirajte i budite komentirani...
Pravila foruma
U ovom dijelu foruma možete otvoriti temu u kojoj ćete pokazati svoj vozni park (pritom se misli isključivo na bicikle). Uzmite u obzir da će ta tema biti Vaša privatna virtualna garaža, pa se stoga prezentirajte što ozbiljnije. Bilo bi poželjno da u naslovu teme napišete o kojem se biciklu radi. Najveće dozvoljene dimenzije slika su 800x600 (ili 600x800, ovisno o orijentaciji). Ako se ne budete pridržavali toga, znate što slijedi...

Re: AnalogniObjekti!

PostPostao/la Xtc dana 20. 09. 2016. (15:55)

Vrhunske fotke kolega! Sa cime slikas?

Sretno bicikliranje!
Krpa
Xtc

Reputation point: 11

PostPostao/la kaboom dana 20. 09. 2016. (20:11)

Drago mi je da ti se sviđaju fotke :)
Nekako i je plan više stavljati fotke sa vožnji, a manje dijelove/bajkove.
U skladu s naslovom teme tu negdje leži i odgovor na tvoje pitanje. Snimam sa svime i svačime, od jednokratnih fotoaparata, preko srednjih formata, do suvremenih nam digitalaca. Konkretno, gornji postovi su D700, a ovo zadnje je Mju I + filmovi iz Mullera i neki odavno expired kodaci.

slika

slika

slika

slika

Danas se malo provozah single-speedom. Sljeme, podsljeme, noge i dalje bole :mrgreen:
kaboom

Reputation point: 1

PostPostao/la kaboom dana 26. 09. 2016. (23:15)

Prvi dani jeseni, nedjelja, šuma, biciklistička staza br.4 na Slemenu aka Medvednici :)

slika
maximir
slika
diskretni šarm buržoazije
slika
bliski susreti treće vrste
slika
cipelice (za)lutalice
slika
muči vas reuma?
slika
zenjara
slika
zenjara na vodi
slika
... :mrgreen:
kaboom

PostPostao/la kaboom dana 03. 10. 2016. (22:04)

na sleme, na sleme :mrgreen:

slika
maximir
slika
još malo maximira
slika
šalabahter
... dio puta fali ...
slika
hmm...
slika
foto predah
slika
nemoj me farbat
slika
šumski
kaboom

PostPostao/la Lateralus dana 09. 10. 2016. (21:05)

Auuuu :) zazubiceee

uzmem i ja svoju ergelu aparata i toga ...
Lateralus

Reputation point: 0

PostPostao/la kaboom dana 09. 10. 2016. (21:14)

slika
rejsanje, ovo-ono :twisted:
kaboom

PostPostao/la kaboom dana 14. 10. 2016. (14:24)

Kad je bal, nek je maskenbal!

slika
ukoliko zanemarimo Rogov BMX, ovaj Cinder Cone '01. bio je moj prvi bike.
slika
dres se još uvijek nosi, doduše, ima nešto manje slova na njemu :mrgreen:
Zadnja izmjena: kaboom; 14. 10. 2016. (17:50); ukupno mijenjano 2 put/a.
kaboom

PostPostao/la kaboom dana 14. 10. 2016. (16:14)

Nakon Konice, usljedio je BruZZa :twisted: ( nisam siguran koja je to generacija bila.. '02, '03. ?? )

slika

slika

slika

slika

nadograđen poprilično, u principu samo je rama ostala original ...

slika

... da bi 2010. bio ćornut, mamicu im hebem!! skupa sa novim, lepim, crnim DaKine rukavicama :roll:

p.s. ako netko naiđe na nešto od ovoga, samo neka dojavi. hahaha :twisted:
kaboom

PostPostao/la thezero dana 14. 10. 2016. (16:43)

Svidjaju mi se slike, sve do jedne, podigne garazu na malo visi nivo ;)

Ali Z150-ka jaooo :shock:
Life is short, trails are even shorter.
thezero

Reputation point: 19

PostPostao/la kaboom dana 14. 10. 2016. (17:19)

@thezero - hvala :) ... da, Z150, eh... ako se ne varam, ta vilica me koštala više nego MTB koji trenutačno vozim. hehehe ... no, kad se sa ovim santurom ( kako li se već zove ) spuštam niz Sleme, itekako se prisjetim dobrih, starih vremena i razloga zašto je 150ka koštala koliko je koštala ( iako su nam već prvi dan uredno propišavale ulje. haha, pa opet malo do Aleša ) :mrgreen:
kaboom

PostPostao/la oel19 dana 14. 10. 2016. (18:36)

bb mi se cini jako visok na treku...
oel19

Reputation point: 2

PostPostao/la kaboom dana 14. 10. 2016. (18:51)

oel19 je napisao/la:bb mi se cini jako visok na treku...

nisam ti ja nešto niti od tehnikalija, niti od tech chatova... vožen je kao rigid, sa 100 i 150hoda. bio je težak kao tenk i usporen sa ovim široko/mekanim mišlinkama. Uglavnom, kombijem gore, naglavačke nizbrdo, sve je funkcioniralo. BB mi je bio zadnja briga, a sad neka o visokom BB-u brine onaj tko ga je ukrao ;)
kaboom

PostPostao/la thezero dana 14. 10. 2016. (21:21)

To je zato jer se tad vozilo i nije se razmisljalo o geometrijama i visinama BB-a ;) Sjednes i uzivas. Rane geometrije su bile takve i ljudi su svasta stavljali na bicikle i eto prezivjelo se :lol:
Life is short, trails are even shorter.
thezero

Reputation point: 19

PostPostao/la kaboom dana 17. 10. 2016. (23:10)

Nakon nekoliko dana viroze i bez bicikliranja, došlo je vrijeme za društveno korisni rad :mrgreen: ... šetnja maximirom sa pilom u ruksaku i uklanjanje srušenog drveća sa staza koje u principu vozim svakih nekoliko dana.
U šumskim trenucima čiste zenjare, duhovne obnove, te nadasve spoznaje samog sebe, dođoh na ideju podjeliti ponešto tih spoznaja o maximirskim stazama sa svekolikim pučanstvom Dropbajka :D

U postu je nekakva malo starija karta koju skinuh s neta, no kako stvari stoje, većina tih ucrtanih staza/ica je i dan danas u opticaju. U principu, ucrtao ( okvirno ) sam većinom singlice koje imaju tendenciju da su na laganim nizbrdicama ( koliko god je to moguće u tom parku ), te imaju kakav takav flow. Crvenom bojom označene su B verzije staza, naravno.
U nekoliko navrata sam uvidio da i prekaljeni MTBajkeri ne poznaju toliko dobro maksimir ( ili ih možda orijentacija malo zeza ), tako da ću u ovom tekstu "uspone" ka sjeveru/vrhu parka svesti na 2 "glavna" sa kojih se vrlo lako dolazi na sve navedene singlice.
slika

1A - lijevo do Mogile nalazi se ulaz na široku šljunčanu stazu kojom idemo ravno do kraja tj. do rampe/kuća. Na samom kraju nalazi se skretanje na šumski puteljak koji se spaja na 1A stazu.. po izlasku iz prvog šumarka ( cca 100m ) izlazimo na jednu čistinu ( tj. dio koji nije toliko gusto pošumljen ), tu se držimo desne strane i samo prema jugu. Relativno brzo tj. nakon par 100m naša se singlica križa sa jednom stazom, naravno, samo ravno. Nakon kakvih par 100m i prelaska nakupine drndavog korijenja, imamo opciju samo ravno ili lijevo na 1B. U varijanti 1A nakon praktički zadnje nizbrdice koja završava lijevim zavojem, na križanju staza idemo lagano desno kroz grmlje i držimo se desnog ruba šume, te izlazimo na kiosk sa sladoledima :D
U 1B varijanti nakon korijenja skrećemo lijevo po malo širem putu, režemo šljunčanu stazu kojom smo se penjali ( opet lagano lijevo u šumu na zemljani put ), te prvo skretanje desno po malo široj zemljanoj stazi i samo ravno dok ne dođemo do drvenog mostića u "kanjonu" potoka koji se spušta na 3. jezero.
*** 1A je staza sa dosta šetača pasa, joggera, itd. !! ***

2A - od gore navedene rampe krećemo prema jugu. Vrlo brzo ( pored klupe s lijeve strane ) kreće singlica koja nas vodi u šumu, na prvom križanju lijevo dolje prema potoku i mostiću, te oštro desno na singlicu koja ide parelelno sa potokom. 2B varijanta je sjuriti se sa nizbrdice koja se spušta na mostić/potok, kako bi u blagom lijevom zavoju što bezbolnije uletili na spomenutu singlicu.
Nazad na 2A... ispadamo na križanje više staza na kojemu nastavljamo na uzbrdicu. na vrhu opet dolazimo na križanje, na kojemu skrećemo lijevo na zemljani put koji nas nakon križanja sa šljunčanom stazom dovodi do singlice kroz šumu tj. desno u šummu. Samo ravno, a u trenutku kad se ispred nas počinje nazirati livada, gledamo naći jedno od skretanja lijevo kojim također prerežemo jednu od manjih šljunčanih staza, nastavimo singlicom i ispadamo na Obelisk.

3A - širokom šljunčanom stazom koja počinje ispod vidikovca ( ne nužno, ali opisa radi ), krenemo prema sjeveru, paralelno sa 5. jezerom ( konkretno, na ovoj karti isprekidana crta magenta boje aka četvorka aka 4km kruga za trčanje ), dolazimo do križanja koje je negdje u ravnini sjeverne obale jezera. Gore, dolje, lijevo, desno ... desno nam je šljunčana staza prema jezeru, a lijevo zemljani put kroz šumu, krenemo lijevo. Malo prije križanja sa šljunčanom stazom, potražimo singlicu koji ide lijevo u šumu. Dotična se spušta paralelno sa šljunčanom stazom, dolazimo da križanja, na kojemu biramo jedini logičan nastavak šumske staze ravno ispred nas. Pratimo singlicu, te također u trenutku kad smo pred livadom, po vlastitom nahođenju lijevo, režemo manju šljunčanu stazu ( pored klupe ), malo šume, još jedna šljunčana i dolje kroz šumu na Obelisk.
3B- sa križanja se spuštamo u "kanjon" potoka, te ispadamo pred drveni mostić i bunar. također možemo nastaviti prema trećem jezeru.

4A - na gore spomenutom križanju, imamo prvi lijevi put nazad, pored prve klupice i ispod drveta je nečiji grob?? pored kojeg ulazimo u šumu na singlicu i samo ravno dole na Obelisk.
4B - u jednom trenutku možemo skrenuti desno dolje, ispadamo na prvi mostić, šumarak, drugi mostić, samo ravno -> Obelisk

5A - već spomenutim širokim šljunčanim putem do kraja tj. do rampe. Na rampi imamo desno ulaz/e u šumu, prolazimo neposredno pored nekakvih nakupina zemlje koje bi se valjda trebale nazivati Dirt jumpovima, nebitno. samo ravno prema sjeveru, praktički na izlazu iz parka režemo Šljunčanu stazu i desno po rubu šume prema nazad/jugu/jezeru.
Nakon nekoliko zavoja singlice, izlazimo na malo križanje ( lijevo je izlaz na cestu ), još nekoliko metara uzbrdo i ravno, te dolazimo do križanja sa opcijama, ravno, lijevo, desno... krećemo na desnu singlicu kroz šumu. Na prvom križanju sa šljunčano/kamenitim putem imamo opciju ravno po singlici aka 5B ili oštro desno na jezero. pošto je 5A varijanta preko jezera, nastavimo nizbrdo, malo uspona, te lijevo uz jezero. režemo šljunčanu šetnicu koja ide uz južnu stranu jezera, samo ravno kroz malo gušće raslinje i ulazimo na dio koji ljudi nazivaju Katakombe. odmah desno, varijacije na temu :D , ispadamo na čistinu ( s lijeve strane je velika livada ), preko široke šljunčane staze oštro lijevo u šumu i opet na Obelisk.
5C - na gore spomenutom križanju idemo skroz lijevo po rubu šume, da bi na slijedećem križanju potražili opciju singlice kroz šumu i samo ravno.
*** prvi dio 5A, sa nastavkom na 5C služi ekipi za trčanje, te cijela priča oko jezera je uvijek sa podosta ljudi, pasa itd !! ***

eto, toliko od mene za sad, nadam se da će ovo nekome biti i korisno jer dosta ljudi percipira maksimir kao pedaliranje po šljunčanim stazama i to je to, a mnogi i nisu svjesni da iza 3. jezera i vidikovca tek počinje šuma :mrgreen:
mislim, opet se sve svodi na vožnju, istraživanje i kombiniranje, ali ovo su neke varijante koje mene vesele.

p.s. da se vratimo na duhovnu obnovu ... i Gospodin Isus Krist apruvva rookanje maksimirskih singlica :mrgreen:
slika
kaboom

PostPostao/la kaboom dana 23. 10. 2016. (20:23)

zajebah današnji plan i program za šumu, tako da se samo komjutalo :geek:
dokaz da živim na rubu, prakticiram najekstremniju disciplinu od svih tj. freerajdam van označenih biciklističkih staza!

slika
#murijajespora
kaboom

PostPostao/la Kazinjo dana 24. 10. 2016. (09:22)

Jel sam razvijas film i izradjujes fotke ili ih skeniras ili sta? I ja volim analogiju i upravo ispucavam film sa Zenitom pa me zanima. Super su fotke!
Kazinjo

Reputation point: 0

PostPostao/la kaboom dana 24. 10. 2016. (09:41)

Kazinjo je napisao/la:Jel sam razvijas film i izradjujes fotke ili ih skeniras ili sta? I ja volim analogiju i upravo ispucavam film sa Zenitom pa me zanima. Super su fotke!

tnx :)
CB većinom sam ( ovisno o dobavljivosti kemije ), kolore nosim u labos. Skeniram većinom doma.
U Zg-u imaš slijedeće opcije ... Foto Centar aka Cerić u Ilici - razvijaju CB, kolor, dijapozitive itd.
Foto Endi aka bivši Fotokemikin dućan u Hondlovoj - kolor, printanje itd.
Preporučujem "Fotokemiku" jer ti je razvijanje 10kn i preview scan ( koji je itekako dostatan za internet korištenje ) nekakvih 10-15kn.
Consumer filmova imaš u mulleru ( navodno je u te agfe pakiran fuji, zasićenije boje, skroz ok ) i dm-u ( navodno prepakiran kodak gold, neutralnije boje ) ... cijenom su ti tu negdje, cca 20kn/film... muller ima ta pakiranja od 3kom/60ak kn.
za sve ostalo ...https://www.macodirect.de/

sretno škljocanje :)
kaboom

PostPostao/la SileTzar dana 24. 10. 2016. (09:54)

kaboom je napisao/la:slika
rejsanje, ovo-ono :twisted:

Prije 2-3 tjedna sam vidio sličan takav bicikl na trgu, morao sam zastati da ga slikam, nisam ga vidio otkad sam bio klinjo i kad mi je bio san snova (zapravo, i sad mi je)

slika

Oprala me strašna nostalgija
SileTzar

Reputation point: 143

PrethodnaSljedeća

Natrag na Garaža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.