GT Sensor/Santa Cruz

pravite se važni svojim bajkom, komentirajte i budite komentirani...
Pravila foruma
U ovom dijelu foruma možete otvoriti temu u kojoj ćete pokazati svoj vozni park (pritom se misli isključivo na bicikle). Uzmite u obzir da će ta tema biti Vaša privatna virtualna garaža, pa se stoga prezentirajte što ozbiljnije. Bilo bi poželjno da u naslovu teme napišete o kojem se biciklu radi. Najveće dozvoljene dimenzije slika su 800x600 (ili 600x800, ovisno o orijentaciji). Ako se ne budete pridržavali toga, znate što slijedi...

Re: GT Sensor/Santa Cruz

PostPostao/la kaboom dana 24. 02. 2019. (18:29)

Hvala puno, usporedio sam sa gss kartom i skužio o kojoj je stazi riječ. :)
kaboom

Reputation point: 2

PostPostao/la Notos dana 03. 03. 2019. (21:06)

Odvožena Baška, prava bike&hike tura sa dosta gubljenja i traženja staze, dosta nepotrebnih kilometara i spuštanja i onda opet
ponovnog nošenja na pravu stazu. U svakom slučaju mi je drago da smo se malo i gubili jer smo onda otkrili i neke nove stvari i lijepe poglede koje
bi u suprotnom propustili. Ugodno proveden dan sa krokinjom gdje smo čak uspjeli i pocrveniti na suncu, tipični zimski dan :D . Srećom pa
mi je noć prije stigao chainguide koji sam odmah stavio, zupčanik bi pretrpio ozbiljne povrede i vjerujem da bi mi bicikl postao krezub u prvih par tjedna koliko je kod mene :D.

slika
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la SaleFFS dana 05. 03. 2019. (09:58)

Znači bilo je dobro? Samo mi je žao što nisam mogao ići.
SaleFFS

Reputation point: 1

PostPostao/la Notos dana 05. 03. 2019. (11:00)

SaleFFS je napisao/la:Znači bilo je dobro? Samo mi je žao što nisam mogao ići.

Odlično je bilo, ljepše i teže nego što sam očekivao. Imao sam jednu manju nezgodu ( netko je postavio armaturnu šipku kao stup od ograde, a ta šipka
je bila točno posred singlice, srećom pa sam na nju naletio bočno tako da sam se izgrebao, a ne nabio na nju.) Al je bilo nezgodno jer me izbacilo sa staze.
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Notos dana 11. 03. 2019. (12:26)

Datum vožnje : 28.06.2018.
Evo jedna istraživačka vožnja. Ovaj put je riječ o jednoj ruti oko Gradca. Našao sam jedan zanimljiv gpx koje me vodio iznad Gradca i Drvenika po starim selima i kroz maslenika, ali meni to
nije bilo dovoljno pa sam si u tu rutu ubacio bike&hike dionicu koja vodi do vrha sv. Ilija na brdu Grabovici. Vrh je na visini od nekih 770 m i probijanje do vrha je kroz pravi dalmatinski krš od nule do 770 metara, tako da se na cijeloj ruti nakupilo oko 1300 m visinske.
slika
Bilo je i zanimljive ekipe na putu. Mada nisam siguran jel ovo poskok ili onaj planinski žutokrug. Ove boje i šare su mi preblijede za poskoka, a nadmorska visina mi je premalena za planinskog žutokruga.

Odlična mi je fora sa tim dalmatinskim planinama, gdje god da se popneš uvijek imaš odlične vidike u svim smjerovima. Kad se gleda iz Gradca prema vrhu, taj bike&hike dio djeluje nevozan, pa sam prvo mjesec dana prije
otišao u planinarenje da izvidim situaciju, na kraju sam vidio da se to da voziti i prvom prilikom sam zgrabio bajk i dao se na drobljenje po kamenju :).
slika
Serpentine na završnom dijelu uspona. Tamo sam dobio dobru lekciju switchback-a i upozorenje da moram poraditi na tehnici oštrih zavoja (nikako da se toga uhvatim kako spada).
slika
Pogled na sjeverniji dio Biokova. Vrh sv. Ilija je jedan od zadnjih viših vrhova na jugu. Zapravo me jako podsjeća na stazu koja ide sa Vošca u Makarsku, samo mini verzija.

Sve u svemu, jako lijepa, zanimljiva i teška ruta. Još je teža ako se odlučiš vozit po ljeti :D. Na kraju puno zabave, tehničkih dijelova, malo udarca na ego i silaženja sa bajka i prehodavanja dijelova kojima nisam dorastao te zamjena dropouta koji nije izdržao udarce kamenja. Na kraju i jedan video spusta ;).

Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Nik dana 11. 03. 2019. (16:06)

Uf koji krs, ali zanimljivo izgleda ;)
Nik

Reputation point: 21

PostPostao/la Notos dana 11. 03. 2019. (16:32)

Nik je napisao/la:Uf koji krs, ali zanimljivo izgleda ;)

Da, fora je turica za odvoziti, ni preko ljeta nije baš veliki problem jer nije predugačko, a dolje u podnožju čeka hladno more :)
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Toninho dana 14. 03. 2019. (09:07)

Vrh iznad Graca se zove Paškal.
Tamo su ljute zmijice, a ja ih ne volim ni u slici vidjeti...
Toninho

Reputation point: 6

PostPostao/la Notos dana 14. 03. 2019. (09:25)

Toninho je napisao/la:Vrh iznad Graca se zove Paškal.
Tamo su ljute zmijice, a ja ih ne volim ni u slici vidjeti...

Ja isto nisam baš neki ljubitelj, ali sam jedva čekao da ih vidim u prirodi, tako da sam bio presretan kad sam prvi put vidio poskoka na Pelješcu. Ali uglavnom,
ako ja njih ne diram, neće ni one mene :)
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Toninho dana 14. 03. 2019. (17:14)

Lako je dok ih vidis... :o
Toninho

Reputation point: 6

PostPostao/la Notos dana 29. 03. 2019. (09:22)

Evo došlo je vrijeme da nešto napišem o jednoj od svojih najdražih vožnji. Uspon na sv. Iliju na Pelješcu. Teško da se može naći ruta u kojoj u 25 km može stati ovoliko ljepote i ranolikosti. Imao sam sreću da sam tijekom 2018. 3 puta bio na sv. Iliji. Prvi put biciklom, onda sam odveo frendove na planinarenje pa zatim još jednom biciklom. Jako puno singlice sa jako malo makadama, dosta dijelova gdje je potrebno dosta tehniciranja, a pri tome prelijepi pogledi. Krdo poludivljih konja, krdo divljih muflona koji okolo trče po kamenjaru, čopori čagljeva i tu i tamo neki poskok. Vjerojatno ih ima i više pošto se brdo između ostalog zove i Zmijino Brdo.

Zalazak sunca. Na desnoj strani se vidi Zmijino brdo iznad Orebića, na lijevoj strani se vidi Korčula.
slika
Još malo zalaska.
slika
Mufloni koji su nas gledali sa jednakom znatiželjom kao i mi njih :D . Prava je šteta da ekipa hoda dalje i ubija te životinje radi lova...
slika
slika
Pitomiji dio traila gdje se da i nešto malo brzine "navući"
slika
Kad smo se popeli na vrh onda se pruža prekrasan pogleda na Biokovo, Mljet, Brač, Hvar, Korčulu. Ali srećom pa sam bio sa Daliborom koji mi je pokazao da se neposredno ispod vrha dolje južno krije još jedan ljepši pogled, meni jedan od najljepših u Hrvatskoj koji gleda na cijeli Pelješac.
slika
I jedan kratki video za kraj. Nažalost, imao sam problema sa gimbalom. Nisam ga mogao zašarafiti do kraja tako da sam tamo to radio sa nekim travkama i kajlama koje sam našao na stazi. Donekle je to funkcioniralo,
ali na jako strmim i kamenim djelovima je snimak bio neupotrebljiv, tako da su oni tehnički najzanimljiviji djelovi ostali isječeni. Ali to mi je samo dodatni motiv da se još koji put vratim na Iliju :D

Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la SileTzar dana 29. 03. 2019. (09:36)

:shock: predivno
SileTzar

Reputation point: 150

PostPostao/la Nik dana 29. 03. 2019. (11:46)

Koji pogled.
U okolicu Omisa i taj juzniji dio, ukljucujuci Mljet - treba doci na 2-3 tjedna i sve detaljno obici, pjehe, bajkom i camcem :mrgreen:
Nik

PostPostao/la Notos dana 29. 03. 2019. (13:35)

Nik je napisao/la:Koji pogled.
U okolicu Omisa i taj juzniji dio, ukljucujuci Mljet - treba doci na 2-3 tjedna i sve detaljno obici, pjehe, bajkom i camcem :mrgreen:

Slažem se. Mada je to malo vremena za obići sve navedeno. Al definitivno doći na više dana i onda se baciti u obilaske. A onda još kad vidiš kako je i BiH jako blizu, pa te zasvrbe i njihove planine, onda tek skužiš da ti trebaju godine i godine da to sve obiđeš. Velež, Prenj, Zelengora, dolina Tisovica, Bitovnja, ajoj :D. U svakom slučaju obišao sam velik dio Dalmacije i mali dio Hercegovine i od svega me se najviše dojmili Pelješac i Omiš. Po meni za obići Pelješac da se vidi djelić treba barem tjedan dana.
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Nik dana 29. 03. 2019. (14:27)

Mene vec dugo godina zanima Mljet, pa Omis, a onda Prenj. Zajeb je sto mi je to predaleko od ZGa, a drugi zajeb je sto su Slovenija i Italija blize :mrgreen:
Nik

PostPostao/la Notos dana 29. 03. 2019. (14:31)

Nik je napisao/la:Mene vec dugo godina zanima Mljet, pa Omis, a onda Prenj. Zajeb je sto mi je to predaleko od ZGa, a drugi zajeb je sto su Slovenija i Italija blize :mrgreen:

Vozio sam Mljet prošle godine, lijepo je, ali nisam baš nešto bio oduševljen moram priznati. Više sam uživao na Hvaru, Braču i Krku. Mada istina da nisam imao vremena za proučavanje lokalnih planinarskih puteva tako da sam Mljet obišao isključivo makadamskim putevima koje sam našao na takeadventure stranici.
Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Notos dana 15. 04. 2019. (07:56)

Vožnjica po singlici iznad Grobnika, po grebenu Mudne doli.

Visit my blog:
www.cyclotrail.com
Notos

PostPostao/la Zvonimir1985 dana 19. 04. 2019. (23:52)

Odlični krajolici! Mrak!
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
Zvonimir1985

Reputation point: 29

PrethodnaSljedeća

Natrag na Garaža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.