Specialized Enduro 2016

pravite se važni svojim bajkom, komentirajte i budite komentirani...
Pravila foruma
U ovom dijelu foruma možete otvoriti temu u kojoj ćete pokazati svoj vozni park (pritom se misli isključivo na bicikle). Uzmite u obzir da će ta tema biti Vaša privatna virtualna garaža, pa se stoga prezentirajte što ozbiljnije. Bilo bi poželjno da u naslovu teme napišete o kojem se biciklu radi. Najveće dozvoljene dimenzije slika su 800x600 (ili 600x800, ovisno o orijentaciji). Ako se ne budete pridržavali toga, znate što slijedi...

Re: Cannondale Prophet MX

PostPostao/la Xtc dana 18. 10. 2016. (14:33)

thezero je napisao/la:Jel glasnija od Hope-ice? :D

Pojma nemam, ali dosta je glasna! Nije ni bitno, kvaliteta izrade i ratchet sistem su vrh :mrgreen:
Krpa
Xtc

Reputation point: 11

PostPostao/la Xtc dana 20. 10. 2016. (20:39)

I složeno :D

DT Dwiss 240S (141g sam skinuo sa nabom)
Sapim Race
Mavic 521

Kotač taman negdje bez trake 1000g.
Hvala Danijelu aka Sanchez na vrhunski odrađenom poslu i baš ugodnom razgovoru! Ma car si! Isto tako hvala Mic-u i RodrigoBorgia od kojih sam nabavio osovinu/end caps za konverziju nabe. Još jedan update je M615 Deore kočnica i to je to...

Težina bajka ravno 14.5kg što je vrh ako se mene pita :mrgreen:

slika

slika

slika

Slike su srednja žalost ali nije mi se vadio pro fotić za dve fotke :roll:
Krpa
Xtc

PostPostao/la Xtc dana 06. 11. 2016. (19:11)

Update:

MarshGuard fender
SLX 203/180mm rotori

Vozilo se nešto malo po grmi i koja vožnja po sljemenu, da nebi bilo da se samo slikam :mrgreen: Još mi je u planu servis vilje/shocka i to je to. Razmišljam da maknem lyrica i stavim nešto zračno. Lyric je super ali je dosta težak, još si razmišljam što ću. Trenutni setup 14.5kg
By the way postao sam kao hrčak, skupljam djelove kao lud. Sve imam već u rezervi: kazetu, NW ring, pakne, service kit za lyrica, gume :ugeek:

slika

slika

slika

slika

slika
Krpa
Xtc

PostPostao/la dotivo dana 06. 11. 2016. (19:26)

Naaajs :geek:
Life is so sweet on a bicycle seat.
dotivo

Reputation point: 2

PostPostao/la keke dana 07. 11. 2016. (17:16)

Pusti oprugu! Zrak je njesra ;) Onaj prvi dio hoda na opruzi nikako ne mogu dobiti na zraku. Koliko god se trudim naštimat jednostavno ne upija male neravnine kao opruga. Možda je i problem ovaj krš kod mene, a možda ne znam dobro podesiti parametre na vilici :D
I try to take one day at a time -- but sometimes several days attack me at once
Kenjac
keke

Reputation point: 2

PostPostao/la Xtc dana 09. 11. 2016. (14:00)

keke je napisao/la:Pusti oprugu! Zrak je njesra ;) Onaj prvi dio hoda na opruzi nikako ne mogu dobiti na zraku. Koliko god se trudim naštimat jednostavno ne upija male neravnine kao opruga. Možda je i problem ovaj krš kod mene, a možda ne znam dobro podesiti parametre na vilici :D

Znam na što misliš, i dobro kažeš. Na zraku se nikako ne može dobiti taj početni dio hoda da bude tako progresivan kao na coil suspenziji. Ali nakon godina i godina "slaganja" bicikla bez obzira na težinu ipak sam naučio da je stvarno dosta lakše voziti sa lakšim biciklom. Težina se jako osjeti, pogotovo u kotačima npr. Tako da mi je fokus malo još olakšati bicikl, a ponajviše mogu tu sa vilicom skinuti. Pa makar mi taj početni dio hoda suspenzije ne bude tako "mekan". Sve u svemu jako sam zadovoljan sa biciklom.
Krpa
Xtc

PostPostao/la Vuco dana 09. 11. 2016. (15:31)

Opruga je linearna u 90% coil vilica. U početku pogotovo, kad damper i njegov bladder ili IFP ima najmanju ulogu (ako se to uopće može zvati ulogom) u kompresiji.

I prije je bilo sjajnih zračnih vilica (po meni Lyrik stari je bio avion), ali od 2014 pa nadalje, em su sjajne i podsjećaju na oprugu do ibera (baš taj prvi dio hoda kod RS-a; kod Foxa je ostao onaj stari osjećaj da ipak nije tako lagano stisnut rukom do SAG-a, ali vilice im rade mekano ko putar, samo je taj početni dio drugačiji - niti bolji niti lošiji - samo drugačiji).
Fox i RS više nemaju opružne vilice. Ostali samo u negativnoj komori. Tako da, skinite si 400g sa sidra napred ako možete. Da, 400g na kotačima i gumama se više osjeti, ali bome i na ukupnom biciklu.
Vuco

Reputation point: 80

PostPostao/la Xtc dana 10. 11. 2016. (18:11)

Eto, Vuco sve objasnio! ;)
Krpa
Xtc

PostPostao/la Xtc dana 13. 03. 2017. (22:46)

Napokon odrađena i pokoja vožnja ove godine, radi obaveza i drugih stvari nisam uopće stigao.. Dosta sam "tvrd" na bajku i oprezno vozim jer mi fali još osjećaja ali bude to :mrgreen: By the way na bajku nema ničeg novoga osim odzračenih kočnica. Maznuo sam i Gopro dok sam bio u Americi za smješne novce :mrgreen: Radi se o Hero 5 Session modelu... Super kamerica...

Enduro - fulao sam skroz zadnji dio staze jer sam prvi puta bio :?

I jedna od subote sa Shoshyem, 57

Živjeli :ugeek:
Krpa
Xtc

PostPostao/la Xtc dana 26. 03. 2017. (19:19)

Vozi se i dalje. Na bajku namontirani deblji gripovi, luft u lyriku, i kotači van centra sa čime se trebam pozabaviti :mrgreen: Ali glavno da se pegla...

Zadovoljan sam kako vozim, polako se vraćam :geek: Pogotovo zadnji dio. Navikao sam se na ovakav tip bicikla i ovu geometriju.
Krpa
Xtc

PostPostao/la Nik dana 27. 03. 2017. (08:33)

Pa Mic je ziv :mrgreen:
S obzirom da se bavis JJ-om, pametno ti je investirati u stitnike za koljena i rukavice, samo je pitanje kad budes zarovao po zemlji a to bi te moglo kostati pauze u treninzima.
Nik

Reputation point: 20

PostPostao/la Xtc dana 27. 03. 2017. (11:06)

Nik je napisao/la:Pa Mic je ziv :mrgreen:
S obzirom da se bavis JJ-om, pametno ti je investirati u stitnike za koljena i rukavice, samo je pitanje kad budes zarovao po zemlji a to bi te moglo kostati pauze u treninzima.

Trenutno sam u procesu selidbe pa mi je sve posvuda, ali naravno da imam navedenu opremu. Bas sam ih jucer iskopao za danasnju voznju :?
Krpa
Xtc

PostPostao/la Xtc dana 19. 07. 2017. (14:53)

Long time no see! U zadnje vrijeme se dosta vozim pa eto da podjelim par detalja sa vama..

Bili smo na otvorenju bike park Tršće. Fora stazica, ima par zanimljivih elemenata ali nebi falilo da je malo dulja :) Sve u svemu jedan lijepi izletić..

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Što se tiče bicikla, sve puca na veliko. Pakne,gume,mjenjači,pedale, vilica, shock itd.. Sve sam uspio ubit na moju žalost. Od novih stvari su gore Sunrace 11-42 kazeta, Shovel enduro guide, novi lanac, pakne,Hans dampf,Azonic pedale.. Crank brothers 5050 sam uspio slomiti osovinu nekako, servisi suspenzija također odrađeni itd..

Uglavnom zabavno :mrgreen:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Evo i jedan klip sa sljemena neki dan:

Uglavnom se bike ne štedi i vozi se svakodnevno, naravno meni je jako drago što sada imam malo više vremena za vožnje pošto je faks gotov :geek:

Vidimo se na brdu!
Krpa
Xtc

PostPostao/la Xtc dana 02. 09. 2017. (17:05)

Malo se vozilo...Potrgao sam mjenjač i dropout na usponu pa se spust vozio Aaron Gwin style :mrgreen: Usput testiranje novog Gopro 5 black, me like it :ugeek:

Krpa
Xtc

Specialized Enduro 2016

PostPostao/la Xtc dana 18. 10. 2017. (18:46)

Nema ništa novo. samo bicikl..

Vrijeme je bilo za nešto bolje pa sam riješio svog voljenog Propheta i kupio nešto novije, radi se o Specialized Enduro 2016.
Comp model 2016 sa zee kočnicama na XT rotorima, iza ex471 naprijed roval, gx 1x11 oprema i crank brothers stamp pedale.
Suspenzije klasika pike i fox iza.
Nije uopće potrebno uspoređivati propheta i endurca, nebo i zemlja razlika.

Danas pala vožnjica i stvarno je bajk zvijer na spustu, voženi muco, mini enduro i 3x novi enduro!

slika
slika

Pa ti vozi karbonski volan! Nije nitko najebao kad se to dogodilo. Sve ok hvala bogu.

slika
slika
slika
slika
Krpa
Xtc

Re: Specialized Enduro 2016

PostPostao/la thezero dana 18. 10. 2017. (19:04)

Enduro je bombona...

Kak si uspio tak brzo rjesit propheta? :)
Life is short, trails are even shorter.
thezero

Reputation point: 19

PostPostao/la Xtc dana 18. 10. 2017. (19:06)

thezero je napisao/la:Enduro je bombona...

Kak si uspio tak brzo rjesit propheta? :)

Za starom kokom se svi okreću :) Otišao je u rekordnom vremenu...
Krpa
Xtc

PostPostao/la bakaraci dana 18. 10. 2017. (19:12)

s obzirom na to koliko košta, ovaj volan ne bi trebao ovako pucat osim ako nije dobio baš #prosto# udarac
bakaraci

Reputation point: 0

PrethodnaSljedeća

Natrag na Garaža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.