Scott Genius 720 2018

pravite se važni svojim bajkom, komentirajte i budite komentirani...
Pravila foruma
U ovom dijelu foruma možete otvoriti temu u kojoj ćete pokazati svoj vozni park (pritom se misli isključivo na bicikle). Uzmite u obzir da će ta tema biti Vaša privatna virtualna garaža, pa se stoga prezentirajte što ozbiljnije. Bilo bi poželjno da u naslovu teme napišete o kojem se biciklu radi. Najveće dozvoljene dimenzije slika su 800x600 (ili 600x800, ovisno o orijentaciji). Ako se ne budete pridržavali toga, znate što slijedi...

Re: Scott Genius 720 2018 - New bike day (str 14)

PostPostao/la Nik dana 09. 01. 2018. (22:55)

Taj bajk treba odvest na Ucku i/ili Velebit pa onda javit dojmove ;)
Nik

Reputation point: 20

PostPostao/la SileTzar dana 09. 01. 2018. (23:25)

gjuro_ae86 je napisao/la:
SileTzar je napisao/la:Kakva ti je ovo smegma na dropperu

I kakav je ovo fender šta se ušrafi, to si dobio s bajkom ili si naručio zasebno? baš je fora.
Smegma je carobna kanadska formula zbog koje dropper glatko i brzo klizi :P

Kužiš ti šta su gospoda kanadska, a mi balkanci udaramo na suho
SileTzar

Reputation point: 148

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 10. 01. 2018. (08:39)

Nik je napisao/la:Taj bajk treba odvest na Ucku i/ili Velebit pa onda javit dojmove ;)

U svakom slučaju, i naravno Alpe. Nadam se da će ovaj bike vidjeti more planinskih kilometara :D
gjuro_ae86

Reputation point: 0

PostPostao/la riceburner dana 10. 01. 2018. (08:41)

kolko ti bobba zadnji kraj na usponu?
avatar -> http://tinyurl.com/zvtxb73
riceburner

Reputation point: 25

PostPostao/la Blade dana 10. 01. 2018. (10:24)

Đuro...meni je ova boja zanimljiva, onako military look, iako nisam fan Fulki jako m se sviđa...vjerujem da ovjes radi svoj posao, ima tebe pa ni bottom nije čudna stvar.
Mogu mislit smiješak na Domzy-evom licu kada si doveo monstruma na servis :D :D ;) Nova igračka za održavanje
Garaža: viewtopic.php?f=29&t=94519
>>>BK Dugo Selo<<<
Blade

Reputation point: 8

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 10. 01. 2018. (14:58)

riceburner je napisao/la:kolko ti bobba zadnji kraj na usponu?

U full zaključanom modu je bike potpuno krut (koristim ga za vožnju asfaltom i blagim makadamom), a u srednjem modu koji služi za penjanje na tehničkim terenima bobanje uopće nije primjetno.

Doduše, već na Tranceu, kada sam stavio DPS Evol 2016 shock, je nestalo bobanja, a horst link na Scottu je po tom pitanju još bolji. Općenito su fulke po pitanju penjanja bitno napredovale i postale vrlo efikasne. Nije to mjerljivo sa HT-om ali bome nije ni daleko ako ima kvalitetan shock.
gjuro_ae86

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 10. 01. 2018. (14:59)

Blade je napisao/la:Đuro...meni je ova boja zanimljiva, onako military look, iako nisam fan Fulki jako m se sviđa...vjerujem da ovjes radi svoj posao, ima tebe pa ni bottom nije čudna stvar.
Mogu mislit smiješak na Domzy-evom licu kada si doveo monstruma na servis :D :D ;) Nova igračka za održavanje

Boja je na slikama nikakva, uživo je fakat super. Moram odraditi prvi servis u Ptuju, a onda ga preuzima Dom :D
gjuro_ae86

PostPostao/la strujavti dana 11. 01. 2018. (20:14)

Odličan !!!!
strujavti

Reputation point: 1

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 15. 01. 2018. (09:32)

Odvozili jučer đir po smb gorju, ovaj put smo išli na Plešivicu, pa nastavili na Oštrc, spustili se u Rude i cestom do Smb.

slika

slika
U tijeku je bila lovačka hajka, pa su nas putem pratili momci s vrlo ozbiljnim puškama :D

slika

slika
Uspon na Plešivicu je većim dijelom hikerski, teren zahtijeva dobar džon na cipelama, inače je stvarno mučenje

slika

slika
Slijedi dobar, ali kratak spust sa Plešivice i okrijepa u birtija. Dobro da smo malo predahnuli, jer ono što nas je čekalo je bilo stvarno grozno, jedan od najgorih mudfestova u kratkoj bikerskoj karijeri. Prvi dio treka su razje... šumari a drugi je jednostavno blatnjav zbog kiše. Uspon na Oštrc je bio dug i naporan a spust brz i kratak.

Uglavnom, dosta muke za dva solidna spusta. Ali, s druge strane, dobar trening je bio (hikerski), odvalili 30+ km i 1400 nmv.

slika

slika
gjuro_ae86

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 18. 01. 2018. (11:28)

Zahvaljujući dobrom čovjeku iz Slavonije, članu foruma Goranu, nabavljen matchmaker za Geniusa. Gorane, hvala ti još jednom :D
slika

Prošli tjedan sam u CCu kupio zimske SPD cipele o kojima sam već duže vremena razmišljao. S obzirom da koštaju 1000 kn, imao sam od njih visoka očekivanja... koja su cipele tek djelomično ispunile.

slika

Džon mi za hodanje nije ulijevao previše povrjerenja, naročito jer je zimi dosta sklisko i često ima blata, no taj dio cipele se pokazao iznad očekivanja. Dosta dobro drži po strmim zemljanim terenima, zapravo iznad očekivanja.

Cipele sam kupio primarno zbog topline, jer sam su mi se zimi noge uredno smrzavale pošto moje vožnje u pravilu traju 2-4 sata. Tu sam tek djelomično zadovoljan. U nedjelju sam odradio vožnju u trajanju 6 sati na temperaturi oko 0⁰C, a cipele sam nosio u kombinaciji sa Northwave termo čarapom. Ne mogu reći da su mi se noge smrzle, no volio bih da su bile malo toplije. Probat ću obući dvoje čarapa pa ću vidjeti rezultat.

Uz to, cipela me malo nažuljala iznad pete, jer smo imali na ruti dosta penjanja, a stražnji dio cipele očito nije najudobniji. Ispočetka je bilo i malo problema sa iskapčanjem sa CB Mallet DH pedale, no nakon 10-15 ukapčanja i iskapčanja , sve je bilo OK. Bilo bi bolje da je utor za cleat malo širi, no to će se s vremenom razlohati, pa će biti sve lakše ukopčati i iskopčati cipelu na pedalu.

Ukupno bi cipelama dao 3,5/5.

slika

slika
gjuro_ae86

Re: Scott Genius 720 2018

PostPostao/la SileTzar dana 18. 01. 2018. (12:51)

Mallet najbolje radi s skate-style cipelama, za ove bi ti super bile eggbeaterice ili candy. 3.5/5 je ful visoka ocjena za zimske šuze u kojima ti je hladno i koje te žuljaju te se teško ukopčat.
SileTzar

Reputation point: 148

PostPostao/la dijagonala dana 18. 01. 2018. (13:34)

i mene su martensice isto nažuljale na PRVOJ vožnji po Močvari od cca 5 sati(hodanje sa kvarta do Močvare-gužvanje i izazivanje ljubomornih pogleda sa enduro vještinom opstanka u gužvanciji-pijano hodanje do doma).
Isto su žuljale malo na peti ali džon je iznadprosječno dobar u hvatanju gripa po skliskom pivo/rigo/svašta nešto zalivenom podu.
Hladnoću prstiju pri povratku doma sam riješio duplim pelinom a ne duplim čarapama.
žnjiranci aka špigete su malo labave i opuštaju se brzo ali s obzirom na PRVO nošenje vjerujem da će sve sjesti na mjesto kad se nakon NEKOLIKO nošenja i 50ak RADNIH sati napokon malo opuste i prilagode mom zahtjevnom stopalu... štoviše čak i dapače,smatram da bi moja malenkost mogla tek nakon jedne CIJELE zimske sezone dat kvalitetan osvrt na kupljeni proizvod...
P.S. dođi na noćnu danas mamit uzdahe sa novim cipelicama ;) imamo jednog NW fana pa bi vas bilo zanimljivo slušat...
nisam bob ali dylan
dijagonala

Reputation point: 21

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 18. 01. 2018. (14:24)

SileTzar je napisao/la:Mallet najbolje radi s skate-style cipelama, za ove bi ti super bile eggbeaterice ili candy. 3.5/5 je ful visoka ocjena za zimske šuze u kojima ti je hladno i koje te žuljaju te se teško ukopčat.

Možda nisam dovoljno dobro elaborirao, al nisam htio pisati kilometarske tekstove. Ovo su ipak biciklističke cipele koje su namijenjene prvenstveno za pedaliranje. Sporedna funkcija je hodanje, odnosno planinarenje. Ja sam se u njima popeo na Plešivicu i prošao stvarno jako blatni uspon na Oštrc, što je ekstremnija hodačka upotreba u odnosu na moje normalne ture. U normalnim hikerskim uvjetima kada je teren malo blažeg nagiba i nema toliko blata, cipele ostavljaju bolji dojam.

Što se tiče ukapčanja, napisao sam da je ukapčanje bilo problematično ispočetka, no nakon 10-15 ukapčanja da je išlo puno lakše.

Nažalost, nisam vidio niti jedne zimske cipele u skate-styleu :D Ove su najbliže 'normalnim' cipelama i džon mi se činio najprilagođeniji hodanju, zato sam ih izabrao. Oni drugi modeli od Northwaveu su po tom pitanju puno lošiji, jer je bio iza mene frend koji je nosio takve cipele i jedva se popeo na Plešivicu
gjuro_ae86

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 18. 01. 2018. (14:29)

dijagonala je napisao/la:i mene su martensice isto nažuljale na PRVOJ vožnji po Močvari od cca 5 sati(hodanje sa kvarta do Močvare-gužvanje i izazivanje ljubomornih pogleda sa enduro vještinom opstanka u gužvanciji-pijano hodanje do doma).
Isto su žuljale malo na peti ali džon je iznadprosječno dobar u hvatanju gripa po skliskom pivo/rigo/svašta nešto zalivenom podu.
Hladnoću prstiju pri povratku doma sam riješio duplim pelinom a ne duplim čarapama.
žnjiranci aka špigete su malo labave i opuštaju se brzo ali s obzirom na PRVO nošenje vjerujem da će sve sjesti na mjesto kad se nakon NEKOLIKO nošenja i 50ak RADNIH sati napokon malo opuste i prilagode mom zahtjevnom stopalu... štoviše čak i dapače,smatram da bi moja malenkost mogla tek nakon jedne CIJELE zimske sezone dat kvalitetan osvrt na kupljeni proizvod...
P.S. dođi na noćnu danas mamit uzdahe sa novim cipelicama ;) imamo jednog NW fana pa bi vas bilo zanimljivo slušat...

Vrlo zabavan osvrt, slažem se da trebaju odraditi još puno sati za kvalitetniji osvrt, no htio sam napisati moje viđenje jer u HR baš i nemamo neki izbor cipela a investicija nije mala, pa neka zainteresirani čitaju... kog ne interesira, neka preskoči. Nemrem nažalost danas na vožnju, al vjeruj mi da bi jako rado razvrtio pedale i s NW kolegom elaborirao o cipelama uz pivu na vrhu.
gjuro_ae86

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 22. 01. 2018. (10:03)

Bili jučer u Grožnjanu, odvozili trackove na kojima se vozi utrka. Malo je reći da su staze odlične, svaka čast trail-builderima na trudu, napravili su ogroman posao i sagradili 6 super staza, a uskoro će ih biti još i više.

Išli smo dolje sa autom i kombijem, pa smo šatlali s kombijem. Trackovi su dosta kratki a uspon relativno dug, tako da šatl baš nužan ako se želite navozati.

Za početak obavezna kava u caffe baru Vero

slika

Nakon kave smo se autom spustili u podnožje (gdje sve staze završavaju), te za zagrijavanje se popeli bikeovima do Grožnjana, odnosno do Sv Jurja, odakle kreće jedan track (tu odnedavno postoji još jedna staza, ali tu nismo vozili).

slika

Ta je staza jedna od lakših, pa je bila taman za zagrijavanje.

slika

Nakon toga smo vozili redom sve staze, i sve su stvarno fenomenalne. No, posebno bi izdvojio stage 2 i stage 5. Čisti adrenalinski rock'n'roll :D

slika

slika

slika

slika

slika

Odvozili smo ukupno 8 rundi, može se i više, al smo na zadnjoj rundi imali gumi-defekt pa smo završili dan u 17.00h

Skill level koji je potreban da bi se guštalo na ovim stazama je recimo usporediv sa Enduro stazom na Sljemenu. Ako ste na toj stazi doma, prođete ju bez poteškoća, Grožnjan je taman za vas. Bitno je samo imati dobre gume (i napred i iza) jer ima strmih dijelova sa switchevima, kamenjem i korijenjem gdje je nužan dobar grip.

Uglavnom, preporuka za sve koji vole malo tehnikalija, switceheva, dropova...
gjuro_ae86

PostPostao/la Kobayyashi dana 23. 01. 2018. (17:17)

Di je tocno u Grožnjanu taj trail...
Ja sam iz Umaga i trazim neke dobre trailove po Istri..
Dali je taj trail dio Parenzane ili odvojeni dio !

Santa Cruz owner 4ever...
Kobayyashi

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 24. 01. 2018. (13:27)

Imaš 5, odnosno 6 trailova, svaki je za sebe i svaki se isplati odvoziti. Tu možeš skinuti gpx

https://connect.garmin.com/modern/activity/2449497734

Kobayyashi je napisao/la:Di je tocno u Grožnjanu taj trail...
Ja sam iz Umaga i trazim neke dobre trailove po Istri..
Dali je taj trail dio Parenzane ili odvojeni dio !

Santa Cruz owner 4ever...
gjuro_ae86

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 12. 02. 2018. (14:02)

Bike sam nedavno obukao u PPF foliju kakva se koristi na autima, kako bi zaštitio frame od kamenčića i ogrebotina. Folijanje sam odradio u frendovoj firmi, baš sam zadovoljan kako je ispalo - https://www.facebook.com/folije.zagreb.1/

Izuzev toga, vozim se kolko mogu, nažalost samo po Sljemenu, al valjda će uskoro pasti koji izlet u toplije krajeve. Imamo na tapeti jednu gitu po Krku i svakako bi se htio zaletiti do Grožnjana.

slika

slika

slika

slika

Ovaj je vikend bio apsolutno odličan za vožnju. Lojstek je bio utaban i stvarno super za uspon. Nizbrdo sam prvo pokušao po Enduru, ali jednostavno je bilo previše snijega, pa sam se prebacio na 57-icu koja je bila taman za spust. Jedini minus je mudfest na dnu svake staze, pa me po završetku svake vožnje čeka pranje kompletnog bicikla i obleke koju sam nosio.

slika
gjuro_ae86

PrethodnaSljedeća

Natrag na Garaža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.