Zagreb

popričajte s ekipom iz kvarta...

Re: Zagreb

PostPostao/la dijagonala dana 25. 04. 2017. (07:58)

ovaj gornji plakat treba spalit a kamoli dozvolit da se postavi :D
svaka čast na trudu naravno!!
nisam bob ali dylan
dijagonala

Reputation point: 21

PostPostao/la droja dana 25. 04. 2017. (08:50)

Mogu misliti kako se osjećaju ljudi koji ne vole istočne susjede u ovako okićenoj Maksimirskoj. :)

slika

Zanimljivo mi je što mi se čini da ljudi više trgaju plakate zato što su narodnjaci na njima, nego zato što smetaju. Nisam baš nikad previše razumio svijet oko sebe.

Inače, ne znam zašto mislite da mi je teško napisati pokoji e-mail, pišem ih desetine svaki dan. Puno mi je to lakše nego se non-stop provlačiti pored ovih panoa. Pričekat ću još malo hoće li bit kakve reakcije. Ako ne bude, prije medija, ima i policija. Skinut aplikaciju na mob za prijave prekršaja i prijavljivati policiji, postavljanje panoa gdje se ne ostavlja pješacima prolaz od minimalno 1,6 m je prekršaj.

Članak 36.
(1) Javna cesta i njezin zaštitni pojas, odnosno kolnik i nogostup ili njihovi dijelovi, ne smiju se zauzimati ili oštećivati osim u slučaju opasnosti, izvođenja radova ili u drugim prilikama propisanim ovim Zakonom.
(2) Nadležna jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, uz prethodnu suglasnost policijske uprave, može odobriti zauzimanje dijela nogostupa (ogradama, stolovima i stolicama, štandovima, kioscima i sl.) pod uvjetom da se time ne smanjuje preglednost i da je za nesmetan i siguran prolaz pješaka ostavljena površina nogostupa širine najmanje 1,6 m.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba obrtnik ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.
(4) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
(5) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba koja postupi suprotno odredbi stavka 1. ovoga članka.
droja

Reputation point: 8

PostPostao/la tommyagang dana 18. 05. 2017. (08:02)

Imas aplikaciju mojZagreb gdje mozes prijavljivati nepravilnosti.. i ja sam prijavljivao tipa glomazni otpad koj je netko bacio a nije bilo vrijeme skupljanja i dosta brzo su reagirali cak.
Founding father of Sessions Mag
tommyagang

Reputation point: 5

PostPostao/la droja dana 18. 05. 2017. (08:42)

tommyagang je napisao/la:Imas aplikaciju mojZagreb gdje mozes prijavljivati nepravilnosti.. i ja sam prijavljivao tipa glomazni otpad koj je netko bacio a nije bilo vrijeme skupljanja i dosta brzo su reagirali cak.

Znam ali meni to nikako ne radi. Stalno javlja greške na njihovoj strani. Mislim da nije do mene nego aplikacija ne radi.

slika

Možete i vi koji ovo čitate probati prijaviti sandwich panoe uzduž N. Branimirove. Posebno su iritantni od Svetica do Heinzelove. Imam dojam doduše da samo meni smetaju.

Nisam se oglašavao jer mi se čini kako se situacija popravila, ima par stranačkih predizbornih plakata ali mislim da je to neovlašteno postavljeno, da grad nije kriv. Novi plakati se postavljaju na veću visinu i ne smetaju. Samo su 3 postavljena od nekog cirkusa koji smetaju u zadnjih mjesec dana, onaj koji je bio najgori sam prepravio da ne smeta. Moguće je da i to nije do grada.

Uglavnom, i dalje mislim kako se sve može riješiti, i bez veza i frke, samo treba biti strpljiv i uporan. No, definitivno to treba malo promiješati jer se pokazalo i na ovom primjeru kako je sustav trom, ne zna se tko za što odgovara, puno toga ne radi kako treba.

Evo predlažem sebe da se brinem o stranici kakva je moj.zagreb.hr i predmetima koje treba riješiti, jamčim reaktivnost, efikasnost i dostupnost. :D Moram se ponuditi novoizabranoj garnituri, koja god bila. To je nešto što bih volio raditi u životu.
droja

PostPostao/la droja dana 02. 06. 2017. (08:15)

Opet je nova runda plakata postavljena po kritičnim mjestima. Ne daju se vješci. Sreća pa je oluja noćas ih načela puno.

Puno tih plakata je žutih od "Volim trčanje" koji su mi frendovi pa su mi rekli da se oni ograđuju od postavljanja tih plakata te da će urgirati da se njihovi maknu. Najbolje bi bilo sutra vidjeti dropbike reklame nasađene. :D Možda je to dobar put: pritisak preko klijenata.

Portal Moj Zagreb mi je zaprimio prijavu napokon. Baš me zanima kakva će bit reakcija. Uvijek ostaju mediji i policija za kraj. Ovo mi sad dođe kao neka šahovska partija s tim što me zanima koji je najmanji broj žrtvovanih figura dovoljan za pobjedu. Ovih dana ionako idem s druge strane N. Branimirove ali kad bude blata moraš na pločnik.
droja

Prethodna

Natrag na Teme za sela i gradove

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.