Generalna tema za kupnju bicikla od +4000 kn

Razglabanja o gorenavedenim predmetima

Re: Generalna tema za kupnju bicikla od +4000 kn

PostPostao/la bakaraci dana 01. 03. 2020. (20:10)

ćao, ovako prve dvije bicikle su ok ali na ovim starnicama nemaju tvoju veličinu (S ili M) tako da pazi na to..ostali linkovi ne rade..
po ovim ghost biciklama se da zaključiti da tražiš Trail biciklu,znači 130-150 hoda vilice i zadnjeg shocka...
ja vozim Giant Trancea 27.5 i tjeram ga po svim mogučim terenima i taj sve guta,ali to nije bicikla koju bi vozio na trkama naprimjer,za to bi uzeo 29-ku sa 100-120 ili 130 hoda osim ako se ne radi o enduro utrci,
ako misliš vozit xc utrke onda uzmi biciklu sa 29 kotačima do 130 hoda koja če ti na svakom terenu biti dobra.. i pazi na veličinu bicikle, ti si na Small ili možda na Medium s time da 29 bicikle ne dolaze u Small veličini,tako da ako možeš tebaš probati bajk prije nego ga kupiš,ako ga kupiješ preko neta to možda neče biti moguče
bakaraci

Reputation point: 0

PostPostao/la pepa0207 dana 01. 03. 2020. (21:01)

Hvala na pomoći... nisam S nego M...trenunto imam S i zaista mi je mala, kao da vozim dječji bicikl..naučila sam se ali sad znam da nisam S. :D
Što se tiče bicikle izvan granice, nije problem, ali obzirom da nisam toliki znalac, radije bih tu kupila bicikl, bar mogu vratiti ako mi ne odgovara, i objasne mi što bicikl sadrži i njegove performanse... vama koji ste stručnjaci u tome, nije problem naručivati online...kao ni meni deset nijansi crvenog ruža :D Ovi bicikli s linka su zaista top i ja evo ne bih vidjela razliku, kupila bih sve jer su lijepi..hehe :shock: rama im je top... još da ima u mojoj boji, i prodano :D ... hvala na informacijama, vrlo ste ljubazni 8-)
pepa0207

PostPostao/la hostler dana 02. 03. 2020. (09:50)

Prvo moras znati kakav bajk želis, jer bajk ind je otisla jako daleko i prakticki imas bicikl za 20 razlicitih tipova voznji-i / da dosta se razlikuju.

Možeš li opisati što je za tebe off road-jer pojam je jako širok : od upeglanog makadama do varijatni natjecateljskog downhilla koji je extreem.
Pitam te zato, jer si spomenula da dosta kilometara vrtiš, dakle volis se " voziti", a bajkovi koje si linkala su blago naklonjeni spustu...(tromiji su po ravnom, uzbrdu , tezi su itd..)
Budget ti isto nije "naklonjen" za full spuspenison bajk - jer to su ulazni modeli - (ne kazem da nisu dobti9, ali best buy varijante full suspension bajkova idu od 20 -25 tis kuna - u tom cijenovnom rangu dobivas dosta više.

Ovako na prvu - ja bih preporučio dobar, trail ht bajk:
-jer je jeftiniji u startu
- vrlo sposoban na terenu
- brzi je za pedalirat
- jeftiniji za održavat
- uz odgovarajuci set guma biti ce puno bolji za nadolazece utrke/maratone
- npr: kona honzo, specialized fuse i sl...
E sad ako fkt vozis pravi offroad, volis grubi teren, planiraš napredovat po tom pitanju i birat takve terene i vožnje onda treba razmisliti i o full spuspenison bajku.
hostler

Reputation point: 4

PostPostao/la tonchido dana 04. 03. 2020. (00:01)

Mislim da je u svojim cjenovnim tazredima još uvjek najbolji omjer kod canyona,zbog politike samo direkt internet prodaje,bez posrednika.znači osim boja gledaju se komponente amortizeri,mjenjači,kočnice...,velicine nisu toliko teške za pogoditi.ima negdi na stranici neki programič koji pomaže.meni je žena 170 i uzela je m s 29 inč kolima,povremeno uzme moj bajk koji je xl jer je skužila da joj više paše full sus.od hardtaila
tonchido

PostPostao/la brunost dana 08. 03. 2020. (15:06)

Pozdrav, kao totalni pocetnik u ovom djiru voznje molim pomoc za kupnju mtb.
Dakle imam neki budget od 15 tis kn za polovni full suspension bajk. Trazim neki dobar allmountain/enduro/downhill bajk (ne znam tocno, ali amo reci da je to 30%makadam/cesta, 50% downhill, 20% neki ekstremniji downhill). Visok sam 183cm/75kg pa ne znam kako velicinu odrediti - pretp da sam L na vecini modela. Koristio bih ga najvise za vjezbu u sumi i za voznje po planinama. Nasao sam ove bajkove na njuskalu:

https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/tre ... s-30922842
https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/spe ... s-28447332

Ali kako sam pocetnik u svemo ovome, ne mogu procjeniti da li polovni mtb je ispravan i sto me ceka jos od ulaganja u isti (servis vilice, stanje zupcanika/lanca i sl). Takodjer ne kuzim kako bajk moze biti sa dozivotnom garancijom na vilicu i zadnji amortizer (za ramu mi je logicno). Stvarno bih bio zahvalan kad bi mi neko ko je iskusniji od mene pomogao u toj odluci ili mi preporucio nesto u tom cijenovnom rangu.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći!:-)
brunost

PostPostao/la bakaraci dana 08. 03. 2020. (23:49)

Prvi oglas mi je cudan, kostao 34 k prije 2 godine i sad ide za 13k, moguce da nesto sa biciklom ne valja, drugi oglas je M velicina a ti si L i taj specialized nije za downhill, gledaj onda rade specialized enduro, ima ih na njuski za 13-15 k
bakaraci

PostPostao/la hostler dana 09. 03. 2020. (09:10)

brunost je napisao/la:Pozdrav, kao totalni pocetnik u ovom djiru voznje molim pomoc za kupnju mtb.
Dakle imam neki budget od 15 tis kn za polovni full suspension bajk. Trazim neki dobar allmountain/enduro/downhill bajk (ne znam tocno, ali amo reci da je to 30%makadam/cesta, 50% downhill, 20% neki ekstremniji downhill). Visok sam 183cm/75kg pa ne znam kako velicinu odrediti - pretp da sam L na vecini modela. Koristio bih ga najvise za vjezbu u sumi i za voznje po planinama. Nasao sam ove bajkove na njuskalu:

https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/tre ... s-30922842
https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/spe ... s-28447332

Ali kako sam pocetnik u svemo ovome, ne mogu procjeniti da li polovni mtb je ispravan i sto me ceka jos od ulaganja u isti (servis vilice, stanje zupcanika/lanca i sl). Takodjer ne kuzim kako bajk moze biti sa dozivotnom garancijom na vilicu i zadnji amortizer (za ramu mi je logicno). Stvarno bih bio zahvalan kad bi mi neko ko je iskusniji od mene pomogao u toj odluci ili mi preporucio nesto u tom cijenovnom rangu.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći!:-)

iako trek nema popisa dijelova, a bome ni neznam koja je godina kako bi se provjerila geometrija, ovako na pogled se cini vrlo dobar bajk (ako je s njime sve ok- rama je karbonska pa treba provjeriti da nema krek, da li garancija vrijedi za cijeli okvir ... da li je prenosiva ili je samo na prvog vlasnika i da li je zapisan u jamestveni list. 99,99% sam siguran da nema doživotnu garanciju na suspenzije)

ps: allmountain i enduro bajkovi se razlikuju, a tek downhill bajk je priča za sebe...budući da si nabrojao sve, a rekao si da si početnik - samo za info : ne možeš voziti DH sa AM bajkom - (mislim možeš probat, ali neće to dugo). Tako da nije downhill sve što je nizbrdo-cisto da ne mješaš pojmove ;)
hostler

PostPostao/la brunost dana 09. 03. 2020. (12:07)

iako trek nema popisa dijelova, a bome ni neznam koja je godina kako bi se provjerila geometrija, ovako na pogled se cini vrlo dobar bajk (ako je s njime sve ok- rama je karbonska pa treba provjeriti da nema krek, da li garancija vrijedi za cijeli okvir ... da li je prenosiva ili je samo na prvog vlasnika i da li je zapisan u jamestveni list. 99,99% sam siguran da nema doživotnu garanciju na suspenzije)

OK, provjerit cu ovo sto si rekao vezano za krekove na rami i garanciju...

ps: allmountain i enduro bajkovi se razlikuju, a tek downhill bajk je priča za sebe...budući da si nabrojao sve, a rekao si da si početnik - samo za info : ne možeš voziti DH sa AM bajkom - (mislim možeš probat, ali neće to dugo). Tako da nije downhill sve što je nizbrdo-cisto da ne mješaš pojmove ;)

Da, to sam i ja shvatio. Mozda sam se krivo izrazio ali htio bih bajk da mogu s njim proc sve trailove po Marjanu pa sad u koju god to disciplinu spadalo (enduro, downhill...)

Jel mi mozete preporucit mozda neki novi bajk u tom cijenovnom rangu (do 2k eura) da se ne mucim sa polovnim (ako je to pametno posto sam pocetnik :oops: )?
ili da mi barem preporucite neke modele iz 2018/2019 da znam sta trazim jer kad citam ove testove po internetu to su sve bajkovi od 3+ k eura sto ih oni hvale... :roll:
brunost

PostPostao/la hostler dana 09. 03. 2020. (19:04)

da zato jer je 3.000 eur neki best buy za taj rang bajkova...
da li je bolje ici na rabljeni oli novi morat ces procjeniti.

Od novih best buy je vjerojatno canyon ili cube koji je dobavljiv kod nas
hostler

PostPostao/la tonchido dana 09. 03. 2020. (20:48)

Canyon strive ili canyon spectral,jedini problem što ga ne moreš prije provati.ja iman strive xl u splitu.mislim da su tu negdi oko 2000 eura pocetni modeli
tonchido

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 09. 03. 2020. (21:07)

Ovo ti je dosta dobar deal:
https://giant.hr/items/bicikli/2020-mod ... 20-srebrna

Nešto skuplje od 2k eura, ali možda ti mogu dati još malo popusta za keš. Odlična geometrija, dobro zaokružen i nema nekih nedostataka.
Polovni je uvik rizik i potencijalna zafrkancija s garancijom, a u ovom jeftinijem rangu možda je čak bolji izbor novi.
Da uzimaš nešto oko 3-4k eura, onda dobiješ polovni sa opremom od ovih koji novi koštaju 7-10k, ali ovako mislim da ti je novi čak bolji izbor.
RiderOfTheStorm

Reputation point: 10

PostPostao/la brunost dana 10. 03. 2020. (11:17)

Hvala svima na pomoći, vidim da ovo ide u smjeru povećanja planiranog budgeta za barem jos 1000E (jer moram kupit i nesto opreme)...pa cu morat skupit jos nesto novca i krajem ljeta onda u shopping...do tada drljam na svom starom bajku... :mrgreen:
brunost

PostPostao/la Iggy1404 dana 26. 03. 2020. (08:06)

Malo kasno šalje ovaj post ali koliko sam čitao, doživotna garancija kod većine brandova se odnosi samo na prvog vlasnika i nije prenosiva. Za većinu se treba registrirati sa računom iz dućana pod vlastitim imenom i prezimenom na internetu nakon kupnje. Tako je bilo kod mog Ghosta.
Iggy1404

PostPostao/la Tttrail79 dana 14. 04. 2020. (16:25)

Lijep pozdrav svima, zamolio bih vas za pomoc oko odabira pocetnickog full suspansiona. Sveo sam odabir na sljedeca tri modela, zelio bih cuti vase misljenje i preporuku te koji je model best buy po specifikacijama, posto se ne razumijem najbolje u dijelove. Hvala puno na vasim savjetima.

https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/fuel- ... ack-26470/

https://keindl-sport.hr/cube-stereo-120 ... gIZP_D_BwE

https://giant.hr/items/bicikli/2020-mod ... -2020-crna
Tttrail79

PostPostao/la thezero dana 14. 04. 2020. (19:37)

Ne kuzis se bas al odmah na fulku? :roll: nema veze...
Trek je najbolji izbor od navedenih, pa Cube, pa onda socijalni Giant.

Cube ima najbolje kocnice, Trek i Giant iste. Trek ima najvise hoda, Cube ima dovoljno za xc i trail.
Meni bi osobno Trek bio prvi izbor. Najbolji kotaci, vilica, shock. Lako moguce i geometrija (nisam isao gledat).
Pazi, Trek ima dosta siroke gume, vise hoda i to, pa razmisli jel ti to stvarno treba.

Giant bi odmah izbacio iz dileme, i usporedio Cube i Trek. Zbog korone sigurno ne mozes probat bajkove, a to je ipak najbitnije.
Life is short, trails are even shorter.
thezero

Reputation point: 21

PostPostao/la Tttrail79 dana 14. 04. 2020. (19:58)

Hvala ti na brzom odgovoru thezero.
Vidis, dobio sam preporuku za Cube, da je bolji izbor od Treka, da ima vise hoda, bolju vilicu, sram 12 speed..
Zato cu kad se ova situacija smiri, otic i isprobat oba naravno i odlucit se.

Ukoliko jos netko ima misljenje i preporuku za kojeg da se odlucim neka se javi, hvala vam na pomoci.
Tttrail79

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bicikli, dijelovi i oprema

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.