Ode nam bike24 u kitu.

Komentirajte poštene trgovce, kritizirajte neodgovorne, prijavite prevarante...
Pravila foruma
Komentirajte poštene trgovce, kritizirajte neodgovorne, prijavite prevarante... Opisite problem, detaljno. I PRISTOJNO!!!

Re: Ode nam bike24 u kitu.

PostPostao/la grma_boy dana 25. 10. 2017. (20:15)

Vuco je napisao/la:No da ne duljimo, Giant store se od velikih brandova, pogotovo nakon propasti Magme kada nije bilo pravog dilera, pokazao kao pravi pozitivac u cijeloj toj priči supporta bicikla koji košta 20 somova kuna. Usto, ne znam koju trku nisu podržavali unazad 2-3 godine. Kad vidim koliko se klub mora namučiti za organizaciju takvog jednog eventa, tu ih podržavam.

Dzaba takav trud kad na jedinoj enduro utrci u zagrebu dode 30 ljudi od svih tih jakih endurasa i sljemenasa... Stvarno sramota za sve ljude koji se konstantno voze na sljemenu da nisu mogli doc podrzat tu jednu jedinu utrku u zagrebu, fuj!
On toppic
bike24 i ostali logicno imaju manju cijenu dijelova jer imaju manji porez, manje troskove i naruce brodove dijelova na koje dobe dodatan rabat. Necu ulazit u postotke, al vecina nabavnih cijena u hr ducana jednaka prodajnim cijenama na online ducanima. Cak su i neke prodajne cijene manje neg nabavne kod nas. Plus jos kad se proda nekih proizvod realan profit je mizeran jer drzava uzima i to najmanje sto ostane.
Cuo sam da bike dijelovi ne placa nikakav pdv na dijelove pa automatski ima 25% nize cijene. "Virus" medu lokalnim ducanima
Zadnja izmjena: grma_boy; 25. 10. 2017. (21:01); ukupno mijenjano 1 put/a.
slika
grma_boy

Reputation point: 17

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 25. 10. 2017. (20:39)

taj "virus" posluje u okvirima koliko mu drzava dozvoljava da ne ulazi u PDV
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la grma_boy dana 25. 10. 2017. (20:49)

Dobro, ne mislim virus u takvom smislu neg je cijeli sistem u banani
slika
grma_boy

Reputation point: 17

PostPostao/la bike-dijelovi dana 25. 10. 2017. (20:51)

grma_boy je napisao/la:
Vuco je napisao/la:No da ne duljimo, Giant store se od velikih brandova, pogotovo nakon propasti Magme kada nije bilo pravog dilera, pokazao kao pravi pozitivac u cijeloj toj priči supporta bicikla koji košta 20 somova kuna. Usto, ne znam koju trku nisu podržavali unazad 2-3 godine. Kad vidim koliko se klub mora namučiti za organizaciju takvog jednog eventa, tu ih podržavam.

Dzaba takav trud kad na jedinoj enduro utrci u zagrebu dode 30 ljudi od svih tih jakih endurasa i sljemenasa... Stvarno sramota za sve ljude koji se konstantno voze na sljemenu da nisu mogli doc podrzat tu jednu jedinu utrku u zagrebu, fuj!
On toppic
bike24 i ostali logicno imaju manju cijenu dijelova jer imaju manji porez, manje troskove i naruce brodove dijelova na koje dobe dodatan rabat. Necu ulazit u postotke, al vecina nabavnih cijena u hr ducana jednaka prodajnim cijenama na online ducanima. Cak su i neke prodajne cijene manje neg nabavne kod nas. Plus jos kad se proda nekih proizvod realan profit je mizeran jer drzava uzima i to najmanje sto ostane.
Taj bike dijelovi ne placa nikakav porez pa automatski ima 25% nize cijene. Virus medu lokalnim ducanima

Kako to misliš da ne plaćam porez?
Zar misliš da bih mogao biti zastupnik za Absoluteblack da ne plaćam porez?
https://absoluteblack.cc/dealers.html

B24 i Bike discount, te ostali veliki igrači za robu pregovaraju direktno i nitko ne zna koje su njihove nabavne cijene, a svi ostali formiraju cijene prema njima. Tako da neki zarade više,a neki manje.
bike-dijelovi

Reputation point: 38

PostPostao/la rise dana 25. 10. 2017. (21:00)

Pobrkali ste sada vec puno toga :D

1. Goran je odmah napisao o cemu se radi, CRC/Wiggle ce radi Brexita popusit milijunsko trziste EU, pa je apsolutno jasno zasto kupuju B24.

2. Ove fore da se sve moze nabaviti i kod nas po istim/slicnim cijenama je apsolutni bullshit. Mogao bi sada navesti barem 30-40 komponenti koje nema niti jedan ducan u HR ali to nije poanta. Poanta je da se HR ducani ne mogu mjeriti niti s cijenama niti s ponudom sa jednim B24. I to je cinjenica ako pogledate cijelokupnu ponudu, a ne sad meni je trebala zbica i pero ju je imao na legeru.

3. Lopovska drzava, lopovski porezi + kolicina narudzbe dovodi nase shopove do cijena koje jednostavno ne konkuriraju e-commercu poput b24 ciji su troskovi manji za istu kolicinu poslovanja, a rabati radi kolicina veci.

4. Bike djelovi su prica Njuskalo trgovine i ne mogu u istu recenicu sa Giantom, Proteom itd... (covjek je apsolutno ok, ima pristojne cijene i iznimno je poslovan da me netko krivo ne shvati ali nije trgovina u punom smislu te rijeci).

Kako je netko napisao i ja kupujem kod nas kad mi se ne da cekati i/ili je razlika unutar par posto...ali sve vece narudzbe napravimo kod svaba i namjeravam dalje.

Takoder se slazem da je Giant jedan od rijetih u HR koji se trudi promjeniti image hr bajk shopova koji su poznati po neposlovnosti, neljubaznosti i visokim cijenama. Thumbs up za decke tamo!

Kompletni bicikli su druga prica i cesto se kod nas moze ubosti bolja akcija nego online za brick and mortar brandove, canyon i slicni naravno ne...
Assumption is the mother of all fuckups
rise

Reputation point: 20

PostPostao/la Vuco dana 25. 10. 2017. (21:04)

RiderOfTheStorm je napisao/la:Ja moram stati u obranu lokalnih dućana kontra Vuce :D
Naime, pukla mi žbica u vožnji, otiša do Fržopa i odmah dobija novu (DT Comp znači butted i to straightpull), tako da ne znam koji dućan mora biti da to nema i to u ZG???
Nadalje, Maxxis gume jeftinije nego na B24 i sličnih sajtova.
U Rape koji drži Specialized, SLR remote za cca 30€, B24 60€, kao i ostatak Spec asortimana - sve jeftinije nego na B24.
Lanac, Giant dropper, gripovi ili bilo šta u Top Sportu jeftinije nego online. Pakne za Guide oko 60kn...
Čovik naruči sve šta triba i cijene su uvik više nego korektne i može mi riješiti gotovo sve šta triba jer je i sam entuzijast oko bike djelova.
Da ne govorim milijun puta kad mi lokalni dućan da neku sitnicu tipa šarafe, konusne matice, sajle, jagwire pizdarije za bužire itd.
Više uopće ne kupujem u tim online shopovima jer mi se ne isplati i ovako podržavam lokalnu ekonomiju. Jedino eventualno preko oglasnika kad nabaviš nešto u pola cijene ili još niže.

Malo smo se odmakli od teme B24, ali realno, eto pogledao kod Fržopa što ima i cijene su na netu klasika za HR. I odmah me odvratio od bilo kakve kupnje na daljinu ili razmišljanja da kod njega odem po stvar skuplju od 250kn. Osim ako sam u Vodicama i trebam neš za đir. Cijene kao u Giant store-u. Zapravo, ako nisu u kunu iste. Gume isti vrag, dok nema popusta na popust, cijene su horor. To što su za 1% populacije jeftinije, to mi malo znači.

I tako će biti, dok se ne upoznamo i zapijemo zajedno i isplačemo skupa od pijanstva...valjda.

No dapače, što više takvih dućana, sa zaljubljenicima u HR, to će (valjda) svima biti bolje.

Da se razumijemo, nije u cijeni sve. Da ne znam koliko Bizmark naplaćuje slaganje/centriranje kotača - išao bih uvijek kod njega. Čovjek je vrhunski serviser, a za kotače ću ga uvijek preporučiti!
Zadnja izmjena: Vuco; 25. 10. 2017. (21:05); ukupno mijenjano 1 put/a.
Vuco

Reputation point: 82

PostPostao/la bike-dijelovi dana 25. 10. 2017. (21:04)

ChILd_ReBoRn je napisao/la:taj "virus" posluje u okvirima koliko mu drzava dozvoljava da ne ulazi u PDV

Mislim da grma_boy nije na to mislio.
Uredno plaćam PDV, nisam van sustava.
bike-dijelovi

Reputation point: 38

PostPostao/la Blade dana 26. 10. 2017. (06:42)

Nemam pojma za ostale, u Zg nađem većinu, čak su shimano sprinterice 100kn više na b24 nego u decathlonu
U Vivi većinu dijelova zbavim, više manje uz popust ali i bez njega mi je slično, prošle godine sam naručivao malo više s b24, kada smo to prebacili u kune i u ono kaj bi u Vivi platio ispadne razlika ništa
Ovako imam profi ugradnju, garanciju, podršku i sve ostalo...Pa kada imam majstora u Vivi onda tamo i kupim ono što treba...i ne nije reklama, mislim da im i nije potrebna
Slična stvar s CCom, roba je jeftinija nego na b24, Decathlon tko ne pati na marke za robu...itd...Keindl je korektan, u Mpu se da naći obruča i svega kaj treba za kotače...
Ali da možeš bez naručivanja, nemreš, jer kada nešto nema, kod nas se narudžba preko dućana čeka i do dva tjedna i više, jadno ali realno...
Garaža: viewtopic.php?f=29&t=94519
>>>BK Dugo Selo<<<
Blade

Reputation point: 8

PostPostao/la AnthonyZg dana 30. 10. 2017. (20:41)

Koji dijelovi i odjeća su tocno jeftiniji u nasim ducanima nego online? Da ne govorim da nema nista kod nas, a kad i ima i čak kad je i na sniženju, opet je jeftinije vani, uvjerio sam se dovoljno puta u zadnjim nekoliko godina. A ako nesto nađem ovdje jeftinije, nema problema, kupit cu to ovdje (ne sjećam se kad je zadnji put to bilo doduše)
AnthonyZg

Reputation point: 7

PostPostao/la Raxik dana 31. 10. 2017. (14:40)

Ja nisan puno kupova u zadnje vrime ali sam apsolutno očaran Giant shopom, a o bike dijelovima također samo riječi hvale, i iskoristio bi, pošto je spomenuto da je garancija upitna, da sam imao garancijsku situaciju i da je riješena na najbolji mogući način.

Osim te ekipe, i ja kupujem najviše u B24... pokaza mi se najjeftinijim i imaju odličan izbor i garanciju. Dostava se, kao što svi znaju, riši grupnom kupovinom ili kupovinom s frendom.

Osim spomenute ekipe imam stravičnu averziju prema našim prodavačima, serviserima i shopovima (na veće igrače mislim) jer sam poprilično puno puta bio zajeban, ponašaju se non šalantno, nemaju poštovanja prema meni kao kupcu niti prema mojim novcima koje ne serem nego se kao i svi mučim za njih... (možda zato jer se čujemo telefonom/mailom, pa šaljem ili naručujem u drugom gradu, pa razmišljaju lako ćemo mi s njim...) odugovlače s artiklima koji su naručeni, lažu za rok isporuke itd itd... Nisu svi takvi, ali desilo mi se bar 5 puta, dok vani ni jednom.

Zato se držim meni provjerenih, gore spomenutih, i zmija za servis, ostatak - adio.
Raxik

Reputation point: 16

PostPostao/la fawlty82 dana 12. 06. 2018. (18:45)

Da malo podignem temu. Nisam sad već neko vrijeme kupovao sa Bike24, pa si tražim neke sitnice.
Ne znam jeste li to već iskomentirali, ali primjetio sam da kad staviš zemlju Croatia da se cijene artikala povećavaju (od 3-5 €, barem ovo što sam ja gledao) za razliku od Germany.
U principu za svaku zemlju imaju različite cijene. U to nisam računao dostavu, to je posebna priča.
Pa koja im je to jadna politika? Iskreno, ne razumijem. Zar nismo mi svi u EU, ono jednakost građana, zaštita potrošača? Nije mi to jasno kako im to prolazi.
Mogu shvatit da je cijena dostave različita za Njemačku, Češku, Sloveniju, Hrvatsku. Ali da identičan artikl ima različite cijene ovisi od kuda ih kupuješ mi je totalno debilno.
Jedino mi pada na pamet različit porez unutar država EU. Ne znam da li je do toga. :?:
fawlty82

Reputation point: 0

PostPostao/la SaleFFS dana 12. 06. 2018. (18:52)

Da to ti je do poreza, zato su cijene malo veće jer se uračuna naš porez od 25% odnosno razlika između de i našeg pa bude koji euro više. To je sve po zakonu i tako je već koju godinu.
SaleFFS

Reputation point: 3

PostPostao/la Bero dana 13. 06. 2018. (19:13)

Po zakonu svaki webshop koji radi preko 2mil. € prodaje prema odredenoj zemlji, mora placati pdv te zemlje. Znaci svi veliki sajtovi koji godisnje u HR prodaju preko 2mil. € robe imaju nas pdv.
we are not out here wearing spandex... we're freaking sendin it off huge cliffs
Bero

Reputation point: 46

Prethodna

Natrag na Komentari na trgovinu, trgovce i kupce.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.