Kupovina kod kineza zbog koje niste požalili

Komentirajte poštene trgovce, kritizirajte neodgovorne, prijavite prevarante...
Pravila foruma
Komentirajte poštene trgovce, kritizirajte neodgovorne, prijavite prevarante... Opisite problem, detaljno. I PRISTOJNO!!!

Re: Kupovina kod kineza zbog koje niste požalili

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 11. 12. 2018. (05:45)

5798mAh. Dakle 2900 po bateriji. Sad se ponovo puni.
vidjet cu do koliko ce doci. Ako mi se opet punjac iskljuci na 459,59min kao prosli put, onda cu puniti na dva navrata, ili jos gore (iako do neke mjere potrebno) obaviti top off charge svake baterije posebno, tako da izbalansiram cijeli pack.
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la drznedaj dana 11. 12. 2018. (11:05)

Kakve punjace koristite?
drznedaj

Reputation point: 14

PostPostao/la filip00 dana 11. 12. 2018. (11:28)

To samo child može pisati review stvari koju je dobio prije 5min u ruke :lol: pa daj pričekaj tjedan-dva korištenja, pa onda javi dojmove i napiši review. Ovo sad je korisno kao i review fotografije. Džabe sve ako ti za 10 dana eksplodira u sobi. Strpljenja malo, i napiši review kad budeš imao malo iskustva....ovo sad je samo misleading savjet.
U teoriji, između teorije i prakse nema razlike. Međutim, u praksi...
filip00

Reputation point: 49

PostPostao/la Veliki Brat dana 11. 12. 2018. (12:18)

Filipe, još danas nisi uzeo Snickers?
Gledam te!
Veliki Brat

Reputation point: 22

PostPostao/la filip00 dana 11. 12. 2018. (12:34)

A kaj si ti, advokat njegov?
Poanta mojeg posta je bila konstruktivna kritika - u svrhu toga da ova tema ima smisla. Jer ako u ovu temu pišeš da nisi požalio za kupovinu, a nisi ni isprobao proizvod - onda je tvoj post beskoristan, i tema je puna beskorisnim postovima. Ak si se ti, ili child uvrijedio - eto, žao mi je, duboke isprike, paket snickersa ili štogod trebaš da te utješi.
filip00

PostPostao/la Veliki Brat dana 11. 12. 2018. (13:15)

Da, ja sam njegov advokat. Sklopili smo ugovor i sve...
Gle, uz dužno poštovanje, ovo tvoje nije nikakva konstruktivna kritika. Konstruktivna kritika je bio crocusov post.
Ovo tvoje je skakanje na vagon "ajmo gnjavit čajlda samo zato jer nam se čini da je to in jer on radi stvari drugačije nego bi ih mi ostali radili" i nakon petstopedeset takvih postova čovjek si je uzeo mene za advokata.

Čovjek je napisao da neke jeftine naručene baterije iz Kine imaju pristojan kapacitet - ne 600, 800 ili 1200 mAh, nego 2900.
Kome je to dovoljno da naruči može slobodno, kome nije, neka čeka. Za pet dana, tjedana, mjeseci biti će sljedeći post (ili sljedećih tisuću :D ).
Gledam te!
Veliki Brat

Reputation point: 22

PostPostao/la Dogg187 dana 11. 12. 2018. (13:27)

alo, je uzimal ko kakav ruksak za bike? vidim da ima po 20-30 dolara...ima tko kakvu preporuku? recimo 10-15L
dear young girls losing your virginity... if your age is on the clock, you are too young for the cock
Dogg187

Reputation point: 17

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 11. 12. 2018. (14:06)

Ok... da se ja ubacim..
Hvala V.B. na zastupstvu.

Dakle ovo nije review. Review rasclanjuje neku stvar od-do, kako se koristi, koji su plusevi i minusi, nakon nekog vremena. Ovo je trenutno bio osvrt na kapacitet baterije. Napunio se na 5758 mAh. Razliku pripisujem ne balansiranom packu. Sve u svemu, vrlo pristojno.

Nadalje, na bateriji pise made in Japan. Oznake i nomenklatura odgovaraju Panasonicovim baterijama. Da li su zapravo kineske? Ne mogu znati. Prema prodavacu - nisu. Prema kapacitetu - nisu. Prema cijeni - mozda. Nisu ni u zelenim vozilima skuplje.

Da li ce eksplodirati pack? ne, nece. Ako do sad nije eksplodirao onaj jadni sto se dobije sa kineskom svjetiljkom, nece ni ovaj. Elektronika radi svoje. Da je mislilo doci do kratkog spoja unutar same baterije, odavno bi kinez izgorio vec. Imam doma podosta 18650 baterija, ni sa jednom nisam imao problema.

Za punjenje koristim Turnigy smart charger. Ni pri punjenju (1,9A) ni pri praznjenju (1A) baterije se nisu nimalo zagrijale. Nakon koristenja neko vrijeme.. mogu znati sto tocno? Da li se pune/prazne? ili da li drze kapacitet? To je sad prilicno nezahvalno za isprobavati jer dok zahladi (iako jos nije toliko) baterije jaaako gube kapacitet. NPR, imam moon meteor prednju svjetiljku, 200lm. Prema specifikaciji na max modu drzi 1,5h. Meni se upalila crvena lampica nakon 20 minuta voznje.

Stvarno ne razumijem po cemu je misleading savjet kad kazem da baterije za 15 kn komad imaju odlican kapacitet...
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la filip00 dana 11. 12. 2018. (14:18)

Jer kao što sam rekao - nisi ni isprobao proizvod, a već ga hvališ tu....to je moj point. Ma, zaboravi.
filip00

PostPostao/la BoS dana 11. 12. 2018. (15:33)

drznedaj je napisao/la:Kakve punjace koristite?

Imam LiitoKala Lii-500, Zanflare C4 (nije više u prodaji), Nitecore D2 i danas pristigli XTAR PB2.
Litokala i Zanflare imaju i mogućnost mjerenja kapaciteta baterije, Nitecore nema. XTAR je više power bank nego punjač, ali naravno da puni (isključivo) unprotected 18650 baterije preko USB-a. Sa svima sam zadovoljan.

https://www.banggood.com/LiitoKala-Lii- ... rehouse=CN

https://www.gearbest.com/chargers-batte ... id=1433363

https://www.banggood.com/XTAR-PB2-Rapid ... rehouse=CN
BoS

Reputation point: 5

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 11. 12. 2018. (16:32)

filip00 je napisao/la:Jer kao što sam rekao - nisi ni isprobao proizvod, a već ga hvališ tu....to je moj point. Ma, zaboravi.

Pa normalno da hvalim.. 3000mAh za 15kn..sto imas ne hvaliti tu?

EDIT:
Izbalansirao sam pack i jedna baterija bil apuna do kraja, u jednu je "ugurano" još 648 mAh, u drugu cca 240 (nisam na vrijeme pogledao) i u posljednju 450 mAh....
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la drznedaj dana 12. 12. 2018. (08:52)

BoS je napisao/la:Imam LiitoKala Lii-500, Zanflare C4 (nije više u prodaji), Nitecore D2 i danas pristigli XTAR PB2.
Litokala i Zanflare imaju i mogućnost mjerenja kapaciteta baterije, Nitecore nema. XTAR je više power bank nego punjač, ali naravno da puni (isključivo) unprotected 18650 baterije preko USB-a. Sa svima sam zadovoljan.

Ja imam Nitcore I4. Sa njim punim AA,AAA i 18650. U početku je bio ok. No sada su mu se zblesirale indikator lampice za napunjenost pojedine baterije. Slotovi koji se ne pune nebi svjetlili. Sada svi blikaju kao bozicne lampice. Neovisno o tome baterije se uvijek napune. Prije bi znao tocno kada su pune po indikatorima, sada ostavim malo duze na punjacu pa sam siguran. Punjac je deklariran kao neki SMART pa sam punio i jeftine kineske 18650 unprotected bez problema. Ne sjecam se tocno di sam uzeo punjac, ebay ili nesto slicno pa moze biti da sam naletio na kopiju.

https://www.illumn.com/media/catalog/pr ... i4_box.jpg

U planu mi je uzeti nesto 'bolje'. Tipa sto child ima. Znaci profi punjac kakve koriste RC modelari, pa cu vjerojatno sa tim biti mirniji duze vremena.
drznedaj

Reputation point: 14

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 12. 12. 2018. (09:03)

preporucam ti da uzmes onaj sa ugradjenim napajanjem.. da se ne zahebavas sa laptop adapterima. Hobbyking ih ima u ponudi, nije ni postarina preskupa...
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la BoS dana 18. 12. 2018. (23:10)

drznedaj je napisao/la:
BoS je napisao/la:Imam LiitoKala Lii-500, Zanflare C4 (nije više u prodaji), Nitecore D2 i danas pristigli XTAR PB2.

Ja imam Nitcore I4. Sa njim punim AA,AAA i 18650. U početku je bio ok. No sada su mu se zblesirale indikator lampice za napunjenost pojedine baterije. Slotovi koji se ne pune nebi svjetlili. Sada svi blikaju kao bozicne lampice. Neovisno o tome baterije se uvijek napune. Prije bi znao tocno kada su pune po indikatorima, sada ostavim malo duze na punjacu pa sam siguran. Punjac je deklariran kao neki SMART pa sam punio i jeftine kineske 18650 unprotected bez problema. Ne sjecam se tocno di sam uzeo punjac, ebay ili nesto slicno pa moze biti da sam naletio na kopiju.

https://www.illumn.com/media/catalog/pr ... i4_box.jpg

U planu mi je uzeti nesto 'bolje'. Tipa sto child ima. Znaci profi punjac kakve koriste RC modelari, pa cu vjerojatno sa tim biti mirniji duze vremena.

Nitecore je i meni bio prva kupnja, za one druge nisam do tad ni čuo. Ali, kad ih je nahvalila ekipa na BLF forumu, rekoh bit će dobri i meni. Pogledaj Litokalu, puni sve moguće kemije i formate a zna biti po 15 usd..
BoS

Reputation point: 5

PostPostao/la Emge dana 16. 01. 2019. (17:25)

Sto se tice baterija. Zelena vozila. 5 baterija mi je riknulo iz cistog mira, a bile se napunjene do kraja prije skladistenja. Koristio sam ih samo za nocne voznje. I evo stigli kraci dani, baterije ne rade. Kak je to moguce?

Sent from my H8324 using Tapatalk
Emge

Reputation point: 11

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 16. 01. 2019. (21:13)

baterije se držena "storage charge", ne pune..
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 29. 03. 2019. (15:24)

update onih kineskih 18650 baterija. Uglavnom, bile su upakirane u onom baterry pack kučištu zajedno sa još jednim setom original panasonic au istom takvom kučištu. Original set super.. kinezi mrtvi.. jedna je na 0,1V, jedna na 3v, jedna na 2,8 i jedna na 1,31V. Nikad korištene ili spojene na teret. Dakle stajale u battery packu. Da je pack bio upapljen, pomislio bih da ih je LED dioda ubila, no pack ima volt cutoff, a i nije bio upaljen. S obzirom da Panasonicu nije nista.. ocito nesto nije valjalo sa baterijama...
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la filip00 dana 30. 03. 2019. (10:26)

child je napisao/la:Uglavnom, ako je vjerovati indikaciji uz tih gotovo 4200 koje je punjac napunio i onaj ostatak sto je bio, kapacitet od 6800mAh je i vise nego realan ( u 2S1P kombinaciji). Za tu cijenu, vrhunski. A s obzirom da iste panasonicove sa 2400mAh (4800mAh u kutiji) rade sa lampicom na max modu ( kinez sa 3 ledice) dva sata bez naznake za gasenjem... s ovime sa miran nekoliko voznji....

filip je napisao/la:pa daj pričekaj tjedan-dva korištenja, pa onda javi dojmove i napiši review. Ovo sad je korisno kao i review fotografije. Džabe sve ako ti za 10 dana eksplodira u sobi. Strpljenja malo, i napiši review kad budeš imao malo iskustva....ovo sad je samo misleading savjet.

child je napisao/la:Da li ce eksplodirati pack? ne, nece. Ako do sad nije eksplodirao onaj jadni sto se dobije sa kineskom svjetiljkom, nece ni ovaj. Elektronika radi svoje. Da je mislilo doci do kratkog spoja unutar same baterije, odavno bi kinez izgorio vec. Imam doma podosta 18650 baterija, ni sa jednom nisam imao problema.

child je napisao/la:update onih kineskih 18650 baterija. Uglavnom, bile su upakirane u onom baterry pack kučištu zajedno sa još jednim setom original panasonic au istom takvom kučištu. Original set super.. kinezi mrtvi.. jedna je na 0,1V, jedna na 3v, jedna na 2,8 i jedna na 1,31V. Nikad korištene ili spojene na teret. Dakle stajale u battery packu. Da je pack bio upapljen, pomislio bih da ih je LED dioda ubila, no pack ima volt cutoff, a i nije bio upaljen. S obzirom da Panasonicu nije nista.. ocito nesto nije valjalo sa baterijama...

....i upravo zato, upravo ZATO sam komentirao da je idiotski pisati REVIEW proizvoda, koji nisi ni koristio. Eto. Mislim jbt logika...idem recenzirati nešto s čime imam nula iskustva. Genijalno. Nije mi drago da ti se sjebao proizvod koji si nov kupio, ali majkumu mutavu, kojom logikom si 10 sekundi nakon kupovine išao pametovat da je super kupovina? Ne shvaćam tu logiku.

Btw, kudos da si napisao follow-up post za ostale.
filip00

PrethodnaSljedeća

Natrag na Komentari na trgovinu, trgovce i kupce.

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.