Jockey / pulley ?

Jockey / pulley ?

PostPostao/la Ucka dana 07. 11. 2016. (11:22)

Zanima me model Dura ace 7800 nisu oznacili koji je jockey "lower "a koji je "upper".Jedan kotacic koristi jednoredni kuglicni lezaj masivnijih kuglica a drugi kotacic koristi DVOREDNI kuglicni lezaj "mikro" kuglice velicine cca 1mm.
Pitanje je koji je u orginalu gore a koji dole kotacic/jockey ?
Zbog istrosenosti dvorednog kuglicnog lezaja koji ima aksijalnu zracnost/lijevo desno cca 1-1.5mm/ morao sam ga staviti "dolje" bez obzira sto je bio gore nisam mogao drugacije dobiti miran mjenjac.(Radi se o kupljenom polovnom bicu ) a mozda tako i mora biti ? ! Molim za savijet ...
Jos nesto dali jockey Dura ace s 11 zubaca i za 11 brzinca pase na 11 zubaca 10 brzinca ?
Ucka

Reputation point: 0

Re: Jockey / pulley ?

PostPostao/la filip00 dana 07. 11. 2016. (13:22)

Onaj koji ima lufta ide gore, ispod kazete odmah. Taj luft lijevo desno sluzi da se bolje prilagodi za saltung. Dakle, nije potrosen nego je ta zracnost normalna.
U teoriji, između teorije i prakse nema razlike. Međutim, u praksi...
filip00

Reputation point: 46

PostPostao/la canyon dana 15. 11. 2016. (16:09)

ma i da fula brzo bi vidio da je fulao koji gdje ide :)
canyon

Reputation point: 2

PostPostao/la Ucka dana 28. 12. 2016. (16:01)

Evo konacno sam bio na probnoj voznji ali nisam vracao pulley u ispravan polozaj /znaci onaj koji ima lufta ide dolje a kod mene je obrnuto i neispravno/ Mjenjac je radio ok no nazalost prva voznja i odmah
problem kazeta je toliko istrosena na dvije velike predzadnje sajbe da nisam mogao potezati u brdo jer mi je preskakalo iza na kazeti.Tako da taj nemiran mjenjac je uzrok neispravna kazeta sto nisam skuzio dok nisam opteretio prijenos uzbrdo.Cegrtaljka je nova tako da ona nije uzrok.Kupiti cu kazetu ultegra 11-28.U orginalu je 12-25 dura ace i moram reci da uzbrdice koje su do cca10% nagiba s 12 -25 kazetom idu ali nemas lauf kadence/govorim za osobno iskustvo / Mozda sam pretjerao na testu isao sam na najstrmiji uspon u Rijeci /Tosina / i shvatio da nemogu izvesti taj uspon do vrha bez 28 zubaca.Ta uzbrdica nema veze ni s Uckom ni s Sljemenom to je skakaona no ipak svaki uspon bi bicikl trebao svladati ukoliko je to cesta.Jos jednom naglasavam ne pricam generalno vec osobno iskustvo.
Ucka

Reputation point: 0

Natrag na Cestovni biciklizam

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.