Dilema pedala

Re: Dilema pedala

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 04. 09. 2018. (17:06)

dhp je napisao/la:slika

Nope
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la dhp dana 06. 09. 2018. (10:36)

eh moj renček, s tobom stalno ista priča. dakle, engleski i hrvatski nemaju istu strukturu i ne prevode se uvijek 1/1. captain of the ship je recimo kapetan broda, a ne kapetan od broda. a friend of mine je moj prijatelj, a ne prijatelj od mene. bez obzira na to što imaš i my friend. zašto? jer se kod nas posvojni genitiv izbjegava ako je umjesto njega moguće upotrijebiti posvojni pridjev. ubuduće fact checkati prvo ;)
dhp
Administrator/ica

Reputation point: 30

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 06. 09. 2018. (14:46)

i jesam fact checkao.. sa prijateljem englezom. Rider of the storm je jahac neke odredjene oluje (velike, male, žute.. zelene, munjevite ili nekakve).. zato je ispred THE..

Bas kao što je i "driver of the () truck" vozač nekog određenog ( red, blue.. big, little) kamiona. Samo vozač je truck driver.

Jahač na (općenito bilo kojoj) oluji je "storm rider". Isto kao sto je pljackas grobnice tomb raider.. a ne raider of the tomb.. jer bi u protivnom gđica Lara bila pljačkašica jedne određene grobnice.

Captain of the ship je kapetan nekog odredjenog broda.. dakle.. da smo na USS grantu.. gospodin koji vrsi ulogu kapetana na tom brodu bio bi captain of the ship (USS Grant), dakle kapetan od tog (određenog) broda. Kapetan broda.. bilo kojeg broda.. .. je ship captain.. (kad bi neka osoba mogla biti kapetan više brodova)

Dakle, this is mr Joe, captain of the ship (ubaci proizvoljno ime) .. ili mozes reci.. this is mr Joe.. he's the ships captain. (ili samo the ships captain).
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la dhp dana 06. 09. 2018. (22:18)

:lol: fudbal i ti nikako da se sastanete. frende, ako ti toliko u životu znači ispasti u pravu, tko sam ja da ti uskraćujem to zadovoljstvo ;)
dhp
Administrator/ica

Reputation point: 30

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 06. 09. 2018. (22:21)

Nije los frend. (edit... vidim da si promijenila... ne volim fudbal.. ostat cu kod frenda)
Nije meni toliko da ja budem u pravu, vec mi je do toga da me drugi ne uvjeravaju da sam u krivu...pogotovo dok nisam ... :D
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la SileTzar dana 06. 09. 2018. (22:35)

slika
SileTzar

Reputation point: 150

PostPostao/la Ziiky dana 19. 09. 2018. (01:29)

ChILd_ReBoRn je napisao/la:i jesam fact checkao.. sa prijateljem englezom. Rider of the storm je jahac neke odredjene oluje (velike, male, žute.. zelene, munjevite ili nekakve).. zato je ispred THE..

Bas kao što je i "driver of the () truck" vozač nekog određenog ( red, blue.. big, little) kamiona. Samo vozač je truck driver.

Jahač na (općenito bilo kojoj) oluji je "storm rider". Isto kao sto je pljackas grobnice tomb raider.. a ne raider of the tomb.. jer bi u protivnom gđica Lara bila pljačkašica jedne određene grobnice.

Captain of the ship je kapetan nekog odredjenog broda.. dakle.. da smo na USS grantu.. gospodin koji vrsi ulogu kapetana na tom brodu bio bi captain of the ship (USS Grant), dakle kapetan od tog (određenog) broda. Kapetan broda.. bilo kojeg broda.. .. je ship captain.. (kad bi neka osoba mogla biti kapetan više brodova)

Dakle, this is mr Joe, captain of the ship (ubaci proizvoljno ime) .. ili mozes reci.. this is mr Joe.. he's the ships captain. (ili samo the ships captain).

Dajem lijevo jaje da is pitao Iana :)
Scott Scale & Kuota Kharma Race
strava.com/athletes/7103063
Ziiky

Reputation point: 53

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 19. 09. 2018. (05:01)

Haha.. Ofskroz
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la adaksinjo dana 19. 09. 2018. (08:00)

vi ljudožderi se grizete jer nas je child prešišao po broju postova :D

slika

do ukupne pobjede mu je ostao još samo jedan: Obi Wan Hotdogi, a dok i njega prestigne, slijedi pobjedonosni ritual primopredaje ove časne titule :D

slika

stvarno kvalitetne 2 stranice shitposta u podforumu cestovni biciklizam (zlayo disi zlayooo?).
ChILd_ReBoRn je napisao/la:36/40 gear ratio je 1,00
adaksinjo

Reputation point: 94

PostPostao/la Ventoux dana 22. 09. 2018. (07:25)

Poslije "male škole engleskog" samo da zaokružim priču o pedalama.

Na kraju ubo Shimano A-600 i za sad prezadovoljan. Iako, kad sam stavio nogu prvi put u njih, bilo je "je*bote, tu uopće nam floata" :o
Noga je puno, puno više "zaljepljena" u jednom položaju, no na dobar način, koji mi uopće ne smeta za koljena, a osjećaj boljeg pedaliranja (zbog gotovo nikakvog micanja noge) je nekako bolji.
Stavljane i izvlačenje noge gotovo isto kao kod "starog" SPD-a. Mislim da ću se dugo družiti s ovim pedalama.
Ventoux

Reputation point: 0

Prethodna

Natrag na Cestovni biciklizam

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.