Gume za cestu

Gume za cestu

PostPostao/la Goco dana 03. 10. 2015. (15:23)

Molim Vas pomoć oko odabira najbolje gume za po cesti, a koja se neće raspasti za jednu godinu korištenja i to do posla i nazad cca 10km umupno i s još pokojim izletom na dužu vožnju cca 1000km godišnje
imam Vitoriu na prednjem kotaču i po sredini je sva ispucala i izgleda kao stražnja guma MotoGP motora nakon utrke, a ima i 2-3 bubrega
na stražnjem kotaču ja Continentalka i popucala je po desnim šarama na rubu gume - naravno i ona ima bubrege

napomena nisam se vozio po makadamu s njima i asfalt je sasvim ok

Imao sam original Schvalbe Stelvio gore ali su popucale sastrane - 2007. godina su pa nije niti čudno da su popucale - promijenio ih 2012. i stavio Vitorije, stražnja se raspala nakon cca godinu dana i cca 2000km, a prednju sam skužio jučer da je u banani
Continentalku sam stavio nakon Vitorie i popucana je već duže vrijeme

na trenažeru koristim stare Stelvijke i još uvijek drže ko lude iako su spucane, ali nije bed ak se raspadnu na trenažeru, ali mi je problem ako se odem nekuda voziti s Vitoriom i Continentalom pa se raspadnu, a imam se namjeru početi voziti malo više na cestovnjaku
VIŠE PEDALANJA, MANJE FILOZOFIRANJA
Bol je privremena, ponos je vječan
Goco

Reputation point: 0

Re: Gume za cestu

PostPostao/la filip00 dana 03. 10. 2015. (16:00)

Michelin service course pro 4
U teoriji, između teorije i prakse nema razlike. Međutim, u praksi...
filip00

Reputation point: 49

PostPostao/la neznam dana 03. 10. 2015. (16:02)

koristim conti gp4000 sII 25mm, eto imaju već oko 2700km u cca 3 ipo mjeseca i nemam nikakvih problema
grip odličan, brze...
uglavnom bolje nego vittoria pro 23mm koje su došle na bajku sa njima oko 200km napravio

ovaj conti je oko 30 i kusur eura na bike24, nezz kolko su po našim dućanima
neznam

Reputation point: 1

PostPostao/la Matts94 dana 10. 10. 2015. (19:03)

Continental Gatorskin 25mm. Imam oko 5500km sa njima i u to cijelo vrijeme samo DVA busenja, sa povremenim izletima na makadam. Ovu zimu ce odraditi i trenažer, nadam se da ce jos i rano proljece na cesti biti nakon toga nove. Definitivno preporucam Gatorskin nad GP4000 jer su deblje i manje se buse. Automatski to znaci da su malo teže, ali sa svaki dan su bolje. Inače nije za očekivati da ce guma izdržati više od dvije sezone, ili vise od 10000km. Prije toga sam imao Schwalbe Ultermo ZX i nisam bio zadovoljan sa njima, bile su jako tanke i bušile su se brzo.
Matts94

Reputation point: 2

PostPostao/la Ziiky dana 03. 11. 2015. (09:55)

Da probam nesto drugo osim opce hvaljenog GP4000s2, uzeo sam Vittoria Diamond pro3 radiale na akciji sa On-One. Koliko pratim, uvijek su na 65-70%

Gume se prodaju u velicini 22 i 24. 22mm je ispod 200grama. 22mm je realnih 23mm

S njima sam napravio nesto sitno ispod 6000km. Ovisno o rutama, vozim ih na 8-10 bara. Solidno mi drze cestu. Do sada nije bilo padanja, izletanja ili proklizavanja
Prije maratona na oko 4000km, predostroznosti radi, sam ih zarotirao (prednja/zadnja) i tako ih trenutno vozim. Mislim da bi mogle potegnuti do 8000-9000km.
Za sada niti jedno busenje ;)

Nisu kao GP4000s2, ali nisu ni daleko. S obzirom na ulozeno, vrlo sam zadovoljan
Scott Scale & Kuota Kharma Race
strava.com/athletes/7103063
Ziiky

Reputation point: 53

PostPostao/la Ziiky dana 16. 03. 2016. (08:40)

Ziiky

PostPostao/la filip00 dana 16. 03. 2016. (09:02)

Nedavno sam se prebacio na conti gp4000 s2, i moram reć da mi se promjena zasad jako sviđa.
Za razliku od michelinki, uzeo sam 25mm širinu ovaj put i par stvari mi je bilo odmah jasno. Prvo, na 7 bara je guma tvrđa, ali udobnija. Michelinke sam obavezno morao pumpati na barem 8 bara (imam 82kg), a na conti mogu i 7 bara vozit bez da guma leži. Udobnost je definitivno bolja na 25mm. U zavojima mi se šira guma čini puno sigurnija, ali nisam još nijednom bio u kriznoj situaciji pa da mogu reći za sigurno je li doista bolja ili samo tako djeluje.
Bušenje i izdržljivost još nisam imao prilike vidjeti. A što se vizualnog dojma tiče - meni se najviše dopada michelin bez ikakvih tragova, ali kaj je tu je.
filip00

PostPostao/la Ziiky dana 16. 03. 2016. (20:09)

I ja sam od jucer na conti GP4000sII ... ne znam dal je placebo, ali vrlo sam zadovoljan :)
Presao sam sa sire na uzu ... sa Vittoria Diammond pro3 radiale u 25c, na GP u 23c varijantu i mogu reci da je GP iako uza mnogo bolja i udobnija i kud i kamo brza.

Vitoriu sam obicno vozio na 9,5bara (10 joj je max). Conti je za sada na 8 bara.
Ziiky

PostPostao/la canyon dana 06. 05. 2016. (09:24)

jbg ja samo mogu reći da je kao i kod svega u pitanju koeficijent sreće, sve navedene gume u raspravi su vrlo dobre i odlične, e sad kako dobiš bubreg na nekoj nako par sto km ili kasnije, a meni se dešavalo doslovno kod svih imati nekih nedostataka kao što su iskakanje bubrega, da guma nije 100% ravna i slično, bad luck, A opet ista guma drugom prilikom ista guma je bila savršena, realno za neki price target od 35-45 eura sve gume su stvarno odlične za ono što nama treba, jedino igra taj koeficijent sreće kao kod svega u životu.
canyon

PostPostao/la SuperFocus dana 17. 05. 2016. (06:22)

Trenutno su mi na biciklu Michelin Pro4 Service course (23mm) i nisam imao nikakvih problema s njima. Dapače, prilično sam zadovoljan s njima.
Već neko vrijeme traje manija za malo širim gumama (25mm), ali sam to pripisivao marketingu. Ipak, prijatelj je prešao na njih, i iako u brzini ne vidi razliku, tvrdi da je udobnost osjetno veća. Radi toga sam odlučio i ja dati priliku 25 širini.

Onda sam još naletio na ovaj članak koji me dosta iznenadio glede razlika u performansama high-end guma:
http://velonews.competitor.com/where-th ... tires-fast

Uglavnom, obzirom na sve to sam naručio Continental GP4000sII 25mm. O njima još ne mogu ništa reći jer čekaju da se potroše MIchelinke koje su na biciklu...
SuperFocus

PostPostao/la filip00 dana 17. 05. 2016. (06:53)

Na commuteru jos uvijek imam 23 michelin service course 4, a na raceru imam conti gp 25. Razlika je jasna, neces fulat.
filip00

PostPostao/la croat1986 dana 27. 05. 2017. (14:06)

Dtealjan test cestovnih guma, sve relevantno i na jednom mjestu 8-)

http://www.bicyclerollingresistance.com ... ke-reviews
croat1986

PostPostao/la Ziiky dana 27. 05. 2017. (19:05)

Yebem ih grbave :)
GP4000s2 samo u 25mm sirini

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
Ziiky

PostPostao/la SuperFocus dana 29. 05. 2017. (07:08)

Vozio sam Conti GP4000s ii 25 mm i mislio da sam našao idealne gume i kako više neću morati mozgati kad moram u nabavu. Na žalost idila nije dugo trajala.
Gume su odlične za vožnju, a bome i bušenja su ekstremno rijetka.
Razlog što ih više neću kupovati je pucanje bočnih stijenki. Dakle vozio sam se sa ženom krug oko Ivanščice i na jednom dijelu su bili radovi na cesti, pa nije bilo asfalta. Usprkos tome, cesta nije bila jako loša. Prošli smo to na biciklima i nakon 5-10 km je meni doslovno eksplodirala guma. Pukla je bočna stijenka, a onda radi toga i zračnica. Bilo mi je čudno, ali ajde. To sam popravio i nakon nekoliko km ženi se dogodila identična stvar. U jednoj vožnji otišle 2 gume u nepovrat. Gume nisu bile nove, ali trebale su odvesti još puno km. Na biciklu od žene su bile skoro nove.
Imao sam doma već spremne zamjenske gume, pa sam zamijenio stavio nove. Nakon dvije (2) vožnje na novoj gumi je opet pukla bočna stijenka. Na sreću, svaki put je prasnulo na ravnom dijelu cestu. Da se dogodilo na spustu u zavoju, ne bi dobro prošlo. Uglavnom, niti jedna od te dvije vožnje nije vidjela niti metra makadama, isključivo asfalt. Tlak je bio debelo unutar granica dozvoljenog (100 psi, imam 90 kg).

Na webu je lako pronaći slične slučajeve, samo treba u google upisati continental gp4000s ii sidewall

Eto, ljubav nije dugo trajala. Mislim da ću se vratiti na Michelin. Ovih Conti me je sada iskreno strah jer kad ti rokne guma na glatkoj asfaltnoj cesti bez povoda i isprazni se u 0,01 sekundi, spustevi počnu biti strahovanje za goli život.
SuperFocus

PostPostao/la Ziiky dana 29. 05. 2017. (07:34)

SuperFocus je napisao/la:Vozio sam Conti GP4000s ii 25 mm i mislio da sam našao idealne gume i kako više neću morati mozgati kad moram u nabavu. Na žalost idila nije dugo trajala.
Gume su odlične za vožnju, a bome i bušenja su ekstremno rijetka.
Razlog što ih više neću kupovati je pucanje bočnih stijenki. Dakle vozio sam se sa ženom krug oko Ivanščice i na jednom dijelu su bili radovi na cesti, pa nije bilo asfalta. Usprkos tome, cesta nije bila jako loša. Prošli smo to na biciklima i nakon 5-10 km je meni doslovno eksplodirala guma. Pukla je bočna stijenka, a onda radi toga i zračnica. Bilo mi je čudno, ali ajde. To sam popravio i nakon nekoliko km ženi se dogodila identična stvar. U jednoj vožnji otišle 2 gume u nepovrat. Gume nisu bile nove, ali trebale su odvesti još puno km. Na biciklu od žene su bile skoro nove.
Imao sam doma već spremne zamjenske gume, pa sam zamijenio stavio nove. Nakon dvije (2) vožnje na novoj gumi je opet pukla bočna stijenka. Na sreću, svaki put je prasnulo na ravnom dijelu cestu. Da se dogodilo na spustu u zavoju, ne bi dobro prošlo. Uglavnom, niti jedna od te dvije vožnje nije vidjela niti metra makadama, isključivo asfalt. Tlak je bio debelo unutar granica dozvoljenog (100 psi, imam 90 kg).

Na webu je lako pronaći slične slučajeve, samo treba u google upisati continental gp4000s ii sidewall

Eto, ljubav nije dugo trajala. Mislim da ću se vratiti na Michelin. Ovih Conti me je sada iskreno strah jer kad ti rokne guma na glatkoj asfaltnoj cesti bez povoda i isprazni se u 0,01 sekundi, spustevi počnu biti strahovanje za goli život.

Da li ti se "cufa/o" sidewall?

... pozitivno
Inace, ja sam u globalu zadovoljan gumama. Set mi izdrzi izmedju 10000-12000km (gledano po indikatoru na zadnjoj gumi).
Mada prednja tada izgleda ko nova, ja promjenim obadvije, a tu staru prednju ostavim si kao rezervu za ultramaratone, brevete i slicne kerefere.
Po suhome gume drže cestu fantasticno, a po mokrome ... najbolje od svih koje sam imao.

... glede negativnoga
sidewall ... Primjetio sam da mi se na svim 4000s2 izvlaci konac iz sidewalla ... ovo mi je 2 set. Sve su sa BikeDiscounta.
Znaci na sve 4 guma GP 4000s2 se desava ista stvar, a vidim i kod kolega. Mislim da su ih uzimali sa njuskala, a pretpostavljam da je i to roba sa BD-a.

Kazu da je to opcepoznata stvar za gp4000s2 :) koja mi se nimalo ne svidja ... mada do sada moram priznati da nisam imao nikakvih problema.
Imam 78kg, a drukam ih ovisno o relacijama i podlozi ... od 100-120psi/23mm sirina
Ziiky

PostPostao/la SuperFocus dana 29. 05. 2017. (07:43)

Nikakva oštečenja nisu bila vidjliva prije pucanja. Ovaj drugi put je roknula nova guma.
Prve dvije koje su roknule su došle na Canyon biciklima. Zadnja je iz Bike-Discounta ili Bike24, više nisam siguran.
Vozne karakteristike su im odlične, ali im više ne vjerujem.
SuperFocus

PostPostao/la neznam dana 29. 05. 2017. (08:36)

nisam imao takvih iskustava, na svu sreću
često idem nekim lošim asfaltima i povremeno makadamima ali i mjenjam ih svaki 6k km tako da nezz kako se ponašaju kad budu pred kraj vijeka
pumpam oko 6bar na svojih cca 73kg, 25mm verzija uvijek sa b24

možda je do obruča?? ako ima negdje neko oštećenje pa je kida :?:
neznam

PostPostao/la Ziiky dana 29. 05. 2017. (09:06)

SuperFocus je napisao/la:Nikakva oštečenja nisu bila vidjliva prije pucanja. Ovaj drugi put je roknula nova guma.
Prve dvije koje su roknule su došle na Canyon biciklima. Zadnja je iz Bike-Discounta ili Bike24, više nisam siguran.
Vozne karakteristike su im odlične, ali im više ne vjerujem.

Dobro pregledaj unuarnji brid obruca na ostre rubove. Ostecenja od skidaca i sl. Ako ih ima osmirglaj, a
ja bi i cijeli obruč laaaaagano presmirglao na dijelu ruba koji naljeze na gumu sa nekom njeznijom gradacijom.
40002s ima tanak sidewall ... uz kojekakva ostecenja od skidaca gume, moguci su svakakvi nezeljeni scenariji :(
To je ono sto mi prvo pada na pamet, jer moguce da je problem do tvojih obruca, a ako su oba bajka u pitanju, onda je problem u necemu i nekoj radnji koja se desava na oba bajka.
Ili si mozda ubo losu seriju na DB-u/b24 ako su kupljene u istoj turi?!

neznam je napisao/la:ali i mjenjam ih svaki 6k km tako da nezz kako se ponašaju kad budu pred kraj vijeka

Koliko ti vremenski treba za 6000km? Zasto ih mijenjas na 6000km?
Ziiky

Sljedeća

Natrag na Cestovni biciklizam

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.