horvatinčić - biciklisti 1:0

Re: horvatinčić - biciklisti 1:0

PostPostao/la vjeran dana 04. 10. 2016. (22:34)

droja, daj me nemoj povlačit za pravnu državu....
Presuda, to nemamo kaj komentirat kak te zapadne sudac tak ti bude.
Ali obrazloženje je na razini vrtića i to neke mlađe grupe. Otprilike ko ono Ličko rukovanje. Meni to ne izgleda ko funkcioniranje nego ko cirkus.
Nažalost ono kaj ne većina ljudi ne kuži je činjenica da ne sjedimo u publici nego smo klaunovi u areni.
Kad zločin postane zakon, otpor postaje dužnost.
vjeran

Reputation point: 10

PostPostao/la Toninho dana 04. 10. 2016. (23:07)

Vjeran kuzim ja to, ali realno, pjesaci znaju iznenaditi bicikliste na bic. stazi.
Gledam ih svaki dan na Branimirovoj od Heinzelove do Drziceve, a tamo biciklisti jure i vise od 20.

Nemaju ljudi svijest i to je problem.
Toninho

Reputation point: 6

PostPostao/la filip00 dana 05. 10. 2016. (08:11)

Činjenica #1: Biciklisti nemaju staze. Imaju crte povučene po pločnicima, ti pločnici su derutni, a po tim crtama hodaju ljudi
Činjenica #2: Većina biciklista vozi koliko biciklisti mogu sigurno voziti - cca 25 km/h
Činjenica #3: Nesreće s teškim posljedicama (a kamoli smrti) koje su uzrokovali biciklisti su još uvijek manje od 1% takvih nesreća koje su uzrokovali automobili
Činjenica #4: Bicikli ne zagađuju, rasterećuju prometnu gužvu i poboljšavaju zdravlje ljudi

Ovaj slučaj nije ništa drugo nego samo još jedan u nizu apsolutnih nelogičnosti u našoj državi. Problem je višeslojan. Te "staze" nisu nimalo promišljene. Te crte na pločniku su rezultat gradonačelnika koji je idiot i koji je preglup da promisli 3 koraka unaprijed. Njemu je bitnije izgraditi fontane nego izgraditi biciklističku infrastrukturu. Te povučene crte su bez smisla, bez logičnih pravaca, nisu na dobrom mjestu i da stvar bude bolja, smjerovi su podijeljeni po pločnicima na krajnje blentav način. Uopće nije uzeta u obzir prometnost određenih ulica ili kretanje biciklista u odnosu na automobile koji sjeku pravce, nego su crte povučene tek toliko da postoje. I onda naravno da biciklisti nisu slijepo na tim putevima i naravno da pješaci gaze te puteve. To nema nikakvu svrhu. Dalje, problem sebičnosti je prvoklasan u Hrvata i balkanaca općenito. Svaki vozač auta trubi, je*e majku svakom na biciklu i svi mu smetaju. Onda, kad taj isti vozač izađe iz automobila i bude pješak na zebri, onda pak on viče i pokazuje srednji prst svakome tko ga ne pusti na zebri i slično. Ovo su čak sve trivijalne stvari u usporedbi s onom ključnom, koja je vjerojatno i povod za ovaj možda malo nelogični naziv teme....a to je - ako imaš para, slobodno možeš ubiti nekoliko ljudi svojim obijesnim ponašanjem i nikome ništa. Ako nemaš para, pa čak i ako nemaš ni za auto nego se voziš na biciklu jer nemaš druge i onda slučajno napraviš udes....e onda si naje*o. Bolje da te nema.

Kao zaključak bih reko....teraj ovu državu u pm i teraj ove idiotske ljude u pm.
U teoriji, između teorije i prakse nema razlike. Međutim, u praksi...
filip00

Reputation point: 49

PostPostao/la Emge dana 05. 10. 2016. (09:28)

Bas neki dan razmisljam kakva je to plasljiva osoba projektirala bic stazu. Tocno se vidi kako dozivljava voznju bajkom -sto dalje od automobila, na pjesackom sam siguran. Dok god takvi ne biciklist budu radili staze, tak ce nam i biti.

Zeleni val, strojarska i branimirova su po meni jedine prave bic staze.

Ona ljetos obnovljena ulica kod gl kolodvora -kolesarska.. prepre uzasno nesto. Kakav debil to radio, a imao je prilike pocet iz nule!!
Staza je valovita, ne logicno ispresjecena. Stvarno ne znam koji je njima qrac, jel imaju mozga imalo!?
Bez problema se je bic staza mogla napraviti na cesti. Bocni parking? -za koga -narkose?
Emge

Reputation point: 11

PostPostao/la droja dana 05. 10. 2016. (10:01)

Komentiranje na forumu je O.K. ali je još bolje nešto pokušati i učiniti. Preko neke od udruga koje promiču biciklizam uz nadu da ih neće grad kupiti kakvom donacijom pa se ušute.
Može i svaki građanin poslati upit, prigovore, prijedloge radnoj skupini zaduženoj za biciklistički promet u Zg.

http://www1.zagreb.hr/zagreb/slglasnik.nsf/7ffe63e8e69827b5c1257e1900276647/7645fa2be25ebf58c1257d43005100da?OpenDocument

Što više upita i prigovora to bolje. Svi bi da im se servira ono što žele na gotovo. Uglavnom, ima onaj vic po kojem Škot moli Boga da mu da sedmicu na lotu, a Bog mu nakon par godina odgovori: "Može, ali molim te uplati listić." Pokušajte nešto ako vam smeta, može bolje...

Evo trenutno je vrlo mala zainteresiranost za Dugo Selo - Studentski centar stazu, a ako se ikad napravi biti će sto prigovora, proklinjanja, itd.

Kod mene u naselju su milijun puta psovali zbog jednog blatnog puta, dok ja jednom nisam napisao tekst u kojem tražim od Mjesnog odbora kao građanin da prestane bit blatan. I ljudi riješili tzv. malim komunalnim akcijama. Očito je trebalo zatražiti a ne psovati. Uopće nikog ne poznajem iz MO.

Mi smo grad, mi smo država a tek onda političari i birokracija. Ako ne znaš što želiš onda ti drugi nameću.
droja

Reputation point: 8

PostPostao/la filip00 dana 05. 10. 2016. (10:44)

Ma kaj pričaš ti? Pa čemu imamo gradonačelnika i prosvjede? Čemu služe komunalci? Jel oni rade svoj posao ili bih ja kao zagrepčanin trebao osim plaćanja poreza, još se i dodatno aktivirati da im prstom pokažem i velim - E GLE, TU NAM TREBA NEŠTO! HEJ GLE OVDJE!! ....wtf. Pa imamo ljude koji su zaposleni da to rade. Kako se pojave ležeći policajci na ulicama? Tko odlučuje da se navrat-nanos ofarbaju žute linije po pločniku?? Tko odlučuje da se određeni rinzoli spuštaju za invalide, a drugi ne? Koja debilčina već nekoliko puta kaže - trebaju nam fontane, a ne biciklističke staze, iako hrpa ljudi prosvjeduje protiv toga?? Pa što bi svaki građanin morao ići s tim se bakćati? Onda nam ne treba ni gradonačelnik ni komunalno....pa postoje ljudi koji primaju plaću upravo za te stvari, na njima je da to rade.
filip00

PostPostao/la droja dana 05. 10. 2016. (11:03)

Ležeći i rampe za invalide se, osim od gradskih službi, postavljaju na zahtjev MO a oni pak traže na zahtjev građana.

Čini mi se da mnogi ne znaju svoja prava i mogućnosti a istovremeno su vrlo ogorčeni i bijesni.

Može i jednostavnije. Na e-mail grada pošaljete pritužbu. Ja sam dosad dvije poslao i obje su uvažene. Npr. zamolio sam da ne odvoze smeće u ulici gdje je vrtić između 7 i 8 jer se kolone stvaraju. Isti dan riješena.

P.S. nemam rodbine niti ikoga poznajem u gradskim službama.
Zadnja izmjena: droja; 05. 10. 2016. (11:28); ukupno mijenjano 1 put/a.
droja

PostPostao/la filip00 dana 05. 10. 2016. (11:13)

Pročitao sam kaj si reko, da, ali ti isto tako velim da mi nije jasan taj tvoj stav jer ispada kao da nam onda i gradonačelnik i sve službe služe za ukras. Ja tvrdim da ako si već imao prosvjed i bunjenje protiv npr. potpuno nepotrebnih idiotskih fontana, dok nam u gradu fale vrtići, škole i biciklističke staze....onda ne vidim poanta pisanja nikakvih mailova, dopisa i slično, jer očito je da planovi i realizacija idu drugačijim kanalima.
filip00

PostPostao/la droja dana 05. 10. 2016. (11:27)

Ja ti pokazujem poantu slanja e-mailova a ti ne vidiš poantu, ali si ljut, prozivaš i išao bi nekim meni nejasnim putem do cilja.

Ne želim ispasti gradski odvjetnik ali to što netko prosvjeduje protiv nečega ne znači da je u pravu. Npr. mogu zatvorenici prosvjedovati što su odvojeni muškarci i žene ali je vjerojatno tiha većina protiv toga. :D

To što je netko bučan ne znači i da je dominantan, npr. o fontanama će građani dati svoju riječ na izborima a može se i sad postaviti pitanje zašto se negdje ne grade vrtići i škole.

Mene npr. muči što ne otvaraju bazen u Sesvetama. No, krpam se s Iverom. :D

Uglavnom, prije prosipanja žuči, pokušajte nešto, preko kluba, udruge, gradskih službi. Ja imam pozitivna iskustva, pa probajte, i slobodno stavite ovdje pozitivne/negativne reakcije državnih i gradskih službi, ili izostanak reakcije.

Ima tamo puno ljudi koji primaju lijepe plaće, zašto bi ih si ugrožavali ako mogu riješiti probleme građana i za to imaju resurse?!

https://moj.zagreb.hr/
droja

PostPostao/la SileTzar dana 05. 10. 2016. (12:33)

Biciklističke staze su kompleksniji problem od blatnog puta i odvoza smeća u jednoj ulici.
Osim toga, za pretpostaviti je da su već brojni mailovi s istom temom poslani na sve moguće adrese. Organizirani su prosvjedi, skupljali potpisi, privlačila medijska pažnja. Rezultat je vidljiv.

Prolazim često ulicom Kneza Višeslava. Biciklističke staze nema, tako da je u očima zakona kolega biciklist nesumnjivo kriv za izazivanje nesreće. Sud ga je u osudio, ali na uvjetnu kaznu, što bi reklo da osim eventualnih sudskih troškova, i prekršajne kazne, prošao je lišo. Ovih 150 tisuća kuna će žena dobit jeidno ako angažira Ally McBeal ili tako nekog.

Što nas dovodi do onog što je Zlayo htio reći, da smo kao biciklisti građani drugog reda, još ako nisi bogat onda si treći red. Ajde što nema sluha za nas kod običnog puka, što drugo i očekivati, ali kad se i pravosuđe uključi s ovakvim davanjem primjera, onda je zbilja vrijeme za akciju.

slika
SileTzar

Reputation point: 150

PostPostao/la vjeran dana 05. 10. 2016. (21:13)

Bravo Sile!

Ali po meni trebamo se izboriti i za legalne MTB trejlove po planinama diljem lijepe naše a ne samo za bic. staze po gradovima. Preduvjet je kritična masa, koja suvislo i artikulirano ispostavi svoje zahtjeve nadležnima (kako to Droja navodi). Kao biciklist si stvarno na dnu hranidbenog lanca jer je vožnja maltene nemoguća: po cestama smrtno opasna, po nogostupu i planinarskim stazama zabranjena. Di da se vozm legalno?

To kaj mi tu negodujemo je ok rapsrava, ali bez konkretne akcije rezulat bude kifla ko i zadnjih 25 godina od kada vlada demokracija.
Da se razmemo svaka čast dečkima za Enduro stazu.
Treba pisat, dosađivat i pristojno ali i argumentirano izazvat nadležne da se probude iz četvrtsoljetnog sna ispunjeog plavim kuvertama i nezasluženim beneficijama. Oni su tu servis nama građanima, a ne da se mi osjećamo ko grđani trećeg reda jer legitimni polupismeni birokrati provode diletantske politike koje nam rade svima o glavi. Ajmo počistit smeće u svom dvorištu konačno.

Moja ideja je da sastavimo listu zahtjeva, i projekata, napišemo peticiju, izaberemo po većim gradovima po jednog MTB ambasadora, dakle ne udrugu, stranku, klub ili bilo kaj takvo jer se to lako potkupi. Čovjeka imenom i prezimenom koji može suvislo prezentirati zahtjeve MTB populacije nadležnima. I sjedit im na mjehuru dok ne popuste. Drugog načina nema.

Za kraj: pogledajte Austrijsku MTB infrasturkturu. Ko im je to inicirao? Sigurno nisu vaterpolisti...
vjeran

PostPostao/la vjeran dana 06. 10. 2016. (16:42)

Evo kratak update kaj se tiče MTB infrastrukture, naime nema neke posebne teme oko ovga na forumu, ali eto zamislio sam si da bi bajkeri trebali imati vlastitu mrežu staza neovisno od planinarskih staza. Prije nekoliko mjeseci sam i kontaktiral HPS, komisiju za planinarske puteve.

Stvar je dragi kolege bajkeri slijedeća:

trenutno se radi registar planinarski staza na području RH. Nakon što to bude zgotovljeno dio tih staza će se zatvoriti tj, neće više biti klasificirane kao planinarske staze. Biti će jednostavno prepuštene zaboravu. Moja ideja i molba prema HPS-u je bila da objave te podatke i obzirom na staze koje se planira deklasificrati, potvrđeno mi je i pismeno i usmeno u telefonskom razgovoru da će to uraditi do kraja ove godine. Sve što HPS radi bazirano je na čistom volonterskom radu naravno.

I kaj onda, pitate se...

Pa eto ako se uspijemo organizirat, trebali bi ispostaviti artikulirani zahtjev jdinicama lokalne samouprave kao interesna skupina građana za pojedine staze da se prenamjene za brdski bickilizam, mislim da realno do kraja iduće godine možemo imati jako finu mrežu trejlova po RH.

Pitanje je samo hoćemo li to učiniti ili ne. Kao što svi znate ne postoji nacionalni brdskobiciklistički savez, pa predlažem da se organiziramo i napravimo korak u tom smjeru i da konačno dobijemo mrežu legalnih trejlova po Lijepoj Našoj. Upozoravam, ako ovo uspije i dobijemo te staze na korištenje održavanje i popravlajnje staza ostaje na nama korisnicima / volonterima.

ajte vi
vjeran

PostPostao/la Kazinjo dana 07. 10. 2016. (21:12)

Meni je super kad prelazim biciklom preko crvene staze za bicikliste na semaforu a u susret mi idu, po istoj toj stazi, zombiji što bleje u mobitel ili kučke sa visokim petama koje laju na mobitel i misle valjda da je to crveni tepih za njih...
Ali glupavo je generalizirati. Ima nesavjesnih biciklista kao i vozača kao i pješaka. Treba krenuti od sebe i probati maksimalno uvažiti ostale sudionike u prometu i paziti, kako na sebe tako i na druge.
Kazinjo

Reputation point: 0

PostPostao/la plavi_zmaj dana 19. 03. 2019. (09:46)

PItanje, smiju li pješaci šetati po biciklističkoj stazi?
plavi_zmaj

PostPostao/la zdgrunf dana 19. 03. 2019. (11:19)

Smiju prelaziti preko nje, a ne se šetati kao po pisti

Sent from my iPhone using Tapatalk
zdgrunf

Prethodna

Natrag na Commuting...

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.