Prvi servis

lake teme za male mozgove i sve one koji se takvima osjećaju

Re: Prvi servis

PostPostao/la SaleFFS dana 13. 09. 2017. (09:23)

Što se tiče felgi vidi se da malo bježi lateralno i to ne puno pa se da lako odraditi dotezanjem/otpuštanjem žbica. Stvarno ne bi trebao
biti problem iole dobrom serviseru da to riješi. Vidi se malo po rubu gume (linija na gumi uz dosjed felge) da na nekim dijelovima nije 100% legla no to je normalno
na velikom broju guma i zbog toga kotač sveukupno može izgledati malo wobbly. Jednostavno se pomiri sa time da neće svaka guma idelano sjesti na felgu.

Na predzadnjoj snimci samo čujem škljocanje lanca na mjenjaču jer ti vjerojanto H limit vijak nije naštiman kako treba. Tu samo treba odraditi fine tjuning mejnjača i to je
također 5 minutni posao za servisera :mrgreen:

Na zadnjoj snimci se ne vide zadnji veliki zupčanici baš najbolje pa ne znam što bi rekao. Da li tebe muče veliki zupčanici odozada ili mali?
SaleFFS

Reputation point: 0

PostPostao/la Thermaltake dana 13. 09. 2017. (09:45)

SaleFFS je napisao/la:Što se tiče felgi vidi se da malo bježi lateralno i to ne puno pa se da lako odraditi dotezanjem/otpuštanjem žbica. Stvarno ne bi trebao
biti problem iole dobrom serviseru da to riješi. Vidi se malo po rubu gume (linija na gumi uz dosjed felge) da na nekim dijelovima nije 100% legla no to je normalno
na velikom broju guma i zbog toga kotač sveukupno može izgledati malo wobbly. Jednostavno se pomiri sa time da neće svaka guma idelano sjesti na felgu.

Na predzadnjoj snimci samo čujem škljocanje lanca na mjenjaču jer ti vjerojanto H limit vijak nije naštiman kako treba. Tu samo treba odraditi fine tjuning mejnjača i to je
također 5 minutni posao za servisera :mrgreen:

Na zadnjoj snimci se ne vide zadnji veliki zupčanici baš najbolje pa ne znam što bi rekao. Da li tebe muče veliki zupčanici odozada ili mali?

Muce me mali i to zadnja 3 idu malo lijevo desno, a najvise se to vidi na 10om najmanjem kako ide lijevo desno, na 10om najmanjem se vidi i kako zupci idu lijevo desno nisu ravni, ne znam jel to normalno da je kazeta takva.
Thermaltake

PostPostao/la SaleFFS dana 13. 09. 2017. (09:52)

Zupci ti ne idu u krivo već je svaki drugi zubac zakošen sa druge strane. Sve je to ok i tako treba biti, ne sekiraj se previše. To što se na najmanjem čuje lanac je to što sam ti i rekao
treba malo fine tjunati mjenjač.
SaleFFS

PostPostao/la Thermaltake dana 13. 09. 2017. (10:50)

SaleFFS je napisao/la:Zupci ti ne idu u krivo već je svaki drugi zubac zakošen sa druge strane. Sve je to ok i tako treba biti, ne sekiraj se previše. To što se na najmanjem čuje lanac je to što sam ti i rekao

Onda je sve kul. Cekam da me zovu iz servisa bas me zanima sta su mu radili.
Thermaltake

PostPostao/la zakrpa78 dana 13. 09. 2017. (13:42)

Thermaltake je napisao/la:
SaleFFS je napisao/la:Zupci ti ne idu u krivo već je svaki drugi zubac zakošen sa druge strane. Sve je to ok i tako treba biti, ne sekiraj se previše. To što se na najmanjem čuje lanac je to što sam ti i rekao

Mene zanima njihova reakcija kad si ti prvi put otisao na servis nakon kupovine i rekao im sve te probleme koje imas, da li su se pravili mutavi ili su ti rekli sto nisi prije dosao?
zakrpa78

PostPostao/la Thermaltake dana 13. 09. 2017. (13:59)

zakrpa78 je napisao/la:
Thermaltake je napisao/la:

Mene zanima njihova reakcija kad si ti prvi put otisao na servis nakon kupovine i rekao im sve te probleme koje imas, da li su se pravili mutavi ili su ti rekli sto nisi prije dosao?

Pa nista ono kaze covjek to je sve normalno kao i za obruc sta plese i za masinicu kao rastegnu se sajle,a za kazetu kad sam mu rekao je onak samo zujo. Taj servis prvi je besplatan unutar 3 mjeseca od dana kupovine sam ga trebao obavit, ja sam otisao tocno na dan 2 mjeseca kako je proslo od kupnje. Ne znam kolko ce se bas potrudit kad se ne placa taj prvi, al budemo vidjeli.

Meni samo nije jasno kako kotaci mogu takvi novi bit, a da nisu ravni.

I znaci H vijak je trebalo podesit, a sta nebi onda i u 10oj to radio nego samo u devetoj brzini ?
Thermaltake

PostPostao/la nooboard dana 13. 09. 2017. (15:33)

ovo kaj ti felga malo pleše je tolko minimalno da te nebi trebalo uopće smetat (naravno da se lako i riješit, a je li potrebno otom potom).
za mašinicu ti je isto dobro reko, nakon kaj se sajle rastegnu treba ponovo naštelat i to je to - time se i riješi ovo preskakanje koje nema veze s kazetom
kazeta izgleda sasvim normalno

nekad ne treba previše cjepidlačit ;)
Eat Dirt
nooboard

Reputation point: 15

PostPostao/la Thermaltake dana 13. 09. 2017. (16:30)

nooboard je napisao/la:ovo kaj ti felga malo pleše je tolko minimalno da te nebi trebalo uopće smetat (naravno da se lako i riješit, a je li potrebno otom potom).
za mašinicu ti je isto dobro reko, nakon kaj se sajle rastegnu treba ponovo naštelat i to je to - time se i riješi ovo preskakanje koje nema veze s kazetom
kazeta izgleda sasvim normalno

nekad ne treba previše cjepidlačit ;)

Ma nije da cjepidlačim nego to mi je prvi bajk pa se još upoznavam sa svim tim, no kad vidim kod drugih da nije kao kod mene odma si mislim da nešto nije uredu.
Thermaltake

PostPostao/la nooboard dana 13. 09. 2017. (16:58)

ma naravno, bolje pitat ako nisi siguran ;)
samo sam time mislio reći da ne treba prodavača previše maltertirat, jer nije nikakva greška s biciklom. Samo vozi i vidit ćeš kak sve kotač može plesat :)
Zadnja izmjena: nooboard; 13. 09. 2017. (17:42); ukupno mijenjano 2 put/a.
Eat Dirt
nooboard

PostPostao/la SaleFFS dana 13. 09. 2017. (17:02)

I kakve sve zvukove mozes cuti :D :D
SaleFFS

PostPostao/la Thermaltake dana 13. 09. 2017. (18:21)

nooboard je napisao/la:ma naravno, bolje pitat ako nisi siguran ;)
samo sam time mislio reći da ne treba prodavača previše maltertirat, jer nije nikakva greška s biciklom. Samo vozi i vidit ćeš kak sve kotač može plesat :)

Ma nisam gnjavio ni najmanje, samo sam rekao ono šta sam primjetio. Samo ovo što se ogrebotine tiče to sam trebao reći dok sam ga kupio, ali dobro bar ga mogu prepoznat po nečem specijalnom :D a i ko zna kolko bi čekao recimo novi da su mi ponudili da hoću, jer je to bio zadnji model u prodavaonici.

E da vas usput pitam kakva je razlika između shimanove premium grease i anti sease masti da li mogu recimo sa premium grease iste stvari kao i sa anti sease podmazivat, a da jednako kvalitetno bude podmazano ?
Thermaltake

PostPostao/la nooboard dana 13. 09. 2017. (18:50)

anti seize je za montažu dijelova odlična stvar -> pogonske osovine, pedale i takve stvari koje se vole zapeć i radit probleme
dok je ta shimanova premium za podmazivanje. Možeš ju staviti isto gdje bi inače stavio anti seize, ali obrnuto mislim da nije neka sreća.

Inače postoje puno jeftinija rješenja, a jednako kvalitetna tipa grafitna, litijska i nautička mast, a za finije dijelove tipa vilice i finije masti (recimo rsp slick kick)
Eat Dirt
nooboard

PostPostao/la Thermaltake dana 13. 09. 2017. (20:44)

nooboard je napisao/la:anti seize je za montažu dijelova odlična stvar -> pogonske osovine, pedale i takve stvari koje se vole zapeć i radit probleme
dok je ta shimanova premium za podmazivanje. Možeš ju staviti isto gdje bi inače stavio anti seize, ali obrnuto mislim da nije neka sreća.

Inače postoje puno jeftinija rješenja, a jednako kvalitetna tipa grafitna, litijska i nautička mast, a za finije dijelove tipa vilice i finije masti (recimo rsp slick kick)

Aha, jasno.

Znači li to onda ako se koristi anti seize mast da nije potrebno threadlocker koristit ?
Thermaltake

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 13. 09. 2017. (21:16)

nema to veze jedno sa drugim.. anti sieze mast ti sluzi da se dijelovi ne zapeku jedan za drugog radi oksidacije. Threadlocker se koristi za fiksiranje vijaka da se ne otpuste uslijed naprezanja i vibracija

Dakle recimo.. sa antisieze masti mozes podmazati navoj na BB-u ili recimo pedale.. a threadlockerom vijke na chainringu ili diskovima
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 21

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 13. 09. 2017. (21:17)

nooboard je napisao/la:anti seize je za montažu dijelova odlična stvar -> pogonske osovine, pedale i takve stvari koje se vole zapeć i radit probleme

gdje je točno uputno koristiti grafitnu mast na biciklu?
Koliko znam grafitna mast se koristi u industriji gdje su velika opterecenje i mali brojevi okretaja.. na raznim zupcanicima i sl... ne vidim neku primjenu u biciklizmu.. ili?
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la nooboard dana 14. 09. 2017. (00:08)

stavim malo grafitne masti na vrh šerafa da mi ne zapeku, istu koristim da napunim ležajeve u dmr v8 pedalama, ili podmažem vjenčiće u headsetu. Za te stvari tak svejedno koju mast ćeš stavit, a grafitna je u svakom slučaju jeftinija nego ta shimano.

Brodsku mast sam kupio za konuse u nabi. Tražio sam neku jeftinu alternativu za stare kotače. Za nove bi se vjerojatno isplatila ta premium.
Eat Dirt
nooboard

PostPostao/la SaleFFS dana 14. 09. 2017. (07:29)

Ovo mi se pokazalo kao odlična mast za manje više sve... konuse, dosjede... navoje da ne zapeku itd... Koristim ju sad već preko godinu dana i služi svrsi. A prije toga sam koristio najobičniju litijsku mast koju kupiš u berneru, wurthu itd... Ovo mi je nekako čišće i lako sa špricom podmazuješ točno tamo di treba.

http://www.ebay.com/itm/WELDTITE-TF2-LU ... SwvUlWqz-n

A za lanac sam probao nekoliko ovih dry lube-a i najbolje su mi se pokazali muc off i finish line. Najmanje mi smeća skupljaju na lanac.

https://markoprojekt.com/muc-off-ulje-d ... iondetail0

Postoji puno opcija kao i drugih kvalitetnih sredstva za podmazivanje/čišćenje samo si nađi kombinaciju koja tebi odgovara i koja ti je lako dobavljiva, već imaš nekoliko preporuka.
SaleFFS

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 14. 09. 2017. (07:46)

80kn za 125ml masti. Vjerojatno isto litijeve :)

ja koristim vecu spricu iz ljekrne i po potrebi iglu. i obicnu litijevu mast. stavis kad treba i gdje treba za frakciju cijene
ChILd_ReBoRn

PrethodnaSljedeća

Natrag na Početnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 0 gostiju.