Cube GTC reaction SLT/Focus Cayo

pravite se važni svojim bajkom, komentirajte i budite komentirani...
Pravila foruma
U ovom dijelu foruma možete otvoriti temu u kojoj ćete pokazati svoj vozni park (pritom se misli isključivo na bicikle). Uzmite u obzir da će ta tema biti Vaša privatna virtualna garaža, pa se stoga prezentirajte što ozbiljnije. Bilo bi poželjno da u naslovu teme napišete o kojem se biciklu radi. Najveće dozvoljene dimenzije slika su 800x600 (ili 600x800, ovisno o orijentaciji). Ako se ne budete pridržavali toga, znate što slijedi...

Re: Cube GTC reaction SLT

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 13. 02. 2018. (17:26)

i to se trudim zaboraviti :)

srecom pa je volan kinez.. pa nije bio skup.. a i tako zgnjecenog sam prodao za iste novce koliko sam ga platio (uz napomenu da je ostecen)... plus da mi je kinez poslao drugi gratis :).
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 24

PostPostao/la Emge dana 13. 02. 2018. (17:56)

Goran_injo je napisao/la:Budi jako oprezan sa tim volanom. To se steže na 2, max 3 Nm, na 4 već puca, jasno uz karbon pastu.

Ja stežem po osjećaju da bude minimum sile a da se volan ne okreće.

Jel vijci drze ako se tako slabo stegne?
Obicno od vibracija zna popustit. Nemam iskustva sa karbonom. Jel treba stavit loktajda na sarafe? Al onda nije precizan njutnmeter?

Imam karb cestovni volan koji ima znatno vecu polugu nego mtb. Stegnuo prema osjecaju- mininalno i da drzi volan. Isto tako i samaraljke.
Sad jel to dovoljno? Al nezz kako ce se ponasat ak naletim na kakvu rupu/naslagu na cesti. Bojim se da se ne zarotira prema dolje. Koristim karb mast+volan ima tvornicko zahrapvljenje na mjestu prihvata.
Emge

Reputation point: 11

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 13. 02. 2018. (18:24)

Mislim da nema problems. Burazu sam zategnuo cestovni volan "ko pas ježa" i drži.
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la Bagalood dana 14. 02. 2018. (08:06)

Emge je napisao/la:
Jel vijci drze ako se tako slabo stegne?
Obicno od vibracija zna popustit. Nemam iskustva sa karbonom. Jel treba stavit loktajda na sarafe? Al onda nije precizan njutnmeter?.

Ako se bojiš otpuštanja vijaka uslijed vibracija koristi opružne prstenove (one šajbice izrezane na jednom kraju). Ako ti fali javi se. Što se tiče šamaraljki ja sam u h stegnuo isto kao na aluminijskom. Ako dožive udarac okrenu se. Znači toliko da ih ne prejakom silom možeš zarotirati, ali da ih vertikalno opterećenje drži na mjestu.
"... Qui non deficere..."
Bagalood

Reputation point: 2

PostPostao/la Flajing Pig dana 14. 02. 2018. (08:56)

Industrija izbacuje s razlogom rascjepke ko sigurno rješenje protiv otpuštanja,
sad se koriste elastične (tanjuraste) podloške ili ako treba biti baš tiptop onda nordlock podloške.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Flajing Pig

Reputation point: 7

Re: Cube GTC reaction SLT/Focus Cayo

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 20. 02. 2018. (23:58)

Dakle. Koliko god mi nije bilo po volji, zdrav razum ili n+1 formula je na kraju prevladala. Prosli vikend je suma bila grozna za voziti. Nitko iz kluba nije htio na MTB, svi su pobjegli na cestu. Na trenazer ne mogu staviti MTB jer nemam jos jedan komplet kotaca sa 11 brzinskom kazetom....

I jedno vodi drugome.... gledao sam malo te specke po oglasima.. sve neke retro vintage celicnjace.. precijenjenje krame i sl...

Pa je uletjelo ovo:

slika

Samo za Dijagonalu.. još malo plastike. Tek toliko da ga živciram pitanjima.

Ukratko....

Focus Cayo. Karbonac, SRAM FORCE brifteri, SRAM apex kocnice. FSA gossamer BB30 pogon (SKF novi lezajevi), DOVAL 50/34 zupcanici. Lula mi je opako prekratka i narucio sam novu 120mm (okvir je 56cm. Mislio sam da mi treba 58, no prema iskusnijim vozacima oko mene.. vele da mi treba 56). Sic stanga ide karbonska, sjedalo SMP hybrid. Pedale su neke LOOK. NA srecu pa su mi ostali LOOK blokeji koje nisam nikad prodao, a na jos vecu srecu, jedan kolega englez ce mi poslati 2 para svojih sworks sprinterica jer je on presao na neku drugu firmu. jeeej.

Kotaci nisu gore, jer ih jos nisam podigao. DT swiss axis 2.0. Nisu neki high end, ali s obzirom na cijenu cijelog bicikla, nemam se pravo zaliti. Sad ce krenuti ucenje sarafanja po specki :). Mozda cu gnjaviti pitanjima, mozda ne. Moram sutra do frenda potraziti uvodnicu za buzir.. ispala je i ostala mi tamo... i ako bude srece mozda pokupim kotace (cekam da on sebi kupi nove). Prednji mjenjac je sram rival ( yaw izvedba) straznji je X9 mid cage. Oba su potpuno nova, a razlog za X9 otraga je taj da je bivsi vlasnik vozio 11-36 kazetu. Ima ga i brda mu nisu jača strana. Ja cu ostaviti 12-28...

trebam jos i traku za volan kupiti i to je to. Taman kad se ovo vrijeme malo stabilizira.. mozda se i provozam.. do tad.. sarafanje....
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la rise dana 21. 02. 2018. (08:48)

ako ti je sve to uletilo za budget koji si spominjao - odlicna kupovina ;)

uzivaj!
Assumption is the mother of all fuckups
rise

Reputation point: 19

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 21. 02. 2018. (09:04)

Je guzicu. Nesto malo ispod 5k. Ali na otplatu do rujna.. LOL
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la Blade dana 21. 02. 2018. (09:34)

E da još voziš koliko tu švrljaš, marš na cestu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Puno km želim kolega :D
Garaža: viewtopic.php?f=29&t=94519
>>>BK Dugo Selo<<<
Blade

Reputation point: 8

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 03. 03. 2018. (11:32)

slika
slika

Mislim da je gotov. Skoro. Jos trebam duzu lulicu jer je ova prekratka. A steerer na vilici je opako nisko rezan. Sve me strah kak ce to bit sa okrenutom lulom. Cu morati voziti lulu na gore.

Kotaci su dt swiss axis 4.0
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la Emge dana 03. 03. 2018. (11:41)

Lepi bajk.
Uf da morat ces na zalost lulu prema gore. Vidim da bus narucio drugu vilju :-D :-)

Btw makni taj monti bajk sic ;-)
Emge

Reputation point: 11

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 03. 03. 2018. (12:30)

To je road sjedalo

Nadam se da necu morati vilicu dirati zasad, jer mi je to dodatni trosak na vec i ovim biciklom preoptereceni bicikl (od planiranog starog retro bike-a, uzeo noviji karbonac), ali lokalni vlasnik shopa mi vec jucer na pivi nudio vilice.. Ima par komada doma za birati...
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la bakaraci dana 03. 03. 2018. (14:34)

Bicikla je bomba ali ovaj podrum je katastrofa :)
bakaraci

Reputation point: 0

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 03. 03. 2018. (16:18)

Je.. Nebriga stanara. Plan je da ga saniram sam jer ga ionako jedino ja koristim
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 11. 03. 2018. (07:46)

https://www.strava.com/activities/1445332814

Pala prva cestovna tura. Nista posebno, gledano kilometarski, ali meni jako posebno s obzirom da je prva cestovna voznja. Nakon sto su me tamo neki uvjervali da mi je bike opako premali, da ima pre ekstreman drop...bolit ce me peta.. loza.. lijevo jaje.. desno uho... ispostavilo se da je to load of rubbish. Nisam osjetio apsolutno nikakvu posebnu neugodu u voznji. U pocetku me zuljala lijeva ruka dok se ne naviknem na novi polozaj, a i pred kraj me pocela boljeti lijeva ruka (triceps). To je sve vjerojatno do krivog bike fita i prilicno grcevitog drzanja volana zbog nesigurnosti... Najbitnije mi je da me nije bolilo apsolutno nista u nogama (osim misica radi pedalanja, naravno), ledja nisu nimalo boljela.. i voznja je prosla super. Vjetar nas je ubijao cijelim putem. Od jakog, do malo jaceg.. bocno ili u glavu...Taj dio mi se nimalo ne dopada... Kao bili u nekom malom peletonu, u firangi iza dvojice najjacih vozaca koje znam.. al na kraju kolega uz mene posustao.. jedan od prvih se spustio iza k njemu.. a ja i drugi preuzeli naprijed funkciju burobrana. Zivcirali su me jaci udari bocnog vjetra, imam osjecaj da cu se prevrnuti... skretanje takodjer...ostro i kratko.. nema tu namatanja kao na MTB-u. Pipnes volan i on skrene.. bas je onak... zivcani bicikl. Zadnjih 15 km mi je poceo bb30 lezaj skripati i to me ubilo u pojam.. kao i ekipu oko mene.. jer je bas glasno skvicao. Moram to rijesiti ovih dana.

Sve u svemu.. vrlo lijepo. Nije ni blizu zanimljivo ko MTB.. ali fora je voziti 40 bez nekog posebnog truda.... i proci 60 km da ni ne skuzis :)

nekst stop je neka brdovita ruta.. da vidim kako se penjati sa 38/28 otraga :)
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la Highwayman dana 11. 03. 2018. (09:10)

Ajd sad fino ne seri o netrudu,,, kilometri se vrte ko plinsko brojilo zimi, to stoji,, ali ne trud!? Dok voziš sa ekipom koja ide na AVS, eeee,,, plus pokoje brdo sa skokom,,, ima tu truda ohoho
Highwayman

Reputation point: 3

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 11. 03. 2018. (11:12)

Al postici 40 kmh je pishurija, ne govorim o AVS 40..nego ubrzanje i odrzavanje
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la Highwayman dana 11. 03. 2018. (11:24)

Pa 40km na cesti, ko 20 izlet MTBa
Highwayman

Reputation point: 3

PrethodnaSljedeća

Natrag na Garaža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.