Velocite flux alloy / Velocite Selene

pravite se važni svojim bajkom, komentirajte i budite komentirani...
Pravila foruma
U ovom dijelu foruma možete otvoriti temu u kojoj ćete pokazati svoj vozni park (pritom se misli isključivo na bicikle). Uzmite u obzir da će ta tema biti Vaša privatna virtualna garaža, pa se stoga prezentirajte što ozbiljnije. Bilo bi poželjno da u naslovu teme napišete o kojem se biciklu radi. Najveće dozvoljene dimenzije slika su 800x600 (ili 600x800, ovisno o orijentaciji). Ako se ne budete pridržavali toga, znate što slijedi...

Re: Cube GTC reaction SLT/Focus Cayo

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 13. 03. 2018. (21:50)

Hvala Gorane. Bit foruma je dati dobre savjete. Osim dijagonale.. on generalno se*e, ali i to netko mora. Bike fit je vrlo, vrlo individualna stvar. Ovo mi je prvi cestovnjak.. i stvarno mi je to sve novo, ali sam spreman poslusati savjete u svakom smjeru. I tu sad dolazi do tih problema... ja sam djelom subjektivan jer su moji novci i moj bicikl (iako ga za te novce sutra mogu prodati, samo sto nista u tom rangu za iste novce necu kupiti), a dijelom sam objektivan jer sam se probao voziti i stvarno nisam imao nikakvih problema. E sad.. jedna voznja nije dovoljan uzorak za nekakav zakljucak...zato treba jos bar 100-200 km ravnic ei brda proci da se vide potencijalni problemi.

Problem nastaje kad ti ljudi vele bicikl ti nevalja.. a pored mene stoji identican covjek na istom okviru i vozi ga godinama.. ili ti dodje drugi i kaze da dobar ti je.. nista ne diraj.. pa treci kaze.. mali ti je... pa opet nije ti premali.. taman je...pa opet premali je.. kupi veci... i onda ni sam ne znas na cemu si... Zelis poslusati iskusne.. ali s druge strane sam znas sto ti najbolje odgovara...

dakle.. vozimo zasad ovako dok ne probamo nesto bolje....

Hvala svima koji su pomogli!
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 25

PostPostao/la SileTzar dana 13. 03. 2018. (22:08)

slika
SileTzar

Reputation point: 148

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 14. 03. 2018. (05:15)

hvala sile.. jako lijepo guslaš

slika
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la zvonkec dana 14. 03. 2018. (05:32)

Svašta tipkovnica podnese.

Ja ti toplo savjetujem da se obratiš Dejanu Vračiću iz Maribora i kak sve uloži još na sebe 1000kn i mir.
A sve ostalo zanemari.
zvonkec

Reputation point: 12

PostPostao/la dijagonala dana 14. 03. 2018. (07:14)

ChILd_ReBoRn je napisao/la:Hvala Gorane. Bit foruma je dati dobre savjete. Osim dijagonale.. on generalno se*e, ali i to netko mora

Također ako te put nanese u Zg,imam i ja velikog XL,i to brdskog...pa se možeš i na njemu probat vozit :)
Odvedem te malo u šumu pa da i to probaš... i poslije na pivo naravno.
nisam bob ali dylan
dijagonala

Reputation point: 21

PostPostao/la Bagalood dana 14. 03. 2018. (10:52)

Pa, evo i ja nudim da isprobaš dva cestovnjaka i jedan touring od 60-ak cm visine. Jedan je malo više vintage tip kojeg si vidio u garaži, drugi je modernija Merida koja će ovih dana isto u garažu, a touring je KTM. Po ovome što radiš oko bajkova smo vrlo slični, samo što ja nemam volje toliko piskarati.

Dođi do Maksimira. Prođiramo do aerodroma i na povratku na Ravnice, do Srbina satrat Ružu Hrvatsku i Kobaje u janjećem crijevu. Sitost i pamet. Đe'š bolje...
"... Qui non deficere..."
Bagalood

Reputation point: 2

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 14. 03. 2018. (10:59)

hvala za ponude djecaci.. ako cu biti u prilicu... I'll take you up on that offer!
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 25. 03. 2018. (19:35)

par sitnih updejta... zamijenio sam potencijalno skripece wellgo look pedale sa odjetno laksim time RXS pedalama

slika

takodjer, odlucio sam maknuti DOVAL ringove i staviti klasicne okrugle. Neki vrag mi skripi na biciklu i eliminirao sam sve osim dovala. druge pedale, upresao nove BB30 lezajeve.. i skripi samo desna kurbla kad tiskam... uvjeren sam da su oni problem...Ako nisu.. onda stvarno nemam ideje sto bi moglo biti...

Otisao danas malo po brdu..nista ozbiljno.. 400+ visinske. Penjanje je definitivno drugacije nego na MTB-u, ali ne mogu reci da je teze. Mozda na nekom dugom usponu je.. ali manja masa i manji otpor kotrljanja.. na 34/28 islo bez brige. Cak sam si i skinuo sve PR-ove koje sma prije na MTB-u imao.. i to za prilicno.

Ni dalje nemam nikakve bolove vezano uz sam bicikl (ledja, noge). Boli me vrat nakon sat vremena gledanja naprijed, pa sam time shvatio zasto u biti pratis vozaca ispred sebe i njegov kotac i znakove u peletonu. Dok si prvi.. ebga.. onda gledas naprijed. I opet me bolila lijeva ruka (triceps prema ramenu ). MOram vidjeti sto je to i zasto. Nije bolilo jako.. tako da se ne zamaram previse.. al mozda mi treba siri volan...

Nizbrdice su scary. Nisam neki preopaki DH vozac.. ali na MTB-u se neusporedivo sigurnije osjecam nego na ovom malom uskom kotacu.. U jednom trwnutku mi je i lagano doslo do "wobblinga" prednjeg kotaca. Ne znam do cega je to. Prvi put je bilo zato jer sam s eu pola spusta selio sa hoodsa na dropove.. sto nije pametno.. a drugi put na dropsima.. lagani wobble, ali dosta da mi poljulja ionako nisko DH cestovno samopouzdanje :)

E da.. gledao sam na gumi onu tockicu za mjerenje potrosenosti. Nisam je nasao... jel to sve gume imaju.. ili je potroseno do jaja?
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la filip00 dana 25. 03. 2018. (21:28)

Nemaju sve gume indikator potrošenosti.
Kad se dogodi speed wobble, onda trebaš prebaciti težinu na prednji kotač i to će nestati. Ako je težina na zadnjem kotaču, bit će samo gore i gore.

Ovo nije isti primjer, ali na vrlo sličnom principu djeluje i speed wobble na biciklu. Isto vrijedi i za skate ili longboard
https://youtu.be/i2fkOVHAC8Q
U teoriji, između teorije i prakse nema razlike. Međutim, u praksi...
filip00

Reputation point: 48

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 25. 03. 2018. (21:47)

moguce da je to.. zbog straha na spustu se instiktivno naslanjam bolje iza....

veli ex owner da gume imaju 3000km...

volan je 44cm.. tako da nemam kaj sire traziti....
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 31. 03. 2018. (17:15)

Polako kompletiram grupu. Jbt cestovni dijelovi skuplji od MTB - a.

slika

Takodjer maknuo "skoro nove" spec turbo gripton gume i stavio spec sworks gripton koju sam na prvoj vožnji uspio probušiti na nekom kamenu kojeg sam pregazio...
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la Emge dana 31. 03. 2018. (18:55)

Zemi si gume Vittoria Rubino pro graphite. Zaboravi na busenja, trokomponentna guma za sve uvjete.

Prije sam imao michelin. Znalo se busit, a cujem da se i Conti buši..

Vittoria ima ugradjen plasticni umetak kojeg je tesko probit + guma je mesnatija, al opet nije teska.
Emge

Reputation point: 11

PostPostao/la ivwan dana 03. 04. 2018. (14:03)

Kaj ipak ne valjaslika

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
ivwan

Reputation point: 1

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 03. 04. 2018. (14:17)

Ma valja.. Ali sam spreman probati i veći okvir. Samo nisam spreman platiti dodatno. :) Ako se tko javi.. Dobro, ako ne... Opet dobro. Napravio 100km ovaj vikend...i nista ne boli ni dalje.
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la xlr dana 03. 04. 2018. (16:42)

Samo nek se šarafi ;) :P
♕ Keep calm and fastboot oem unlock ♕
viewtopic.php?f=29&t=86640
xlr

Reputation point: 9

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 03. 04. 2018. (17:39)

Naravno... To mi u krvi :)
ChILd_ReBoRn

PostPostao/la Bagalood dana 03. 04. 2018. (17:43)

Stvarno ti se divim kako uz obitelj i posao stigneš nabijati kilometre i još non-stop nešto čačkati i šarafati po biciklima. Entuzijazam u višedimenzionalnom obliku.
"... Qui non deficere..."
Bagalood

Reputation point: 2

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 03. 04. 2018. (22:39)

čačkanje mi donosi iskustvo, a u nekimslucajevima i dodatnu zaradu.. ovo o nabijanju kilometara... ni blizu koliko bi htio... a ostalo... a cuj.. rekli su mi kad se hoce.. sve s emoze.. zato je i gospodja kupila i MTB i cestovnjak.. pa ide nekad samnom...
ChILd_ReBoRn

PrethodnaSljedeća

Natrag na Garaža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.