Problem "guzične" kosti

Re: Problem "guzične" kosti

PostPostao/la ChILd_ReBoRn dana 13. 08. 2018. (20:28)

mislim da sirina samog sjedala spada u niz faktora koji treba zadovoljiti da sve bude ok. Ja vozim powera i na specki i na MTBu. Probao sam rivu (bila mi definitivno jedna od udobnijih, iako je to zensko sjedalo), phenoma, razno razne anonimuse... i SMP hybrid, selle san marco neki prastari model koji mi je bio odlican, ali sam ga skinuo i ni sam ne znam zasto prodao sa jednom speckom...Ne proizvodi se vec godinama, tako da nema sanse nabaviti drugi. Kod mene je problem perianalno podrucje. Na MTB-u je taj slucaj rijedji, ali se dogadja na usponima. na cestovnjaku cesce, pogotovo na turama od 40km...Nije svaki put.. recimo u 3 od 7 tura. Utrne mi sve dolje. Doslovce utrne da ne osjecam nista. Ko da sam kastriran. Odvratan osjecaj. E sad. Rekli bi d ami je sjedalo previsoko gore, no na MTBu je na "vaservagu" a na specki cak i nos dolje ( ne mogu ga nize jer onda su mi ruke preopterecene sa tezinom). To se znalo dogoditi i na rivi ponekad. E sad.. U cemu je problem.. to nema veze sa sirinom.. vise sa oblikom nosa. ( SMP nisam imao te probleme, ali on me zuljao na dupetu)
ChILd_ReBoRn

Reputation point: 27

PostPostao/la Ventoux dana 21. 08. 2018. (17:51)

Meni će na kraju izgleda ipak biti dobra širina 130-135 trenutnog sica, kako je bilo i zadnjih 30-ak godina s nekim drugim modelima.
Nabacih zadnjih 3 tjedna nekoliko tura oko 100km i bilo je više nego dobro. Bolje nego sa SLR Ti Flow-om i Rithey WCS-om, koji su počeli osjetnije žuljati 60-ak km. Igrom slučaja mi pod ruku nije došao ni jedan širi sic (osim Fabrica, ali taj mi je bio premekan, pa …), ali sad više srećom nemam potrebu to ni tražiti.

Desna sjedna kost se još uvijek lagano osjeti, ali, je*i ga, guzicu ne možeš promijeniti :mrgreen: Najbitnije je da ne smeta jako i da me ne izbaci "iz stroja" na tjedan dana. Neka ovako ostane i ja sretan i zadovoljan.

Što, meni barem, postavlja pomalo pitanje o tome kako bi se trebala zapravo mjeriti širina sica. Jer i svi frendovi koji furaju cestovnjake imaju siceve sličnih dimenzija, i sve 5, nitko se ne tuži. Dnevna kilometraža slična.
Ventoux

Reputation point: 0

PostPostao/la win32 dana 11. 09. 2018. (11:20)

Hej, pazi imaš sam zadnjih dana isti problem kao i ti, ali s lijevom stranom! :)
Znaš što je bio problem? Skužio sam da mi prednji dio sica ide u koso pa sam ga poravnao.
Od onda me lijeva kost ubija!
Danas sam malo pomaknuo sic u desno i sada je sve ok (ok koliko može biti pošto još vozim na Tupeu koji mi i nije nešto pa mi totalno sve utrne kada vozim).
Možda ti je to rješenje za tvoj problem.
Trenutno na Njuškalu ima par Fizik Arione pa ne znam da probam s njim (ako bi se pouzdao u aplikaciju od Fizika onda sam baš za Arione, ali na granici između "regular" i "wide" verzije).
Ima i jedan Fizik Kurve, jedino nemam pojma kakav bi on bio.
Na MTB vozim 155 mm te ni ne znam da je ispod mene, ali nikako sam skeptičan kako bi bio 155 mm pošto sam većinu vremena na donjem dijelu volana (drop) pa bi možda uži bio ok.
Ako bi uzeo taj Fizik u "regular" veličini onda bi dobio skoro istu širinu kao kosti zdjelice (nisam baš siguran bi li to bilo najbolje riješenje).
Najgore je što ne znam nikoga u svojoj blizu da vozi cestovni na 155 mm pa možda skinem svoj MTB sic i probam ga na cestovnom (tek da vidim kako je to imati 155 mm u tome položaju).
Kako god ispalo, izgleda da će to biti skupa potraga (Protea izgleda nema volje davati demo siceve van Zg tj. slati ih....šteta).

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
She's a witch!"
"A witch? How do you know she's a witch?"
"She turned me into a newt!"
"A newt?"
"... I got better.

Monty Python and the Holy Grail
win32

PostPostao/la Ventoux dana 11. 09. 2018. (14:52)

Nije mi palo na pamet micati sic u drugu stranu, ali ako me opet uhvati grdo, budem i to probao.

Za sad je jako dobro sa SLR XP-om, neka samo tako i ostane. Malo se osjeti ta desna kost, ali ništa problematično. Čak ni toliko da bih sad išao iz znatiželje mrdati sic.

Kao što rekoh već, nadam se da sam riješio "potragu" za zadovoljavajućim sicem. Ako se tako pokaže i na duži vremenski period, čak mogu reći da sam imao sreće i relativno brzo riješio problem.
Ventoux

Prethodna

Natrag na Cestovni biciklizam

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.