Dotrščina / Brestovečka - dogovori vožnje

komentirajte, dogovarajte i planirajte vožnje...

Re: Dotrščina / Brestovečka - dogovori vožnje

PostPostao/la Toninho dana 31. 08. 2018. (10:51)

Ne znam da li covjek misli na isti panj, jer ne kuzim na koju rampu misli...
Ali kada se zimus uklanjalo ona ogromna stabla (uz odobrenje nadleznih sluzbi), ostao je taj balvan kojeg nismo mogli drugacije rijesitii.
Moglo se i tako voziti i vozilo se, ali sam se osjecao duzan jos otvoriti donju liniju da ne bi ljudi zapeli za panj, jer je tu lepi flow i nakupi se malo brzine.
Pri tome se pazilo da se ne mjenja staru gornju liniju.
E sada...posto je ta donja sada siroka i ociscena, stara izgleda uza nego prije, tako da eto, nije nista uze, nego je opticki privid.

Po meni, bilo bi bolje napraviti to tako da se stara linija makne i nova napravi jos ljepse, ali zbog svih i svega je sada tako, za staro i mlado, nostalgicare i one koji dolaze... :)
Ako bude neki generalni dogovor, nje problem to urediti.
Toninho

Reputation point: 5

PostPostao/la Totoro dana 31. 08. 2018. (12:19)

Staza smijer prema kraju Dotke di je rampa prije koje se svi okrecemo i idemo nazad
na spust.Da to je bas taj panj,malo usko mjesto,eto ako bude skoro opet neka radna akcija
pa javi da pomognem.
Totoro

Reputation point: 0

PostPostao/la dhp dana 12. 09. 2018. (12:19)

Bila sam nedavno na Dotki, vidim da je na onom spustu lijevo (ne na Ciklusovom) sve sad puno nekakvih malih skokova koji se slabo vide, djeluju totalno loše napravljeno i tricky su za izbjegavanje ako recimo nisi ni opremljen ni raspoložen za skokove. Ne znam jel ih radi netko odavde, al... zašto? I jel postoji način da ih se makar označi? Nisam oduševljena jer je to bila super staza za mtb početke, sad zbilja ne znam da bih uopće odvela nekoga tko se tek upušta u te vode tamo, još mi samo fali da se polomi preko nekog skoka :/
Cannondale CAAD4

Organizirate neki bajk event? Slobodno mi pošaljite PM da vam malo promoviram temu ovdje
dhp
Administrator/ica

Reputation point: 30

PostPostao/la adaksinjo dana 12. 09. 2018. (20:54)

da si barem bila tu kad je hellboy preko jednog takvog hupsera sletio u bukvu i zavrsio biciklisticku karijeru :?
ChILd_ReBoRn je napisao/la:36/40 gear ratio je 1,00
adaksinjo

Reputation point: 94

PostPostao/la Toninho dana 12. 09. 2018. (23:38)

1. Kickeri su uništeni, a ne loše napravljeni
2. Kickeri se lako obilaze i nisu na idealnoj putanji
3. Kickeri su na potpuno novoj liniji i izvan onooga sto se inače zove "autoput", a eto postalo je sada glavna staza i ne nije sama od sebe nastala (to su oni okloni lijevo i desno od autoceste)
4. Jesam li rekao da nisu na idelanoj putanji i da se mogu zaobići?

Tako da autoput, odnosno klasicna Dotka je tu, samo ju nitko ne odrzava.
A ako netko na liniji koju je otvorio napravi kicker, drzite se autoputa i očisite ga ako vam smeta ili otvorite neku svoju liniju ili komad traila.

Meni su kickeri zabavni i dobrodosla stvar, samo steta sto ih netko trga
I sad ovakve rasturene je lako i prerolati, što većina i radi, koliko mogu procjeniti.
Toninho

PostPostao/la dhp dana 13. 09. 2018. (13:50)

Ne mislim na kickere lijevo i desno nego baš na glavnoj stazi. Nisu svi izvan onoga što se inače zove autoput. Patroniziranje čuvaj za nekog drugog.

@adaks krasno :/ kako je sad?
Cannondale CAAD4

Organizirate neki bajk event? Slobodno mi pošaljite PM da vam malo promoviram temu ovdje
dhp
Administrator/ica

PostPostao/la Toninho dana 13. 09. 2018. (14:22)

Žao mi je ako je ispalo kao patroniziranje. Oprosti ako sam te na bilo kakav način uvrijedio.

Ali mislim da bi trebalo najprije definirati sto je to "glavna staza".
Jer kako sam napisao danas se "autoput" vozi samo malim djelom i na njemu ne postoji niti jedan kicker.
Svi su kickeri na alternativnoj stazi koja je od lani u ovo vrijeme poslatala "glavna linija".
Postala je zato jer ljudi koji su je radili su je držali čistom, a autoput se zapustio.
i ne samo to, nego i pješaci misle da je to nastalo samo od sebe i da je to Bog Dotke napravio samo za njih, pa i njima ti jadni i napaćeni kickeri smetaju.
Ja Dotku poznajem zbilja dobro i znam o čemu pišem.
Toninho

PostPostao/la vjeran dana 13. 09. 2018. (19:08)

Ja sam radio cjelu proslu zimu te kickere i linija je nova. Za dio kickera. Dio je ostao isto kao i prije i njoh smo samo popravili jer su bili rastureni. Ak nekom izgledaju lose napravljeni ili neoznaceni slobodno uzme lopatu i popravi. Najlakse je srat tu po forumu.
Kad zločin postane zakon, otpor postaje dužnost.
vjeran

Reputation point: 9

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 13. 09. 2018. (20:33)

dhp je napisao/la:Bila sam nedavno na Dotki, vidim da je na onom spustu lijevo (ne na Ciklusovom) sve sad puno nekakvih malih skokova koji se slabo vide, djeluju totalno loše napravljeno i tricky su za izbjegavanje ako recimo nisi ni opremljen ni raspoložen za skokove. Ne znam jel ih radi netko odavde, al... zašto? I jel postoji način da ih se makar označi? Nisam oduševljena jer je to bila super staza za mtb početke, sad zbilja ne znam da bih uopće odvela nekoga tko se tek upušta u te vode tamo, još mi samo fali da se polomi preko nekog skoka :/
Cemu takvi komentari i takav omalovazavajuci stav?

Decki su se fakat potrudili da naprave spust na Dotki sto je moguce zanimljivijim i da pocetnici imaju gdje vjezbati kickere i male dropove prije nego se odvaze na nekoj ozbiljnijoj stazi na Sljemenu.

Kao sto je Toninho napisao, svi su ti elementi izvan Ciklus linije iliti autoputa, tako da originalna staza ni na koji nacin nije ugrozena. A to sto se ta 'originalna' staza ne vozi i ne odrzava, to fakat nije nas problem.

Lijepo u ruke grablje, lopatu, puhalicu... a ne kenjati po tipkovnici :-)

PS - sorry, al alergican sam na ovakve ispade, a narocito kada se prigovara ljudima koji nesebicno rade da bi nama bilo ljepse i sigurnije voziti na Dotki i Sljemenu

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
gjuro_ae86

PostPostao/la dhp dana 14. 09. 2018. (00:05)

Ispade? Omalovažavajući stav? Negodovala jesam, ali omalovažavanje mi nije bilo namjera. Ako te muči ovo što piše da "djeluju totalno loše napravljeno", to je moj subjektivni dojam koji se ne odnosi na one nove stazice koje su mi super i već sam ih komentirala, nego isključivo na te (meni) nove kickere (koji, čini se, i jesu rastureni?). U svakom slučaju, nisu nešto čime se osobno bavim i zabavljam, nije mi bicikl baš dušu dao za to.

Nego, vidite, ja se umijem snaći i zaobići (navodno), ali treba uzeti u obzir da nisu svi iskusni i tako sigurni na biciklu. Meni je apsolutno svejedno za mene osobno, preživjet ću ko i svaki put dosad, ali se ti kickeri zbilja ne vide dobro izdaleka. Prije sam znala na spust lijevo povesti nekoga od prijatelja koji su htjeli dippati toese u brdskom biciklizmu i to je bilo zgodno jer stvarno je bilo ok i za nekoga tko se još vrzma po Maksimiru, ali sad ne bih više riskirala da se dogodi da ne skuže hupser ove ili one vrste pa se polome ili preko njega ili u pokušaju izbjegavanja. Kad se sjetim sebe kad sam tek kretala i sve je bilo overwhelming, isto mi ne bi bilo exactly zabavno da mi se pred nosom stvori kicker s kojim ne znam što bih i (at that point in time, jel) nemam još sigurnost na biciklu da ga sigurno zaobiđem. Naravno da je vama svima to pljuga, em imate iskustva, em imate i fensi bajkove, ali sjetite se isto tako svojih početaka pa probajte sagledati iz te perspektive. Daleko od toga da želim omalovažavati nečiji trud i volju, valjda je jasno da nam je Dotka svima drag trening poligon.

Ipak, sad kad smo to valjda razjasnili, voljela bih ako netko može predložiti neku liniju koja je totalno beginner friendly kad već ova više nije. Mimo toga, rekla bih da je Toninho već rekao sve što je bilo potrebno reći.
Cannondale CAAD4

dhp
Administrator/ica

PostPostao/la vjeran dana 14. 09. 2018. (05:53)

Pa onda vozi staru liniju koja kombinira 5 skokova. Cak smo jedan i maknili jer su bila dva natiskana jedan na drugi na onom zavoju. To je oduvjek bilo tam. A osim tog svaki ima liniju sa strane da se moze obic. A to kaj se ne vide ja stvarno neznam kak bi popravio. E da ima i na 18/20 jedan strmi dio koji nije oznacen. Wtf. Pa vozimo brdski bickl staza je svaki put drugacija. Em od erozije ili od idijota koji trgaju elemente ili od ekipe koja jasi po skokovima i rola umjesto da ide okolo. Ak ti jos nekaj nije jasno imas PM pa mozemo recimo na voznji sve raspravit. Meni publika netreba.
vjeran

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 14. 09. 2018. (07:32)

dhp je napisao/la:Ispade? Omalovažavajući stav? Negodovala jesam, ali omalovažavanje mi nije bilo namjera. Ako te muči ovo što piše da "djeluju totalno loše napravljeno", to je moj subjektivni dojam koji se ne odnosi na one nove stazice koje su mi super i već sam ih komentirala, nego isključivo na te (meni) nove kickere (koji, čini se, i jesu rastureni?). U svakom slučaju, nisu nešto čime se osobno bavim i zabavljam, nije mi bicikl baš dušu dao za to.

Nego, vidite, ja se umijem snaći i zaobići (navodno), ali treba uzeti u obzir da nisu svi iskusni i tako sigurni na biciklu. Meni je apsolutno svejedno za mene osobno, preživjet ću ko i svaki put dosad, ali se ti kickeri zbilja ne vide dobro izdaleka. Prije sam znala na spust lijevo povesti nekoga od prijatelja koji su htjeli dippati toese u brdskom biciklizmu i to je bilo zgodno jer stvarno je bilo ok i za nekoga tko se još vrzma po Maksimiru, ali sad ne bih više riskirala da se dogodi da ne skuže hupser ove ili one vrste pa se polome ili preko njega ili u pokušaju izbjegavanja. Kad se sjetim sebe kad sam tek kretala i sve je bilo overwhelming, isto mi ne bi bilo exactly zabavno da mi se pred nosom stvori kicker s kojim ne znam što bih i (at that point in time, jel) nemam još sigurnost na biciklu da ga sigurno zaobiđem. Naravno da je vama svima to pljuga, em imate iskustva, em imate i fensi bajkove, ali sjetite se isto tako svojih početaka pa probajte sagledati iz te perspektive. Daleko od toga da želim omalovažavati nečiji trud i volju, valjda je jasno da nam je Dotka svima drag trening poligon.

Ipak, sad kad smo to valjda razjasnili, voljela bih ako netko može predložiti neku liniju koja je totalno beginner friendly kad već ova više nije. Mimo toga, rekla bih da je Toninho već rekao sve što je bilo potrebno reći.

Krenula si napadačkim stavom na ekipu koja je nešto pozitivno napravila na Dotki. Ako ti se ne sviđa to što su napravili, ponavljam - držite se originalne ciklus linije na kojoj je svega par malih kickera koji tu stoje već 4+ godine. U protivnom, zaobiđi ove 'nove grozne' kickere, uočljivi su iz aviona i stvarno nikome ne smetaju a kod svakog postoji obilazak.

Beginer friendly linija je autoput po sredini Dotke, samo je problem što to nitko ne održava pa se više ne koristi toliko. Treba ju malo počistiti i tu i tamo održavati da bi ostala upotrebljiva, jel'da?
gjuro_ae86

PostPostao/la dhp dana 14. 09. 2018. (09:51)

@gjuro_ae86 Nigdje nisam napisala "nove grozne" kako me citiraš ili parafraziraš ili što već. Razumijem povećanu osjetljivost na svaki komentar ako je u pitanju tvojih ruku djelo, ali negodovanje i napadački stav nisu ista kategorija, što sam u popratnom postu i razjasnila. Zaista mi Dotka nije srs bzns u tolikoj mjeri da bih nekoga napadala ili ne znam što. I ne znam koliko puta trebam napisati da nije problem zaobići meni to get that point across?

Naravno da kickeri ostaju kako sad stoje, nisam ni mislila da će nestati, a Toninho je ovu jedinu korisnu informaciju iz tvog posta već ponudio. Are we done here ili ćemo još par puta u krug o tome kako mogu zaobilaziti i primiti se lopate na održavanju kickera koje ne kanim koristiti?
Cannondale CAAD4

dhp
Administrator/ica

PostPostao/la drznedaj dana 14. 09. 2018. (11:56)

Dajte jos jedan krug :D ;) Ionak je forum slabo aktivan.

@dhp - predlazem da se uslikas sa lopatom (p.s. pa nek se misle) ;)
drznedaj

Reputation point: 13

PostPostao/la Toninho dana 14. 09. 2018. (13:00)

drznedaj je napisao/la:
@dhp - predlazem da se uslikas sa lopatom (p.s. pa nek se misle) ;)

Ja znam di su gore jedne grablje :roll:

Btw, netko je na sirokom dijelu uspona poslije spomenika, malo prije rasadnika radio nekakve male bentiće i polu tabletop..decki vjesbaju gore iako je full ravno.
I to je dokaz da je Dotka jedan promjenjivi sustav.

I da, zao mi je da nema feedbacka na onaj dio kod odrezanog panja, da li da ostaje ovako ili da to sredimo da bude fino.
Evo Ciklusanti jure sada petkom, pa neka javi tko...ovo...ono...
Toninho

PostPostao/la Fly dana 14. 09. 2018. (15:04)

Toninho je napisao/la:I da, zao mi je da nema feedbacka na onaj dio kod odrezanog panja, da li da ostaje ovako ili da to sredimo da bude fino.
Evo Ciklusanti jure sada petkom, pa neka javi tko...ovo...ono...

A koji je to dio? Misliš na ono drvo kaj se izvalilo na samome kraju kruga, malo prije izlaza na kocke?
Ciklusantima trenutno stanje Ciklus kruga odgovara; sve je prohodno i da se voziti bez problema.
Fly

Reputation point: 3

PostPostao/la gjuro_ae86 dana 14. 09. 2018. (15:08)

dhp je napisao/la:@gjuro_ae86 Nigdje nisam napisala "nove grozne" kako me citiraš ili parafraziraš ili što već. Razumijem povećanu osjetljivost na svaki komentar ako je u pitanju tvojih ruku djelo, ali negodovanje i napadački stav nisu ista kategorija, što sam u popratnom postu i razjasnila. Zaista mi Dotka nije srs bzns u tolikoj mjeri da bih nekoga napadala ili ne znam što. I ne znam koliko puta trebam napisati da nije problem zaobići meni to get that point across?

Naravno da kickeri ostaju kako sad stoje, nisam ni mislila da će nestati, a Toninho je ovu jedinu korisnu informaciju iz tvog posta već ponudio. Are we done here ili ćemo još par puta u krug o tome kako mogu zaobilaziti i primiti se lopate na održavanju kickera koje ne kanim koristiti?

Bilo je već sličnih napada/prigovora na dobre ljude koji održavaju Dotku i Sljeme. Ovo je više preventiva da se takve stvari ne ponavljaju.

Oprosti ako sam te povrijedio, ali nikako se ne mogu natjerati da toleriram komentare poput tvog.

A sad dosta piskaranja, idemo se vozit :D
gjuro_ae86

PostPostao/la vjeran dana 14. 09. 2018. (15:37)

Neko vozit neko kopat neko pilit drva...
vjeran

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vožnje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.