Generalna tema za kupnju bicikla do 4000 kn

Razglabanja o gorenavedenim predmetima

Re: Generalna tema za kupnju bicikla do 4000 kn

PostPostao/la SaleFFS dana 23. 08. 2019. (17:22)

19" je L, imam Reaction race 19" i za mojih 181 cm je taman, tebi bi ipak bio premali, šteta.
SaleFFS

Reputation point: 3

PostPostao/la uhhuhthatsright dana 05. 09. 2019. (17:52)

Na kraju nisam uzeo niti Trek X caliber, niti Cube sa sram eagle opremom. Trek rasprodali sve, a Cube, kao što sam rekao, rama nije pasala...

Kako nisam stigao od posla, sad sam opet malo pregledao ponudu do 6k kuna, pa sam riješio ova dva ići pogledati uživo i probati. Šta vi kažete, Fuji ili Merida? Meridu imaju u L veličini, jednu sam vozio prije, i L mi je bila savršena. Da li je geometrija rame ili što li je, ali mi je pasala. Btw, za Fuji mi cijena prije sniženja izgleda malo prenapucana.

https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/nevad ... zna-21928/

https://markoprojekt.com/merida-bignine ... vod-10541/
uhhuhthatsright

Reputation point: 0

PostPostao/la SaleFFS dana 05. 09. 2019. (18:53)

Fuji mi je ljepši i ima bolju opremu ali i vilicu sa metalnom oprugom. Merida ipak ima dosta ozbiljniju vilicu. Ako ti ne smeta solidan 2x10 pogon odi na meridu. Osobno bih ipak njoj dao prednost zbog zračne vilice.
SaleFFS

PostPostao/la uhhuhthatsright dana 15. 09. 2019. (12:07)

Je,Fuji je j meni lijep. Merida isto, probah je, L mi je granično.

Uzeh na kraju Focus Whistler 29 SL. Kako je ostao posljednji na stanju već neko vrijeme, dobih ga za razvno 4900kn. Kako vam se čini deal? https://www.southforkracing.co.uk/24239 ... e-red.aspx

Istina da ni boja bas nije atraktivna, ali gledao sam da mi oprema paše.
uhhuhthatsright

PostPostao/la thezero dana 15. 09. 2019. (15:20)

Ako ti velicina i geometrija odgovaraju, dobar.
Life is short, trails are even shorter.
thezero

Reputation point: 21

PostPostao/la SaleFFS dana 15. 09. 2019. (17:26)

Yup, slažem se bike je za tu cijenu super. Recon gold je stvarno solidna vilica a shimano 2x11 pogon je za prste polizati :mrgreen: Jedini minus ovdje su kočnice no njih ako ti ne budu bile ok lako zamijeniš.
SaleFFS

PostPostao/la Ikarus dana 29. 11. 2019. (15:20)

Pozz svima
Tražim preporuku nekog hibrida do 3000
1. Bicikl kupujem jer želim:
Rekreirati se, malo se pokrenuti i doći u formu, voziti se do faksa i izbjeći putovanje zetom kada god mogu. Oko 8-9 km svakodnevno kad je dobro vrijeme kad se uzme zet i pješačenje zajedno. Razmišljao sam da probam biti dostavljač čini mi se da je to dobar način za nabiti kondiciju i upoznati grad. Htio bi relativno udoban sic (koliko je moguće za cijenu) i možda ne straight bar trenutno jer imam nekih problema s križima u zadnje vrijeme.
2. Bicikl namjeravam voziti po:
Cesti, asfaltu, makadamu, po parkovima, kad se isprakticiram možda po nižim planinskim stazama, definitivno ne preko planinskih puteva. Po vodičima na netu čini se da je za to dobar neki Hibrid Trekking ili Cross?
3. Bicikli ću voziti (kako često):Ako vrijeme bude lijepo svaki radni dan do faksa, kada dobijem konde i vikendom(prije par godina sam tako)
4. Bicikl sam spreman platiti: do 3000 kuna prije Black Friday popusta, s Black Fridayem pretpostavljam do 2500. Budući da ne trebam neke bijesne specke prihvatitio bih između 1500-2500, u to ulaze i ponude s njuškala, dok god je funkcionalan može biti i par generacija stariji, samo da se ne raspadne ili nešto ne svije dok vozim mi je najvažnija stvar kod bicikla.
5. Bicikli koji mi se sviđaju i odgovaraju mojim potrebama:
Sviđa mi se dizajn Ghost Kato, ali on je MTB po izgledu, uglavnom rađe bi da rama nije tako debela jer ću ga vjerojatno morati dosta nositi, pogotovo jer ću ga morati nositi do balkona da ga tamo držim jer su mi već 3 bicikla ukrali iz podruma. Bilo bi dobro da ne izgleda nešto blještav i fensi jer kada bude bio blatnjav i kada ga neću moći spremiti u stanu da ga pohranim u spremištu bez straha da bi nekom mogao zapeti za oko.Ne treba mi puno brzina, prošli je imao 18, za ovaj sasvim dost 6-7
6. Moja visina za lakše snalaženje oko veličina:
Malo sam se pogrbio zbog neaktivnosti, ali maks mi je bila 184-185 a sad je 181-183
Maksimalno sam fleksibilan slobodno recite što bi trebao tražiti za tu cijenu
Hvala.
Ikarus

PostPostao/la hostler dana 02. 12. 2019. (20:13)

kolko god zvuci smjesno, al za te novce svi bajkovi su manje vise isti.
treking ili hibrid - moras sjest i probat kaj ti vise paše i odlučiti - oba ce biti dobra za to kaj želis voziti/koristiti.
na tvom mjestu kupio bih neki s najviše popusta ovih dana.
Veličinu bi trebali znat u dućanu, al ajmo rec L da bi bila tvoja mjera.
ne zaboravi - Svijetla, kaciga, dobar lokot, blratobrani (ako mislis voziti po svim uvijetima)

Lp
hostler

Reputation point: 4

PostPostao/la geranoll dana 03. 12. 2019. (15:53)

hostler je napisao/la:kolko god zvuci smjesno, al za te novce svi bajkovi su manje vise isti.
treking ili hibrid - moras sjest i probat kaj ti vise paše i odlučiti - oba ce biti dobra za to kaj želis voziti/koristiti.
na tvom mjestu kupio bih neki s najviše popusta ovih dana.
Veličinu bi trebali znat u dućanu, al ajmo rec L da bi bila tvoja mjera.
ne zaboravi - Svijetla, kaciga, dobar lokot, blratobrani (ako mislis voziti po svim uvijetima)

Lp

Isti su za nekoga tko vozi bicikle od 10-20 tis kn.
Razlike mogu biti ogromne, i zapravo se osjete značajno:
- čelična rama vs. aluminijska
- kočnice
- shifteri integrirani vs grip vs trigger
- double wall vs single wall felge
- tu je čak negdje i cjenovna granica između 7 i 8 brzinskih kazeta, što je prilična razlika.

Inače, Ikarus ako misliš max. profitirati morat ćeš se sam pozabaviti barem osnovnim tehnikalijama, a pred kraj tražiti pomoć.
geranoll

PostPostao/la mirkec999 dana 14. 01. 2020. (10:18)

Bok svima,
Imam dva pitanja pa tko moze pomoci.
Ugl, razmisljam o kupovini bicikla u Ceskoj. Nasao sam na stranici bajk kojeg nema trenutno u RH, a imao sam ga donedavno (kad mi ga je netko maznul).
Jel itko kupovao tako, kak dostava funkcionira i sl. Malo mi je skakljivo ovo jer je rijec o biciklu od 5 i pol soma kuna pa ono...

I jos nesto, znam da nema nesto pretjerano smisla, al ak pozelim osigurati bicikl ovdje u RH, kak gledaju na to da je kupljen u drugoj drzavi? Citao sam za neka osiguranja nakon maznjavanja bajka pa razmisljam naglas. :lol:

Fala lepa!
mirkec999

Prethodna

Natrag na Bicikli, dijelovi i oprema

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.