Vožnja na Sljeme

komentirajte, dogovarajte i planirajte vožnje...

Re: Vožnja na Sljeme

PostPostao/la pet4r dana 19. 08. 2019. (07:10)

Je li netko u zadnje vrijeme išao cestom na Sljeme radnim danom? Navodno je cesta zatvorena od 9 do 16 sati, ali bus ZET-a prometuje redovito. Pretpostavljam da bi onda mogao gore i biciklom ako bus prolazi?
pet4r

Reputation point: 0

PostPostao/la SileTzar dana 19. 08. 2019. (17:20)

Da, može se.
SileTzar

Reputation point: 150

PostPostao/la zobo dana 25. 08. 2019. (07:34)

Pridružite se zgodnoj raspravi na fejsu.
https://mtb.hr/vijesti/8451-mtb-voznja- ... njena.html
zobo

Reputation point: 1

PostPostao/la Nik dana 03. 11. 2019. (23:10)

slika
Nik

Reputation point: 21

PostPostao/la Sapy dana 05. 11. 2019. (18:31)

Jedno pitanjce - nadam se da ga pišem na pravoj rubrici pošto sam se tek regao.

Možete li mi reći kojom stazom na Sljeme, a da je najlakša pošto sam tek počeo i kupbio bajk (isto i za dolje). Naime, tek trebam poraditi na tehnici i kondi.
Išao sam neki dan Kustošijanskim makadamom, ali sam negdje fulao i počeo se spuštati pa sam odustao i vratio se nazad (desno u šumu nisam skrenuo, jer je bilo pre sklikso nakon kiše) - nakon toga streljana, brana i neki konji :D .

Za početak bi bilo fora ako ima neka preporuka za blagi šumski put, mada volim i brdo..
Hvala unaprijed svima na odgovorima - puno će mi pomoći!
:)

EDIT:
Uzeo sam FS mtb-a pa me zanima šuma naravski :)..
Sapy

PostPostao/la meshin dana 06. 11. 2019. (08:06)

Sapy je napisao/la:Jedno pitanjce - nadam se da ga pišem na pravoj rubrici pošto sam se tek regao.

Možete li mi reći kojom stazom na Sljeme, a da je najlakša pošto sam tek počeo i kupbio bajk (isto i za dolje). Naime, tek trebam poraditi na tehnici i kondi.
Išao sam neki dan Kustošijanskim makadamom, ali sam negdje fulao i počeo se spuštati pa sam odustao i vratio se nazad (desno u šumu nisam skrenuo, jer je bilo pre sklikso nakon kiše) - nakon toga streljana, brana i neki konji :D .

Za početak bi bilo fora ako ima neka preporuka za blagi šumski put, mada volim i brdo..

EDIT:

Vodic za staze doduše zastario malo: viewtopic.php?f=18&t=54412
Makadami koje imaš su Kustošijanski, Markuševački, Goršcica i Vidovec. Sva 4 su na google maps i lako ih po GPS pratiš.
meshin

PostPostao/la komandantdata dana 06. 11. 2019. (10:21)

Sapy je napisao/la:Jedno pitanjce - nadam se da ga pišem na pravoj rubrici pošto sam se tek regao.

EDIT:

Ako si sa zapadne strane grada, kustošijanski makadam ti je idealan. Ne možeš promašiti, nema skretanja skoro sve do grafičara. Tebe je možda zbunilo što se u jednom trenutku gubi na visini (dosta duga nizbrdica!), ali to odvoziš i samo ravno ponovo uzbrdo!
Što se tiče spuštanja, kao što reče meshin, imaš vodič pa proučavaj, istražuj, isprobavaj... u tome i jest gušt!
komandantdata

Reputation point: 2

PostPostao/la Brzzi dana 06. 11. 2019. (11:13)

EDIT:

Il se javi "Kustosijancu" pa cu ti pokazat sve u blizini.
Brzzi

Reputation point: 4

PostPostao/la RafH dana 06. 11. 2019. (13:24)

Istina. Vrlo vjerojatno te taj spust zbunio, ali ide taj makadam dalje do Risnjaka i prema Sljemenskoj cesti. Ni nemaš kamo drugdje tamo otići osim prema streljani i brani. U tom dijelu grada je to i najblaži uspon, iako nije baš šumski put. Staza 10 presjeca taj makadam ali ona je više za spust nego za penjanje.

Ovdje su popisane staze i označene na karti: http://www.medvednica.info/p/planinarske-staze.html

Još jedna opcija na zapadu bi ti bilo po zelenoj magistrali gore pa po stazi 8 prema Grafičaru ili Risnjaku, ali tamo ima cca 5 km uspona po asfaltu. Ta staza je prava šumska i zapravo relativno blaga osim u par kratkih segmenata. Na meshinovom linku je opisan spust po njoj, ali treba imati na umu da ima da neka križanja puteva drugačije izgledaju sada nego kada su fotografirana. Dovoljna je jedna runda šumskih radova da se dio staze poprilično promijeni.
RafH

Reputation point: 8

PostPostao/la hostler dana 08. 11. 2019. (13:04)

EDIT:

ako vec ides u solo varijatni - preporučam da se sprijateljis sa apliakcijama za naviagciju (viewranger npr) ubacis trag (xpx file)..i jako se lagano orijentiras i provjeravas da li si na pravom putu. Lakse se voziti kada znas kolko jos imas voznje do nekuda i da ne brijes da si se izgubio i di ces doci vec si u "sigurnj" varijatni. Takoder ce ti drzat vecu volju za bajkom, jer ti se nece destiti da odes na djir od 1-2-3 sata pa pola toga zaglavis u stazama koje nisu interesantne ili su pak nevozljive ;)
hostler

PostPostao/la Sapy dana 10. 11. 2019. (23:12)

Hvala na odgovorima svima :)!

Meshin probat ću mada sam dosta toga već pročitao, ali mislio sam krenuti s makadamima. Thnx!

Komandantdata da mislim da me zbunilo to spuštanje, jer mi se činilo dosta strmo i reko pa neću valjda skroz dolje i onda opet nazad. Dio sam se spustio pa vratio. Budem probao s navigacijama isto, ali možda najbolje da pratim stazu do kraja. Znam da ide preko Risnjaka do Grafičara i to mi je bio cilj, ali... ostaje za drugi put :).

Brzzi ako ti se da dapače za vožnjicu.

RafH hvala, Zelena mi je isto u planu, jer me zanima kakva je - ne znam samo jel ima kraj - da se ne može dalje - ili s biciklom ide (misli da auto ne može ili tako nešto...)

Hostler hvala na savjetu, našao sam par aplikacija (Komoot, Tralforks, Bikemap, Croatia Bike i Alltrails - sve instalirao pa proučavam neko vrijeme :),), pokušat ću i ovu što si naveo.

Neki dan sam odradio ruticu od Črnomerca preko šume do Bijenika i onda cestom do Mikulića pa prema Medvedgradu. Tu me zaustavilo puknuće gume kod stražnje strane Kulmerovih dvora - baš šteta. Kao pravi početnik zaboravio sam zračnicu :D .., skinuo sam gumu izvadio zračunicu i krenuo ju krpat, međutim ispalo je da riknula na ventilu, pa sam fino 7km gurao bajk do doma i još me oprala kiša :lol: ...
Drugi put bu bolje 8-) ..

Fala svima na pomoći :) !

Edit:
Evo kak je to zgledalo..
slika
Sapy

PostPostao/la hostler dana 12. 11. 2019. (09:25)

hehe..
cini mi se da je u tebe "jaka sila"a to je dobro :)
Kazem ti sprijatelji se sa nekom od aplikacija - probaj sa Viewrangerom - ubaci gpx file i miran si.

Evo da budem proaktivan: na ovo linku ti je file(ruta) za Kustošijanski makadam koji te vodi do pl. doma risnjak (tj. dolazis jako blizu, ako ne zelis odmah na spust, samo priduzi po makdamu jos 5 minuta, prvo skretanje lijevo i nakon 30 metara vidis dom)...
Uspona imas cca 40-60 min zavisno kolko brzo ides--spust je srednje težak, vecinom sve zemlja tak da nemas brige.

Uspon ce ti biti lagan i nečeš morat puno čekirat mobitel, ali spust je vec druga priča..al za prvi put dok ne naučiš na pamet i vise neg dovoljno:
Fajl na linku:
https://www.dropbox.com/s/9rssj2wg7ueh672/COURSE_29036047.gpx?dl=0
hostler

PostPostao/la Totoro dana 14. 11. 2019. (08:18)

Kakva je situacija sa bus prijevozom sa Mihaljevca?Ne voze bajkove do proljeća?
Totoro

PostPostao/la Sapy dana 14. 11. 2019. (14:33)

Hostler puno hvala probat cu svakako. U medjuvremenu sam odvozio krasnu ruticu prema Lagvicu pa malo prema Kraljicinom. Nazalost ima dosta prepreka (zemlje drveca) i bilo je dosta mokro pa nisam dovrsio.
Sapy

Prethodna

Natrag na Vožnje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.