Giant Trance 29, Specialized Roubaix & Canyon Urban

pravite se važni svojim bajkom, komentirajte i budite komentirani...
Pravila foruma
U ovom dijelu foruma možete otvoriti temu u kojoj ćete pokazati svoj vozni park (pritom se misli isključivo na bicikle). Uzmite u obzir da će ta tema biti Vaša privatna virtualna garaža, pa se stoga prezentirajte što ozbiljnije. Bilo bi poželjno da u naslovu teme napišete o kojem se biciklu radi. Najveće dozvoljene dimenzije slika su 800x600 (ili 600x800, ovisno o orijentaciji). Ako se ne budete pridržavali toga, znate što slijedi...

Re: Giant Trance Advanced Pro 1 & Canyon Urban Alfine/Gates

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 12. 02. 2020. (19:31)

Malo updatea o Tranceu:

Super sam zadovoljan biciklom, kotačima pogotovo. Unatoč mojoj nemaloj težini i više rim strikeova nije došlo do nikakvog oštećenja felgi.

Manje sam zadovoljan Nobby Nic 2.35 jer su se često bušile, pogotovo na spoju između ripne i tijela gume, pa sam ih zamjenio s 2.6 varijantom koja se pokazala odličnom i na Switchbladeu.

Volan je još uvijek u 1 komadu :D

Code RS su puno bolje i jače od Guide T (a i Guide RSC sa starih bajkova).

Vilica i shock rade odlično unatoč što su "samo" Performance level.

GX Eagle je ok, ništa specijalno, malo mi se čuje u 5. brzini. Možda uzmem Shimano 12s u dogledno vrime jer čujem dobre stvari o tome.

Uzeo sam novi dropper - BikeYoke Revive i ZTTO dropper lever te s 3D printerom napravio matchmaker kompatiblinu spojnicu jer je lever u biti kopija Wolftooth ReMotea. Stock Giant mi nije baš legao, Revive nema niti malo lufta u bushingzima i klizi kao podmazan, bolji je i od Fox Transfera s Pivota koji mi je do sad bio najbolji dropper post.

Još se mislim oko gripova, donedavno sam vozio Comfort 500 iz Decathlona i sve mi se čini da su najbolji MTB gripovi koje sam ima do sad. Zamjenio sam ih sa Ergon GA3 (kao ergonomičnim), ali se nisam baš usrećio pa sam njih delegira na Canyon Urban. Nedavno sam uzea Specialized silikonske a'la ESI Chunky koji djeluju stvarno super ovako u ambalaži, međutim kad se stave na volan i rastegnu, izgubi se ta mekoća iako imaju dobar grip. Sve mi se čini da ću se vratit na ove iz Decathlona.

slikav

Ovo je zakon stvarčica za centriranje čeljusti kočnica s AliExpressa:
slika

3D printani matchmaker adapter:
slika

BikeYoke Revive:
slika

ZTTO remote za dropper, veliki ležaj, super izrada.
slika

slika

Vrime je za poželit, sredina veljače - 17-18 stupnjeva i sunčano :)
slika
RiderOfTheStorm

Reputation point: 10

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 08. 08. 2020. (12:05)

Canyon dobio update na Alfine 11s, a Trance novu vilicu - Pike Select+ 140mm
Vilica je puuuno bolja od Foxa 34 iako ni on nije bio uopće loš..

slika
RiderOfTheStorm

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 18. 10. 2020. (20:35)

Dugo nisam objavio ništa ovdje pa evo nekih novosti:

Složio sam drugi set kotača s Newmen SL A30 felgama, Sapim Laser žbicama i ZTTO kopijom DT Swiss ratchet naba.
Također nova vilica je stigla: Rockshox Pike Select + 140mm i novi shock DVO Topaz 2.
Ostalo: novi kokpit - Specialized SWorks 760mm mini riser volan i Newmen Evolution SL 318.2 60mm lula te Ritchey Superlogic gripovi.

U dolasku je Brand X 200mm dropper.

Kratka recenzija novog shocka

Prije nekoliko dana sam naletija za bagatelu na DVO Topaz 2 za Giant Trance 29 pa sam ga uzeo, bar da probam.

Do sada sam imao stock Fox DPX2.

Nakon prve vožnje po stazi moram reći da je Topaz 2 toliko bolji u svemu od Foxa da to nisu istine. Transformira je biciklu toliko da je to naprosto nevjerojatno.

Tek nakon što sam odvozio đir sa Topazom, mane DPX2 su postale očite: slab high speed damping, previše low speed dampinga, rudimentaran rebound (ako ga ima previše shock lijepo radi ali previše izbija, ako je premalo onda ne izbija ali je užasno trom i slabo prati teren)

DVO puno bolje koristi hod, imaš osjećaj da si baš dosta koristio hoda dok ne pogledaš o-ring gdje ispadne da nisi ni 70%. Ima dosta progresivnosti koja za razliku od Foxa nije greza, tako da se ne događa da proletiš kroz prvu polovicu hoda, a da te u drugoj naglo zaustavi (kao što je bio slučaj sa DPX2 sa stock spacerom).

Vrhunski upija sve, od manjih neravnina (gdje je i Fox bio dobar) do većih udaraca o kamenja s pravokutnim rubovima ili rupa na stazama gdje za razliku od Foxa koji zna zapinjati po tome ovaj proguta bez pola muke.

Dropovi i skokovi su puno bolje kontrolirani jer ne koristi sav hod tu (Fox sa stock spacerom je bio relativno ok tu ali je bilo previše progresivnosti i pri kompresijama je "izbija iz cokula", bez spacera je bio bolji sa ovim reboundom pri kraju ali je prelako koristio hod čak i pri manjim skokovima i dropovima). Puno se bolje slaže s Pikeom i transformira je biciklu u puno agresivniju i sposobniju varijantu.

Danas sam sustiga neke svoje PR-ove na stravi samo lagano vozeći bez ganjanja ičega. Toliko brzo ideš bez pola muke kad ti je stražnji kraj ovako dobar :)

Penjanje je bolje također, ima trostupanjsku polugicu koja ima "Firm" poziciju koja za razliku od većine koje sam vidio uzrokuje to da shock ne samo otvrdne već i vozi na višoj poziciji u hodu pa ti je sag na 15-20%, a ne na 35-50% na uzbridicama što drastično pomaže u penjanju i položaju na bicikli.

Ovo pomaže u penjanju jer ti je BB više pa ne zapinješ preko grubih djelova i više težine je iznad prednjeg kotača pa se niti na velikim nagibima ne diže prednje kolo.

Sve u svemu, iznimno sam zadovoljan sa DVO Topaz 2, bolji je od DPX2 koji je doša s Tranceom u svemu: finije radi, stabilniji je, bolje abzorbira brze i spore udarce te se puno bolje penje zahvaljujući manjem upadanju u hod prilikom penjanja.

slika

slika
RiderOfTheStorm

PostPostao/la DoMo_SB dana 19. 10. 2020. (14:03)

Baš me zanima kvaliteta tih ZTTO naba...razmišljao sam si čak složiti neki aliexpress carbon wheelset s njima hmmm
Chameleon

''You don't need wings when you have BALLS!'' - Yoann Barelli
DoMo_SB

Reputation point: 16

PostPostao/la ukemi13 dana 19. 11. 2020. (19:12)

[quote="RiderOfTheStorm"]Canyon dobio update na Alfine 11s, a Trance novu vilicu - Pike Select+ 140mm
Vilica je puuuno bolja od Foxa 34 iako ni on nije bio uopće loš..

Kako ti se ponaša sada s obzirom da je nova vilica 10mm duža od originala?
ukemi13

Reputation point: 0

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 19. 11. 2020. (21:56)

Bolje nego prije :D
RiderOfTheStorm

PostPostao/la ukemi13 dana 20. 11. 2020. (03:18)

Super :D
I ja sam o tome razmisljao pa zato me interesira.
Vozim Giant Trance Advanced Pro 29 2 (2020).
ukemi13

PostPostao/la keke dana 23. 11. 2020. (22:43)

Kako ti se ponašaju ZTTO nabe? jesu preživjele?
I try to take one day at a time -- but sometimes several days attack me at once
Kenjac
keke

Reputation point: 2

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 05. 01. 2021. (11:19)

Opet uzeo cestovnu, nikad se neću naučiti pameti :Diako, moram priznati da je najudobnija cestovna koju sam ikada vozio, future shock je genijalna stvar.

slika
RiderOfTheStorm

Re: Giant Trance 29, Specialized Roubaix & Canyon Urban

PostPostao/la rise dana 05. 01. 2021. (12:20)

odlican bajk, vrh fotka!
Assumption is the mother of all fuckups
rise

Reputation point: 20

Re: Giant Trance 29, Specialized Roubaix & Canyon Urban

PostPostao/la kure dana 05. 01. 2021. (12:55)

Odličan bajk, Jadrija;).
LP
kure

Prethodna

Natrag na Garaža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.