Pomoć pri odabiru pogona...

Razglabanja o gorenavedenim predmetima

Re: Pomoć pri odabiru pogona...

PostPostao/la marijo25 dana 12. 03. 2020. (11:46)

znači mogao bi nazad stavit i ovu sunrace kazetu sa 11 brzina?

pogon mi je fiksan. nemogu dizat lančanike. morao bi i njega promjenit. stavit deore šuplji
marijo25

Reputation point: 0

PostPostao/la SaleFFS dana 12. 03. 2020. (11:49)

Da, bilo koja 11 speed kazeta će ti biti ok osim sram xd kazete. Što se tiče pogona uzmeš bilo koji shimano hollowtech pogon. Samo pazi jer imaš pogone sa 104bcd, 96 simetrični i 96 asimetrični bcd pa prema tome moraš kupiti i adekvatan chainring.
SaleFFS

Reputation point: 3

PostPostao/la ive dana 25. 03. 2020. (20:45)

Ispricavam se unaprijed ako je ovo krivo mjesto za ovaj post, mogu ga naknadno i ukloniti. Posto nemam dovoljno postova za oglas, a ovo je vezana tema za ono sto bi mi trebalo ako netko ima ili mozda samo informaciju o tome gdje bi se moglo nabaviti. Imao sam nezgodu i savio sam lijevu kurblu na prakticki novom pogonu (Deore FC-M615),a na netu ono sto nalazim su sulude cijene + postarina. Ima netko zaprodati ili da li je netko imao slican problem i kako ste to rijesili, original, zamjenska kurbla nije vazno jer mi je nov pogon za smece? Unaprijed hvala.

https://www.google.hr/search?q=shimano+ ... uLLa_pfTnM
ive

PostPostao/la SaleFFS dana 26. 03. 2020. (06:59)

Nađeš bilo koju hollowtech kurblu iste dužine.
SaleFFS

Reputation point: 3

PostPostao/la dusty dana 26. 03. 2020. (13:00)

https://www.njuskalo.hr/bicikl-pogoni/k ... s-30693806

Može pomoći ako ne nađeš kaj trebaš. Vidi koja je dužina kurbli na tvom pogonu.
dusty

Reputation point: 12

PostPostao/la RiderOfTheStorm dana 26. 03. 2020. (13:48)

Pogledaj po servisima, često imaju toga u rezervnim djelovima.
RiderOfTheStorm

Reputation point: 10

PostPostao/la baliczoran dana 29. 04. 2020. (08:44)

Pozdrav, naručio sam SLX M7000 kurble
Ako sam dobro skopčao trebao bi 96bcd asimetrični lančanik. Pa me zanima gdje uzeti, naručiti neki n/w.
baliczoran

Reputation point: 2

PostPostao/la thezero dana 29. 04. 2020. (15:03)

Superstar, absolute black, shovel, bike24, ebay, aliexpress... Sve ovisi koliko zelis potrosit i sta tocno zelis... imas i original i ove druge marke
Life is short, trails are even shorter.
thezero

Reputation point: 21

PostPostao/la tabramov dana 04. 05. 2020. (09:24)

Pozdrav svima,
Imam stariji gt avalanche bicikl koji je vec imao neke preinake ali me jos uvijek jako dobro sluzi za ono koliko se uspijem voziti.
Bicikl je sa linka https://www.bikepedia.com/QuickBike/Bik ... item=13626
Vozim se uglavnom po šumi tipa dotrščina ili sljeme i bitno mi je da mi brzine brzo mijenjaju i ne preskaču.
Trenutno imam 3x9 sistem sa mjenjacima alivio/deore koji očito nisu dovoljno dobri jer i preskaču pod naponom i pre sporo mjenjaju.
Mislio sam staviti 2x10 na njega ali bi volio nači polovno bar rang XT jer nisam baš sa financijama.
Ima tko kakvu preporuku i koje sve dijelove zapravo trebam mjenjati?
Hvala unaprijed
tabramov

PostPostao/la RafH dana 05. 05. 2020. (11:35)

tabramov je napisao/la:Trenutno imam 3x9 sistem sa mjenjacima alivio/deore koji očito nisu dovoljno dobri jer i preskaču pod naponom i pre sporo mjenjaju.

Ako su komponente ispravne i cijeli sistem dobro podešen, ovo se ne bi trebalo događati. Trebalo bi provjeriti i da dropout nije slučajno savinut (to može imati dosta utjecaja na mijenjanje). Po potrebi promjeniti sajle i bužire i naravno lanac, ako je potrošen. Trebao bi prvo počistiti cijeli pogon i probati podesiti.
Vozio sam 3x9 slx u istim uvijetima i to može jako lijepo i brzo raditi. Na 2x10 sam na kraju prešao, ali najviše zbog clutcha. Sve ostalo radi neznatno bolje, čak bi dio tog "boljeg" rada pripisao tome što su komponente bile nove.

Kada bi prelazio na 2x10 po PS-u, trebaš promjenu šiftera, zadnjeg mjenjača, kazete, lanca, pogona pa čak i prednjeg mjenjača.

Moguće su i "Ghetto" opcije. Kavez prednjeg mjenjača za 9 spd je nešto malo širi od 10 spd i može sasvim dobro funkcionirti sa 10 spd lancem. Teoretski bi trebao malo sporije mijenjati. Sa vijcima za podešavanje limita se može ograničiti da obuhvaća samo 2 lančanika i u tom slučaju se i prednji šifter može zadržati ako te ne smeta različitost.
Postojeći prednji lančanici bi isto mogli funkcionirati sa 10 spd lancem, ali u slučaju da zadržiš samo 2, omjeri ti baš nebi odgovarali. Ako su lančanici na pogonu izmjenjivi mogao bi uzeti set 2x lančanika i staviti ih kao manji i srednji na postojeće kurble, ali to ima svojih mana. U tom slučaju lančanici bi bili oko 3mm uvučeni prema rami u odnosu na standardni 2x pogon, pa bi to utjecalo na "chainline" i trebalo bi na mjesto najvećeg lančanika staviti neke podloške da možeš pričvrstiti veći lančanik.
U svakom slučaju kazetu, lanac pa i lančanike bi bilo najbolje uzimati nove, a oni nie neboraju biti xt ili tako nešto

Nadam se da ovo ima nekog smisla , na brzinu sam pisao pa je moguće da sam nešto ispustio.
RafH

Reputation point: 8

Prethodna

Natrag na Bicikli, dijelovi i oprema

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.