Vožnja na Sljeme

komentirajte, dogovarajte i planirajte vožnje...

Re: Vožnja na Sljeme

PostPostao/la dijagonala dana 29. 05. 2020. (06:43)

Mali info za zapad,od vrha zelene do Glavice super,spust na bizek(Veprov spust milina,napravljeno par skokova na početku staze-mali-mali-bent-mali-mali- pa izbor malo veći-veliki i dalje prirodni elementi... jedino tko dolazi sa 1-8 na Ponikve neka očekuje užas pri kraju spusta/uspona do izvora.. prošli transformeri i učinili ionako težak dio staze nevozljivim. Odvojak sa zelene desno na makadam prema slapu Sopot super,skretanje desno sa makadama na stazu br. 4 malo raskopan ali staza sama po sebi milina...
nisam bob ali dylan
dijagonala

Reputation point: 21

PostPostao/la SuperFocus dana 29. 05. 2020. (07:58)

Jel može samo info za taj Veprov spust?
Puno puta sam išao planianrskom stazom od Bizeka do Glavice (i obrnuto) i učinilo mi se da vidim pored neku stazu po kojoj se vozi, ali nisam bio siguran. Gpx track bi bio super, ali i opis početka i kraja bi isto bio skroz dovoljan.
SuperFocus

Reputation point: 2

PostPostao/la dijagonala dana 29. 05. 2020. (08:23)

Kad kreneš od Glavice po cesti prema gore imaš nakon rampe dva skretanja lijevo,prvi ti je isto ok ali drugi je baš Veprov(kasnije se spajaju u jedan),cca 100ak metara pa skreneš u tu drugu lijevo i pratiš stazu,prvo kreće malo kao uspon pa blagi spust do račvanja,tu ne skreneš lijevo nego nastaviš ravno,imaš malo lagano gore dole ništa strašno,i recimo nakon minutu dvije(ovisno koliko brzo ideš) ti počinje...odmah primjetiš po malom skoku,pa opet skok i onda ti ide bent skok u desno,blagi spust pa oštro lijevo preko kamena i onda par skokića pa taj veći/veliki... i nakon toga samo pratiš stazu i na račvanjima se držiš desnog skretanja... cijeli spust ti je dug cca 2-3 min ovisi koliko si brz... na kraju izađeš na makadam,lijevo ti se spaja na bizek asfalt a možeš malo desno pored ruine od bivšeg lovačkog doma,kod njega imaš mali ulaz lijevo na singlić,ima markaciju,to pratiš cca 100m i imaš oštro lijevo(ne na prvoj markaciji,nego ulaz nakon nje)mali singlić na kamenolom šta izlazi,ništa posebno ali fora,možeš past u provaliju ako ne paziš... i na kraju toga opet makadam na koji odeš lijevo prema streljani i opet cesta za bizek...
ili jednostavno dođeš u utorak u 18h na početak zelene kod DonFeferona,tamo svaki utorak idemo to vozit pa odeš sa ekipom da ti pokaže...
ovdje ti je dio staze di su ti malo veći skokovi,počine na 2.18 ..
https://www.pinkbike.com/news/video-fri ... s-119.html
nisam bob ali dylan
dijagonala

Reputation point: 21

PostPostao/la SuperFocus dana 29. 05. 2020. (09:22)

Super, hvala!
SuperFocus

PostPostao/la Toninho dana 29. 05. 2020. (15:05)

Evo jedan lepi trail na nasem Bregu:

https://www.trailforks.com/trails/blek-stena/
Toninho

Reputation point: 6

PostPostao/la Nik dana 30. 05. 2020. (16:30)

Proveo sam danas ekipu da vide stazu u punom sjaju - i kazu da je mrak, naravno da dijelim isto misljenje ;)
Svaka cast na trasiranju i kopanju, bome ste odradili momacki posao, sad to treba cim vise voziti da se stvrdne i ugazi, pa pun gas po njoj.

slika
Nik

Reputation point: 23

PostPostao/la Toninho dana 30. 05. 2020. (18:21)

Nik je napisao/la:..sad to treba cim vise voziti da se stvrdne i ugazi, pa pun gas po njoj.

Samo vatra... :)
Toninho

Reputation point: 6

PostPostao/la Vuco dana 01. 06. 2020. (10:53)

Super izgledaju staze! Bravo kopači!

Inače, u subotu vozio Osinjak (nova 57ica) i odmah na početku sam bio oči u oči sa grdosijom od jelena. Onda smo rokali daunhil jedno 100m skupa dok nije otišao desno za Brestovac 8-)

@SuperFocus
Ja osobno koristim TrailForks aplikaciju pa pogledam ako tamo ima koji report za trail. Osobno i ostavljam reportove nakon vožnji odmah, da vide drugi. Bolje išta nego ništa, što nas više bude ostavljalo, bit će i više informacija!
Vuco

Reputation point: 82

PostPostao/la Marco Polo dana 05. 06. 2020. (07:59)

Jel zna netko za neki spust da se spušta na Bistru? Išao sam jednom poučnom stazom Bistra ali ona dođe na asfaltnu cestu pa ima po njoj još 3km a htio bi čim niže izaći na asfalt. Našao sam sad za stazu 49 do kraljevog vrha jel išao ko tuda? https://planinarenje.hr/staze/kraljev-v ... ste=sljeme
Marco Polo

Reputation point: 12

PostPostao/la SuperFocus dana 05. 06. 2020. (10:57)

Možeš doći na Bistru stazom 42, ali nije neki doživljaj. Svodi se na šumsku vlaku. Jednom sam se tamo spustio da vidim kakva je i nemam se želju vratiti.
49 je puno ljepša staza, ali za bicikl je meni na zagorskoj strani apsolutni car Zagorski enduro, ali s njim izlaziš na Pilu. https://www.trailforks.com/trails/zagorski-enduro/
SuperFocus

PostPostao/la komandantdata dana 02. 07. 2020. (19:39)

Šljakaju li ZET-ovi nosači za bicikle?
komandantdata

PostPostao/la SpacePig dana 03. 07. 2020. (11:10)

komandantdata je napisao/la:Šljakaju li ZET-ovi nosači za bicikle?

Jučer kod tornja vidio bus sa nosačem za 3 bicikla, više od tog ne znam :)
SpacePig

Prethodna

Natrag na Vožnje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.