XCM NESACTIUM 2008.

April 8, 2008 Comments Off

Na poticaj KBBXS Adrenalina i uz pomoć Općine Ližnjan te B.R.B. servisa Bruna Bulića iz Šišana krenulo se u ostvarivanje projekta MTB maratona. Nakon puno uloženog truda, vremena i živaca došao je taj sunčani dan. Idealan za brdsko-biciklistički maraton 1. XCM Nesactium 2008. Kud su nekad lutali stari Histri, prije no što su ih sredili Rimljani (priča se da je krivo vino) sad prolazi trasa prvog MTB maratona južne Istre. Od Šišana prema Jadreškima, pa na Muntić preko Nezakcija do Budave, na Kavran do Vinjola, povratak u Kavran pa prema Marikulturi Budava, prema Rt-u Cuf, Marlera, uz Ližnjan i na cilj u Šišan. Skupilo se ukupno 60 km bijelih cesta, uskih šumskih puteljaka, brzih nizbrdica, teških uspona, prekrasnih pejzaža, morskih obala, a najmanje asfaltiranih cesta. Natjecatelja je startalo ukupno 86, a većina je i završila utrku. Najbrži su završili utrku za 2 sata, 14 minuta i 30 sekundi. Bila je to prava “borba” Pave Roseta i Mateja Lovše do samog cilja gdje je skoro odlučio fotofiniš. Slavio je gost iz Slovenije Matej Lovše. Nakon utrke natjecatelje je ugostila Zajednica Talijana Šišan gdje je serviran ručak i održana podjela nagrada najboljima. A koji su to bili najbolji na 1. XCM Nesactium 2008 pogledajte u rezultatima. Vidimo se slijedeće godine!

Izvor: adrenalina.hr

SLO report s fotkama: mtb.si